ОПЕРАТИВНЕ ІНФОРМУВАННЯ УПРАВЛІННЯ ВИКОНАВЧОЇ ДИРЕКЦІЇ ФОНДУ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ

 

УПРАВЛІННЯ ВИКОНАВЧОЇ ДИРЕКЦІЇ ФОНДУ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

вул. Т. Строкача, 2,  м. Київ, 03148, тел. +38 (044) 403-82-30, e-mail: kr@fssu.gov.ua, org.kr@fssu.gov.ua

 

Прес-реліз від 14.11.2018 р.

 

Реабілітація дітей застрахованих батьків – один з пріоритетних напрямків діяльності управління соцстраху Київщини

Право на реабілітаційне лікування в санаторно-курортних закладах за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі – Фонд) має кожна застрахована особа, а також члени її сім’ї (діти) за наявності медичних показань.

Фонд соціального страхування України забезпечує 100-відсоткове покриття потреби в забезпеченні лікуванням на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів членів сімей (дітей) застрахованих осіб.

За 9 місяців 2018 року управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області забезпечено реабілітаційним лікуванням 30 дітей у супроводі дорослих.

Переважна більшість з пролікованих – 25 дітей, або 83,3%, отримали відновне лікування за профілем цукрового діабету.

Крім того, 5 дітей проліковано за профілем медичної реабілітації «підгострий період захворювань легень».

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року відповідно до рішення правління Фонду соціального страхування України було впроваджено адресний механізм надання соціальних послуг. Зокрема, для працюючих українців спростилось отримання медичної реабілітації, пацієнтам надано право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для проходження лікування за кошти Фонду, путівки замінили тристоронні договори та акти виконаних робіт тощо.

Протягом трьох кварталів поточного року відновне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів управлінням виконавчої дирекції Фонду у Київській області профінансовано для понад 383 застрахованих осіб та членів їх сімей.

 

За час проходження реабілітації після хвороби або травми Фондом компенсується втрачений заробіток

Як повідомляє прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, працевлаштовані особи після перенесених захворювань або травм мають право на отримання безоплатного реабілітаційного лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. Підставою для проходження реабілітації на базі санаторно-курортних закладів є висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, що надається за наявності медичних показань, зокрема, у разі підгострого періоду інсультів, інфарктів міокарда, після операцій на серці, органах зору, легенях тощо.

На час проходження реабілітації пацієнтам продовжується листок непрацездатності, відповідно до якого за рахунок коштів Фонду здійснюється компенсація втраченого заробітку. Розмір допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності за період проходження лікування у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів залежить від тривалості стажу застрахованої особи та може складати до 100%.

«Соціальне страхування передбачає захист працюючих, що направлений як на відновлення працездатності, так і на фінансову підтримку. Такий підхід дозволяє людині пройти повний курс лікування незалежно від її фінансових можливостей, адже Фонд оплачує їй не лише реабілітацію, але й компенсує заробітну плату, яку вона втрачає на підприємстві за час лікування. Тож працівникам не доводиться обирати – піклуватись про здоров’я чи швидше повертатись до роботи», – говорить начальник управління медичних і соціальних послуг виконавчої дирекції ФССУ Олена Пухка.

Відновлення здоров’я застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду здійснюється за профілями медичної реабілітації:

– нейрореабілітація (підгострий період інсультів, черепно-мозкових травм);

– м’язово-скелетна реабілітація (підгострий період після операцій ортопедичних та травматологічних, ревматологічні захворювання);

– кардіо-пульмонарна реабілітація (підгострий період інфаркта міокарда, після операцій на серці; підгострий період захворювань легень, після операцій на легенях; цукровий діабет);

– медико-психологічна реабілітація учасників АТО;

– реабілітація після оперативних втручань на органах зору;

– реабілітація при порушенні перебігу вагітності (ускладнена вагітність);

– інша (соматична) реабілітація: підгострий період після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах.

Нагадаємо, застрахована особа направляється до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за її вибором відповідно до медичних показань визначеного профілю медичної реабілітації.

 

Прес-реліз від 12.11.2018 р.

 

При визначенні розміру лікарняних можуть використовуватись електронні  дані

про страховий стаж

Як повідомила прес служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, для розрахунку розмірів допомоги по тимчасовій втраті працездатності (оплата за лікарняними), що надається за кошти Фонду соціального страхування України, можуть бути використані електронні відомості щодо страхового стажу працівника. Крім того, якщо відповідні дані вже наявні в страхувальника (роботодавця), отримувати їх повторно не потрібно.

