Дата: 11.08.2020 16:43

03 березня 2020 року було прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 172 „Деякі питання забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою „пакунок малюка”.

Батьки немовлят отримуватимуть 5 тисяч гривень замість «пакунку малюка». За отримані кошти можна буде придбати дитячий одяг, взуття, засоби гігієни та догляду, текстиль, іграшки, а також засоби гігієни для породіль.

Міністерство соціальної політики України

розпочинає реалізацію пілотного проєкту з 1 вересня.?

Отримати компенсацію можна протягом 12 місяців з дати народження дитини. Для цього батькам потрібно:

Відкрити рахунок зі спеціальним режимом використання у відділенні «Приватбанку» та отримати соціальну картку.

Особисто подати до ОТГ або старостинського заяву та документи:

• копію свідоцтва про народження дитини
  • копію паспорта громадянина України

копію номеру платника податків

довідку з пологового будинку про неотримання «пакунка малюка»

Якщо заяву подають іноземець або особа без громадянства — необхідна копія посвідки на постійне проживання / посвідчення біженця / довідки про звернення за захистом в Україні / посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.

Якщо заяву подають опікуни або патронатні вихователі — потрібна копія рішення про встановлення опіки або копія рішення про влаштування дитини в сім'ю.

Після отримання компенсації, батьки зможуть протягом року витрачати кошти на придбання дитячих товарів та товарів для породіль у визначених закладах торгівлі або інтернет-магазинах.