ІНФРАСТРУКТУРА

Дата: 24.11.2020 08:23

ПІДГОТОВКУ ДО НОВОГО БЮДЖЕТНОГО РОКУ РОЗПОЧАТО

Після завершення виборів у депутатів, голови, старост та виконавчого апарату ради розпочалася напружена робота. Як відомо, до початку нового бюджетного року залишилося трохи більше місяця, тому знайомимо жителів із алгоритмом підготовчої роботи. Робота буде просуватися у кількох напрямках. Голова Студениківської ОТГ об’їде усі заклади бюджетної сфери: школи та дитсадки, медичні заклади, заклади культури. Наразі об’їзд розпочався із сіл Семенівка, Пристроми та Строкова. Після консультацій із керівниками закладів та зустрічей із працівниками будуть визначені першочергові заходи із покращення та підтримання інфраструктури. Паралельно із головою громади у своїх округах працюватимуть депутати та старости, вони проводитимуть зустрічі із виборцями та керівниками бюджетної сфери. Після спільних консультацій відбудуться індивідуальні зустрічі із жителями сіл, виїзні прийоми, пропозиції можна буде також надіслати онлайн чи передати старості у письмовому вигляді, щоб не влаштовувати велелюдних зібрань і не наражати людей на небезпеку у зв’язку із пандемією. Подані пропозиції узагальнить провідний фахівець із регіонального розвитку Віта Петрівна Козелецька і сформує Програму соціально-економічного розвитку на 2021 рік. Проект програми буде оприлюднено на сайті громади та винесено на обговорення депутатської комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, реалізації державної регуляторної політики, інвестицій та міжнародного співробітництва, потім на спільне засідання всіх комісій і врешті на спільне засідання виконкому та сесії сільської ради. Також Депутати, відповідно до наявних коштів, затвердять Програму соціально-економічного розвитку Студениківської ОТГ на 2021 рік. Пріоритетними галузями залишаться медицина, освіта, культура, безпека жителів та розвиток інфраструктури населених пунктів. Усі інші пропозиції (не реалізовані впродовж наступного року), які надійдуть від населення, будуть внесені до Стратегії розвитку громади та реалізовані впродовж наступних п’яти років. Формуванням Стратегії займатиметься заступник голови громади – Григорій Григорович Кобялко.

«Навіть попереднє знайомство із інфраструктурою сіл переконало, що у найгіршому стані зараз перебуває село Пристроми. Наведу тільки кілька фактів: дворічна епопея із перекриття даху школи досі не завершена, за словами директора школи, перед підписанням акту виконаних робіт документально зафіксовано 23 недоліки, правда частина з них ліквідована, залишилося 9 і поки вони не будуть ліквідовані акт не повинен бути підписаний. У школі старий комп’ютерний клас всього із двох комп’ютерів, відсутній Інтернет, обладнання не відповідає вимогам НУШ. Клуб перебуває практично у аварійному стані. Навіть те, що можна було зробити власними силами, залатати дах, пошкоджений бурею у кількох місцях, зроблено не було. Наразі з допомогою директора із виробництва ТОВ «СТЕЙКАГРО» Івана Васильовича Забари, це зробить нинішній староста Юрій Анатолійович Саєнок. Також найближчим часом буде запрошений технічний експерт, щоб оцінити стан закладу культури і доцільність та вартість ремонту чи визнати його аварійним. У плачевному стані також адмінприміщення старостинського округу. Щодо амбулаторії, то будується нове приміщення, але є кадрові проблеми. Робота по інших селах громади продовжується», - поділилась враженнями про відвідини села Пристроми голова Студениківської ОТГ Марія Олександрівна Лях.