Якщо застрахованій особі регулярно призначається матеріальне забезпечення на одному й тому ж місці роботи,  і відповідні відомості вже наявні у страхувальника, то не слід повторно отримувати їх з Пенсійного фонду України, і у разі необхідності лише додавати до страхового стажу місяці, які відпрацьовані і за них сплачено у повному обсязі єдиний соціальний внесок на цьому місці роботи. Якщо ж застрахована особа працює в одного страхувальника більше 8 років, регулярно отримує заробітну плату, з якої сплачується ЄСВ в розмірі не менше мінімального, то додаткові відомості про страховий стаж збирати недоцільно.

Нагадаємо, відповідно до рішення правління Фонду соціального страхування України було затверджено нову форму заяви-розрахунку для фінансування матеріального забезпечення, у тому числі, допомоги з тимчасової втрати працездатності. Зокрема, оновлений документ розширено відомостями щодо тривалості страхового стажу працівників.

Відповідні колонки заяви-розрахунку, в яких зазначається загальний страховий стаж (у повних місяцях) та страховий стаж за останні 12 місяців, заповнюються, зокрема, виходячи з даних, передбачених додатком 9 «Дані про трудовий та страховий стаж», що затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 № 10-1 (у редакції постанови правління ПФУ від 27.03.2018 № 8-1).

Зазначений документ страхувальники (роботодавці), а також застраховані особи за наявності електронного цифрового підпису можуть отримати в електронному вигляді на Порталі електронних послуг ПФУ.

Сума допомоги по тимчасовій втраті працездатності складає 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років), 60% (при стажі від 3 до 5 років), 70% (від 5 до 8 років) і 100% (якщо стаж – понад 8 років, або за наявності пільг відповідно до законодавства).

Також нагадаємо, що період відпустки по догляду за дитиною до трьох років включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески, виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

 

Прес-реліз від 30.10.2018 р.

 

Нещасні випадки під час відряджень, у тому числі ДТП, вважаються пов’язаними з виробництвом

Як повідомляє прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, застраховані (офіційно працевлаштовані) особи у разі настання нещасного випадку під час виконання службових обов’язків мають право на отримання матеріального забезпечення, страхових виплат та медико-соціальних послуг від Фонду соціального страхування України.

За кошти Фонду фінансується лікування всіх прямих наслідків страхового випадку до відновлення здоров’я, або упродовж усього життя потерпілого у разі визначеної в цьому потреби, проходження курсу оперативної реабілітації на базі санаторно-курортних закладів, проведення досліджень, здійснення оперативних втручань, ендопротезування, протезування, забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення, а також виплачується допомога з тимчасової втрати працездатності, одноразові та щомісячні страхові виплати та ін.

Однією з обставин, за якими нещасний випадок визнається таким, що пов'язаний з виробництвом, є прямування потерпілого до місця чи з місця відрядження згідно з установленим завданням, у тому числі на транспортному засобі будь-якого виду та форми власності.

Окрім медичних і соціальних послуг, у разі настання страхового випадку ФССУ здійснює такі виплати:

1) допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;

2) одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;

3) щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;

4) страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу нижчеоплачувану роботу;

5) щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;

6) відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням померлого.

Під соціальним захистом Фонду соціального страхування України на випадок тимчасової втрати працездатності, вагітності та пологів, настання виробничих нещасних випадків перебувають усі застраховані, тобто офіційно працевлаштовані особи незалежно від страхового стажу.

Зазначимо, відповідно до аналітичних даних страхових нещасних випадків за 9 місяців 2018 року робочими органами виконавчої дирекції Фонду зареєстровано 274 нещасних випадків на виробництві, які стались внаслідок дорожньо-транспортної пригоди (з них 57 – групові нещасні випадки), внаслідок яких зазнали ушкоджень 360 працівників, з них 48 – загинули.

Прес-реліз від 29.10.2018 р.

 

25% заяв-розрахунків для оплати лікарняних подаються в електронному вигляді

З 01 жовтня 2018 року набули чинності зміни до порядку фінансування страхувальників, відповідно до яких роботодавцям надано можливість подавати заяви-розрахунки для фінансування допомоги за листками непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання, які надаються за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, у електронному вигляді із застосування електронного цифрового підпису. Станом на сьогодні кожна четверта заява-розрахунок подається страхувальниками через клієнтське спеціалізоване програмне забезпечення. Про це повідомила прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України

Нововведення затверджено постановою правління ФССУ від 19.07.2018 № 12 та має на меті спростити й оптимізувати взаємодію роботодавців із робочими органами виконавчої дирекції Фонду та їх відділеннями, прискорити процес фінансування матеріального забезпечення.

Крім того, у електронному вигляді також можуть подаватись повідомлення про виплату коштів застрахованим особам, що надсилаються упродовж місяця з дня здійснення виплат. Окремо зазначимо, що за заявами-розрахунками, які були подані до 28 вересня 2018 року включно, повідомлення подавати не потрібно.

Для подачі електронних документів до Фонду соціального страхування України страхувальники (роботодавці) мають звернутись до відділень робочих органів виконавчої дирекції Фонду для укладення відповідних договорів.

Приймання електронних документів від страхувальників здійснюється Фондом через існуючу Автоматизовану інформаційну систему приймання електронних документів, яка використовувалася для приймання звіту Ф4-ФСС з ТВП. Клієнтське спеціалізоване програмне забезпечення для створення та подання електронних документів до Фонду страхувальник обирає самостійно.

За фактом надходження електронного документу робочий орган виконавчої дирекції Фонду здійснює відправлення страхувальнику трьох видів квитанцій: про одержання електронного документа, що засвідчує факт і час його одержання; про надходження електронного документа, що за результатами перевірки засвідчує факт і час його відправлення; про приймання електронного документа, що засвідчує факт і час приймання (неприймання) електронного документа та внесення його даних у базу.

Подання електронних документів надає страхувальнику право не подавати їх на паперових носіях. Водночас, у разі подання документа в електронному вигляді, роздрукована заява-розрахунок разом із наданими застрахованими особами документами, на підставі яких призначались окремі виплати та матеріальне забезпечення, зберігаються у страхувальника.

Прес-реліз від 26.10.2018 р.

 

Фондом профінансовано 101,7 млн. грн. виплат потерпілим на виробництві

Київську область упродовж 9 місяців 2018 року щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей Фондом соціального страхування України профінансовано на суму 101,7 млн. грн. Зазначені виплати отримують 4 224 особи, які втратили працездатність через трудову діяльність, а також 301 особа, які мають право на страхові виплати в разі втрати годувальника.

Щомісячні страхові виплати призначаються потерпілим на виробництві з дня встановлення інвалідності та компенсують втрачений заробіток. Розмір виплат залежить від ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячної заробітної плати потерпілого перед настанням страхового випадку.

Мінімальний розмір такої виплати у перерахунку на 100% втрати професійної працездатності не може бути меншим за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на дату настання права на страхову виплату. Максимальний розмір не повинен перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму.

Середньомісячний розмір страхової виплати на одного потерпілого (члена його сім’ї) складає 2 498 гривень

Нагадаємо, 01 жовтня набула чинності нова редакція Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат, які здійснюються Фондом соціального страхування України, яким вдосконалено механізм призначення, перерахування та проведення робочими органами виконавчої дирекції Фонду та їх відділеннями страхових виплат.

 

Прес-реліз від 23.10.2018 р.

 

На Київщині з початку року до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів

направлено понад 400 осіб

Відповідно до Порядку відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 13 липня 2017 року №39 управлінням виконавчої дирекції Фонду у Київській області проведено комплекс заходів щодо забезпечення хворих послугами з медичної реабілітації з укладенням тристоронніх договорів: між органом Фонду, санаторієм і застрахованою особою.

Аналіз результатів діяльності фахівців з медичної реабілітації відділень управління виконавчої дирекції Фонду у Київській області щодо направлення застрахованих осіб та членів їх сімей на відновлювальне лікування показав, що з початку року кількість укладених тристоронніх договорів перевищує кількість направлених до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів за аналогічний період 2017 року на 104 особи. Якщо за 9 місяців 2017 року направлено 317 осіб, то за 90 місяців 2018 року – 421 особу. Це на 33% більше минулорічних показників.

Такі результати досягнуті завдяки проведеній керівництвом управління виконавчої дирекції Фонду у Київській області заходів, щодо організації роботи з направлення застрахованих осіб та членів їх сімей на лікування до реабілітаційних відділень санаторіїв та співпраці посадових осіб районних відділень управління з лікарсько-консультативними комісіями і керівниками закладів охорони здоров’я Київщини.

 

З початку року перевірено 504 листки непрацездатності

З початку року фахівці сектору експертизи тимчасової непрацездатності відділу фінансового контролю та аудиту управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області провели 62 перевірки обґрунтованості видачі (продовження) та правильності оформлення листків непрацездатності у закладах охорони здоров’я Київщини. Перевірено 504 листки непрацездатності.

За результатами перевірок виявлено 21 необґрунтовано виданий та продовжений листок непрацездатності загальним терміном 214 календарних днів.

До закладів охорони здоров’я Київської області по необґрунтовано виданим/продовженим листкам непрацездатності направлено 5 претензій на відшкодування коштів за нанесені збитки бюджету Фонду на суму 28631 грн. Кошти відшкодовані в повному обсязі. Попереджено виплат на суму 10954 грн.

Фахівці сектору взяли участь в роботі 33 засідань обласних медико-соціальних експертних комісій, на яких розглядалися питання щодо продовження лікування тривалохворіючим застрахованим особам з видачею (продовженням) листків непрацездатності або встановлення факту стійкої втрати працездатності (інвалідності).

Проводився щотижневий моніторинг видачі та продовження листків непрацездатності у закладах охорони здоров’я.

Розглянуто 89 письмових звернень щодо обґрунтованості видачі та правильності оформлення листків непрацездатності.

Щоденно фахівцями сектору експертизи тимчасової непрацездатності надається методична та практична допомога відділенням управління у районах та містах, страхувальникам, застрахованим особам та лікарям закладів охорони здоров’я з питань експертизи тимчасової непрацездатності.

 

Прес-реліз від 19.10.2018 р.

 

Упродовж 9 місяців допомогу по вагітності та пологах від Фонду соціального страхування отримали 126 тис. жінок

За оперативними даними упродовж трьох кварталів 2018 року Фонд соціального страхування України профінансував надання допомоги по вагітності та пологах для понад 126 тис. жінок на суму понад 3 млрд гривень. Розмір допомоги складає 100% середньоденної заробітної плати за кожен день перебування у відпусті по вагітності та пологах. Про це повідомила прес-служба Фонду соціального страхування України.

Право на зазначені виплати мають усі працевлаштовані особи, а також самозайняті та фізичні особи-підприємці. Підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є листок непрацездатності, що видається лікувально-профілактичним закладом, у якому застрахована особа перебуває на обліку.

Для отримання допомоги по вагітності та пологах листок непрацездатності передається роботодавцю та розглядається комісією із соціального страхування (уповноваженим) підприємства не пізніше десяти днів з дня його надходження. На підставі протоколу засідання комісії із соціального страхування або рішення уповноваженого здійснюється розрахунок суми допомоги та заповнюється заява-розрахунок, яка передається до Фонду для проведення виплат.

Зазначений вид матеріального забезпечення виплачується застрахованій особі у найближчий після дня призначення допомоги строк, встановлений для виплати заробітної плати.

Нагадаємо, листок непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами видається з 30 тижня вагітності та складає 126 календарних днів. Жінкам, віднесених до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, листок непрацездатності видається з 27 тижня вагітності тривалістю 180 календарних днів. У разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді додатково до основного видається листок непрацездатності строком 14 календарних днів. Фонд соціального страхування України здійснює фінансування за увесь період відпустки по вагітності та пологах.

Зазначимо, допомога по вагітності та пологах, що надається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, не може бути меншою за розраховану з мінімальної заробітної плати. Якщо середній дохід застрахованої особи менший за мінімальну зарплату, встановлену на час настання страхового випадку, допомога розраховується, виходячи з мінімальної заробітної плати.

 

З початку року потерпілим (членам їх сімей) виплачено 106,7 млн. гривень

Кількість потерпілих (членів їх сімей), яким фахівці відділень управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області щомісячно проводять страхові виплати, станом на 1 жовтня цього року становить 4525 осіб, з них: інвалідів I групи – 98 осіб, II групи – 471 особа, III групи – 1973 особи, а також 1682 потерпілих, які мають відсоток втрати працездатності без групи інвалідності та 301 особа, що мають право на щомісячні страхові виплати в разі втрати годувальника.

Так, з початку року потерпілим (членам їх сімей) виплачено 106,7 млн. грн., що на 33,8 млн. грн. більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Найбільша частка від загальної суми страхових виплат потерпілим (членам їх сімей) припадає на Ірпінське відділення (15,4%) та Києво-Святошинське відділення – (12,3%).

У структурі страхових виплат, проведених за 9 місяців цього року основна частина припадає на: щомісячні страхові виплати потерпілим (членам їх сімей) – 101,7 млн. грн., одноразову допомогу в разі стійкої втрати працездатності та в разі смерті потерпілого – 2,5 млн. гривень.

Сума витрат на щомісячні страхові виплати потерпілим з початку року склала 95634,60 тис. грн., що на 30019,16 тис. грн. більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Середній розмір щомісячної виплати, яка призначалась 4224 потерпілим склав 2515,64 грн., що на 795,75 грн. вище, ніж за 9 місяців 2017 року.

Сума витрат на щомісячні страхові виплати особам, що мають на це право в разі втрати годувальника за 9 місяців 2018 року склала 6110,4 тис. грн., що на 1426,91 тис. грн. більше, ніж за відповідний період 2017 року. Середній розмір даної виплати, яка призначалась 301 особі, за звітний період склав 2255,58 грн., що на 582,32 грн. більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Сума одноразової допомоги потерпілим за січень-вересень 2018 року склала 436,49 тис. грн., що на 2,4 тис. грн. менше у порівнянні з січнем-вереснем минулого року. Цю допомогу протягом звітного періоду надана 42 потерпілим, що на 7 осіб більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зазначена виплата в середньому на одного потерпілого за січень-вересень 2018 року становила 10,4 тис. грн. У порівнянні з минулим роком вона зменшилась на 2,1 тис. грн.

Одноразова допомога сімї в разі смерті потерпілого за січень-вересень 2018 року була виплачена 10 сім'ям і склала 1729,2 тис. грн., що в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року більше на 8 сімей та 1116,6 тис. грн. В середньому, дана допомога на одну сім`ю становила 172,9 тис. грн.

Одноразова допомога утриманцям в разі смерті потерпілого за 9 місяців 2018 року була виплачена 12 утриманцям та склала 405,7 тис. грн., що в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року більше на 10 осіб та 341,7 тис. грн. Середній розмір виплати на одного утриманця становить 33,8 тис. грн.

За січень-вересень 2018 року відшкодування вартості поховання потерпілого та пов’язаних з цим ритуальних послуг здійснено 3 особам на загальну суму 10,0 тис. грн., що у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року більше на 2 особи та 7,0 тис. грн.

Допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності у січні-вересні 2018 року виплачена 145 потерпілим на суму 2382,58 тис. грн., що у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року, менше на 7 осіб, проте більше на 917,4 тис. грн. Середній розмір такої допомоги за 9 місяців 2018 року склав 1 825,73 грн.

Станом на 1 жовтня 2018 року продовжують отримувати страхові виплати 1300 внутрішньо переміщених осіб. З них з Донецької області – 702 особи та 595 осіб - з Луганської області.

Найбільша кількість потерпілих (членів їх сімей) перебуває на обліку у відділеннях: у Києво-Святошинському районі – 273 осіб, у м. Ірпінь – 261 осіб, у Бориспільському районі – 147 осіб та Броварському районі – 143 особи.

За звітній період тимчасово переміщеним особам та членам їх сімей здійснено страхові виплати на загальну суму 40,64 млн. грн., середній розмір щомісячної страхової виплати на одну особу становить 3473,70 гривень.

 

Прес-реліз від 18.10.2018 р.

 

На Київщині витрати на медичну та соціальну допомогу потерпілим на виробництві склали понад 7 млн. гривень

 

Станом на 1 жовтня 2018 року на медичну та соціальну допомогу потерпілих на виробництві управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області виплачено понад 7 млн. грн. (за аналогічний період 2017 року – понад 5,4 млн. гривень). Про це повідомив начальник відділу медичних та соціальних послуг обласного управління Віталій Нємцев.

Начальник відділу відзначив, що відповідно до договорів, укладених відділеннями управління із закладами охорони здоров’я з початку року, проліковано 113 потерпілих на загальну суму 841,2 тис. грн. Середня вартість лікування на одного потерпілого становить майже 7,5 тис. гривень.

За його словами, з початку року путівками на санаторно-курортне лікування забезпечено 141 потерпілого на суму 1797,6 тис. гривень. За аналогічний період минулого року санаторно-курортне лікування за рахунок коштів Фонду отримали 63 потерпілих на загальну суму 614,1 тис. грн.

Обласним управлінням, відповідно до укладених договорів на виготовлення і ремонт технічних та інших засобів реабілітації, (протезів, чохлів для кукс, ортопедичного взуття, палиць, милиць, тощо) забезпечені протезно-ортопедичними виробами та іншими технічними засобами реабілітації 65 потерпілих на суму 691,8 тис. гривень. За 9 місяців 2017 року протезно-ортопедичними виробами забезпечено 37 потерпілих на суму 236 тис. гривень,

З початку року 70 потерпілих забезпечені лікарськими засобами та виробами медичного призначення на суму 750,4 тис. грн. Середні витрати на одну особу складають понад 10 тис. гривень. У 2017 році за такий самий період часу відшкодування витрат на лікарські засоби та вироби медичного призначення отримали 72 потерпілих на загальну суму 678,6 тис. грн., середня вартість таких витрат на одну особу склала 9425 гривень.

Протягом 9 місяців цього року 91 потерпілий отримав виплати на спеціальний медичний, постійний сторонній догляд та на побутове обслуговування на загальну суму 2888,5 тис. гривень. За аналогічний період минулого року виплати на спеціальний медичний, постійний сторонній догляд та на побутове обслуговування здійснено 96 потерпілим на загальну суму 2 536,5 тис. гривень.

За січень-вересень 2018 року 103 потерпілих отримали компенсацію витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів на загальну суму 31,3 тис. гривень. За аналогічний період минулого року 104 потерпілих отримали компенсацію витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів на загальну суму 30 тис. гривень.

Триває робота щодо уточнення списків черговості осіб з інвалідністю на отримання автомобілів за рахунок коштів Фонду, а також з підготовки документів для передачі потерпілим автомобілів у зв'язку із закінченням 10 річного строку експлуатації.

Станом на 1 жовтня до управління виконавчої дирекції Фонду у Київській області надійшло 49 заяв від потерпілих на забезпечення їх автомобілями.

 

Прес-реліз від 17.10.2018 р.

 

На обліку в управлінні соцстраху Київської області перебуває понад 165 тис. страхувальників

 

Станом на 1 жовтня 2018 року в управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області на обліку перебуває 166,9 тис. страхувальників, в тому числі: 68,1 тис. (40,8%) - юридичних осіб, 12,6 тис. (7,6%) - фізичних осіб, які використовують найману працю, 86,2 тис. (51,6%) - фізичні особи, які не являються роботодавцями.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року загальна кількість страхувальників збільшилась на 16,6%, юридичних осіб на 14,3%, кількість роботодавців серед фізичних осіб – на 7,8%, також збільшилась кількість ФОП без найманої праці на 19,9%. Про це повідомив начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Георгій Галиць.

За його словами, з початку року на доходний рахунок управління надійшло 404,6 тис. грн., а саме: неправомірно витрачених коштів за результатами перевірок – 187,8 тис. грн., фінансових санкцій за недотримання законодавства про соціальне страхування – 85,2 тис. грн., адміністративних штрафів – 13 тис. грн., капіталізованих платежів – 5,9 тис. грн., страхових коштів – 26,9 тис. грн. та ін.

Крім того, він додав, що страхувальниками області сплачено заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду в сумі понад 49 тис грн., що на 28,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Керівник обласного управління відзначив, що значну суму недоїмки зі сплати страхових внесків до Фонду по управлінню виконавчої дирекції Фонду у Київській області мають наступні страхувальники: ВАТ «Білоцерківсільмаш», ДП «Підприємство Березанської виправної колонії управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у місті Києві та Київській області №95», Триліський спиртовий завод, ВАТ «Згурівський бурякорадгосп». Статус економічно-активного має з переліку одне підприємство - ДП «Підприємство Березанської виправної колонії №95», яке щомісячно частково сплачує борг за рішенням суду.

Аудитори Київщини щомісячно проводять роботу щодо погашення заборгованості - регулярно керівники підприємств – боржників викликаються на засідання комісій по заборгованості при райдержадміністраціях, а спеціалістами відділень співпрацюють з органами Державної виконавчої служби.

 

Прес-реліз від 10.10.2018 р.

 

Постраждалі учасники Революції Гідності мають право на отримання лікарняних у розмірі 100% заробітної плати

 

Особи, які отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі) під час участі у Революції Гідності, мають право на призначення їм допомоги по тимчасовій втраті працездатності (оплата за лікарняними листками) від Фонду соціального страхування України у розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від тривалості страхового стажу. Відповідний Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту постраждалих учасників Революції Гідності та деяких інших осіб» від 22.05.2018 №2443-VIII набув чинності 25 липня цього року. Про це інформує прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Відповідно до прийнятих змін за страховими випадками, які настали з 25.07.2018 року, допомога по тимчасовій непрацездатності постраждалим учасникам Революції Гідності виплачується у розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу).

Також компенсація втраченого заробітку за період хвороби або травми фінансується Фондом у розмірі 100% середнього доходу для:

– застрахованих осіб, віднесених до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

– одного з батьків або особи, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи;

– ветеранів війни та осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

– осіб, віднесених до жертв нацистських переслідувань відповідно до Закону України «Про жертви нацистських переслідувань»;

– донорів, які мають право на пільгу, передбачену статтею 10 Закону України «Про донорство крові та її компонентів».

Окремо зазначимо, що допомога по тимчасовій втраті працездатності, пов’язаній з нещасними випадками на виробництві або професійними захворюваннями, фінансується Фондом у розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу.

Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною або хворим членом сім’ї) в розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду.

У загальних випадках розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності залежить від тривалості страхового стажу та складає 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років), 60% (при стажі від 3 до 5 років), 70% (від 5 до 8 років) і 100% (якщо стаж – понад 8 років).

 

Прес-реліз від 09.10.2018 р.

 

Витрати на поховання по області склали 1,4 млн. гривень

 

Витрати на поховання станом на 1 жовтня 2018 року по Київській області склали 1,4 млн. грн., що на 328 тис. грн. більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Про це повідомляє управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області.

Збільшення витрат відбулося за рахунок збільшення кількості випадків (на 38 виплат) та зростання середнього розміру допомоги на поховання з 2200 грн. до 4100 гривень.

 

Прес-реліз від 08.10.2018 р.

 

Витрати по вагітності та пологах по Київській області склали понад 120 млн. гривень

Витрати по вагітності та пологах станом на 1 жовтня цього року склали 122 млн. гривень. Про це повідомляє управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області.

У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року вони збільшились на 19, 5 млн. грн. або на 16%. Збільшення відбулося за рахунок зростання середньоденної допомоги на 41,81 грн. (з 155,57 грн. до 197,38 грн.).

Прес-реліз від 05.10.2018 р.

 

По Київській області витрати на допомогу по тимчасовій непрацездатності

склали понад 260 млн. гривень

Витрати на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності станом на 1 жовтня 2018 року становлять 261,1 млн. грн. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року витрати збільшились на 74.8 млн. грн. або 28,7%. Збільшення фактичних витрат відбулося за рахунок росту середньоденної допомоги на 52,55 грн. (з 164,21 грн. до 216,76 грн.). Про це повідомляє управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області.

Кількість днів, втрачених через тимчасову непрацездатність складає 1,2 млн. днів. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року, кількість днів збільшилась на 70 тис. днів.

 

Прес-реліз від 04.10.2018 р.

 

За III квартал цього року до відділень та управління виконавчої дирекції Фонду у Київській області звернулося понад 700 осіб

У третьому кварталі 2018 року до районних (міських) відділень та управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Київській області усно та письмово звернулося 709 осіб. Із загальної кількості зареєстровано 60 письмових звернень та 649 - під час особистого прийому.

Більшість звернень стосується питань виплати по листах непрацездатності, надання допомоги по вагітності та пологах, допомоги на поховання – 244 звернення, тобто 34,4% від загальної кількості. На другому місці питання лікування в санаторно-курортних закладах – 100 звернень, або 14,1%. На третьому місці – медичне обслуговування - 86 звернень, або 12,1%.

З початку року скарг на неправомірні дії працівників відділень до управління не надходило, проте надійшло 7 подяк працівникам.

З метою оперативного задоволення законних вимог заявників, адресного вирішення порушених питань громадян у робочих органах виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Київській області проводяться особисті прийоми потерпілих та страхувальників керівниками управління та відділень, їхніми заступниками та начальниками відділів.

Графіки прийому громадян керівництвом виконавчої дирекції Фонду та фахівцями обласного управління розміщено на стендах інформаційних куточків з питань роботи із зверненнями громадян в усіх відокремлених підрозділах та їх представництвах. Визначено відповідальних працівників за цей напрямок роботи.

Питання щодо стану роботи зі зверненнями громадян є пріоритетними і постійно аналізуються. Всі звернення розглянуто своєчасно, заявникам надано роз'яснення відповідно до вимог чинного законодавства.

В управлінні та відділеннях посилено контроль за своєчасним та об'єктивним розглядом звернень громадян. Налагоджено та регламентовано співпрацю з територіальними органами центральних органів виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями.

 

З початку року на Київщині витрати на всі види допомог склали 384,5 млн. гривень

За оперативними даними, витрати на всі види допомог (тимчасова непрацездатність, вагітність та пологи, поховання) по Київській області станом на 1 жовтня цього року склали 384,5 млн. грн., що на 94 млн. грн. або 24,6% більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Про це повідомляє управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області.

  • по тимчасовій непрацездатності - 261,1 млн. грн. (67,9%);
  • по вагітності та пологах - 122 млн. грн. (31,7%);
  • на поховання - 1,4 млн. грн. (0,4%).

Прес-реліз від 03.10.2018 р.

 

Змінився порядок призначення страхових виплат потерпілим на виробництві

Вступила в дію нова редакція Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат, які здійснюються Фондом соціального страхування України. Про це повідомляє прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Дія зазначеного Порядку поширюється на потерпілих від нещасного випадку на виробництві та/або професійного захворювання, а також осіб, які мають право на страхові виплати в разі втрати годувальника. Станом на сьогодні таких осіб майже 207,7 тис. Документ було затверджено рішенням правління Фонду від 19.07.2018 року, чинності оновлена редакція набула з 01.10.2018 року.

Порядок вдосконалив механізм призначення, перерахування та проведення робочими органами виконавчої дирекції Фонду та їх відділеннями страхових виплат. Зокрема, новою редакцією передбачено перерахунок розміру щомісячних страхових виплат сім’ям померлих на виробництві у разі смерті одного з членів родини.

Також, відповідно до прийнятого Порядку, з 1 жовтня за період між закінченням одного навчального закладу та вступом до іншого дітям, батьки яких загинули на виробництві, Фондом буде проведено щомісячні страхові виплати. Зокрема, страхові виплати не будуть призупинятись у літній період між закінченням школи та вступом до вищого навчального закладу на денну форму навчання тощо.

Загалом, Порядок врегульовує питання призначення, перерахування та проведення таких страхових виплат:

1) допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання;

2) одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;

3) щомісячна страхова виплата втраченого заробітку потерпілого;

4) страхова виплата потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу, нижчеоплачувану роботу;

5) щомісячна страхова виплата особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;

6) відшкодування вартості поховання потерпілого та пов’язаних з цим ритуальних послуг.

Порядок привів у відповідність до чинного законодавства документ, що діяв з 2007 року.

Нагадаємо,  що 1 жовтня також набули чинності зміни у порядку фінансування Фондом соціального страхування України страхувальників (роботодавців) для надання ними застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання, а також деяких виплат потерпілим на виробництві.

 

З початку року на Київщині допомогу по вагітності та пологах

отримали понад 5 тис. працюючих жінок

 

Як відзначив начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Георгій Галиць, з початку року допомогу по вагітності та пологах отримали 5127 застрахованих осіб. Загальна сума виплат склала 122 млн. гривень. При цьому в вересні цього року допомогу по вагітності та пологах отримали 782 застраховані особи і сума виплат склала 16,6 млн. гривень.

За словами керівника обласного управління, допомога по вагітності та пологах надається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України за весь період відпустки у розмірі 100% середньої заробітної плати і не залежить від страхового стражу. Підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Загалом фінансування допомоги здійснюється за 126 календарних днів відпустки по вагітності та пологах і перераховується на окремий поточний рахунок роботодавця не пізніше десяти робочих днів з дня отримання заяви-розрахунку.

Георгій Галиць підсумував, що роботодавець здійснює виплату допомоги застрахованій особі в найближчий після дня призначення допомоги строк, встановлений для виплати заробітної плати.

 

Прес-реліз від 01.10.2018 р.

 

Заява-розрахунок для виплати матеріального забезпечення

має бути подана роботодавцем упродовж 5 робочих днів

 

З 1 жовтня 2018 року передбачено подачу страхувальником (роботодавцем) заяви-розрахунку упродовж 5 робочих днів від дати затвердження протоколу засідання комісії із соціального страхування підприємства (рішення уповноваженого) щодо призначення матеріального забезпечення. Про це повідомляє прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Відповідне положення затверджено постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 №12 «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів ФССУ».

«Комісія також має затверджені строки, у які вона повинна розглянути документи, що надійшли від працівника, для призначення йому матеріального забезпечення. Для допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах – це 10 днів з моменту надходження. Для допомоги на поховання строк призначення – не пізніше дня, що настає за днем звернення. Терміни встановлені з метою пришвидшити строки виплати допомог застрахованим особам, забезпечити їх соціальний захист. І одночасно роботодавцям надається можливість подавати заяви-розрахунки в електронному вигляді, тобто процес не лише пришвидшується для працівників, але й спрощується для страхувальників», – говорить директор департаменту страхових виплат та матеріального забезпечення виконавчої дирекції Фонду Світлана Зарубіна.

Зазначимо, комісія (уповноважений) із соціального страхування здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково), розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг.

Нагадаємо, заява-розрахунок для надання допомоги за листками непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання, а також деяких виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України з 1 жовтня 2018 року може бути подана страхувальником (роботодавцем) у електронному вигляді. Для цього страхувальники мають звернутись до робочих органів виконавчої дирекції Фонду або їх відділень для укладення відповідних договорів.

 

01.10.2018

Набув чинності новий порядок фінансування страхувальників

 

Як повідомляє прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, 1 жовтня набули чинності зміни у порядку фінансування Фондом соціального страхування України страхувальників (роботодавців) для надання ними застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання, а також деяких виплат потерпілим на виробництві. Зміни направлені та посилання соціального захисту працевлаштованих у частині пришвидшення термінів отримання ними матеріального забезпечення, а також оптимізацію та спрощення для роботодавців взаємодії з Фондом, мінімізацію перевірок і заміну санкцій на попередній контроль.

Основні нововведення, що вступили у дію відповідно до набуття чинності Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів ФССУ, затвердженого постановою правління Фонду від 19.07.2018 № 12:

Система попереднього контролю правильності нарахування виплат. Система впроваджується з метою реалізації нових підходів до обслуговування страхувальників, вдосконалення системи фінансування та упередження можливих помилок при визначенні розміру допомоги та страхових виплат. Робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюватимуть попередній контроль правильності нарахування виплат та у разі виявлення помилок надаватимуть рекомендації страхувальнику щодо усунення недоліків ще до фінансування виплат. Це дозволить уникнути штрафів, які сьогодні можуть накладатись на роботодавця у разі виявлення неправомірного використання коштів ФССУ під час перевірок за фактом вже профінансованих заяв-розрахунків.

Нова форма заяви-розрахунку. Нова форма заяви-розрахунку об’єднала документи, на підставі яких здійснювалось фінансування страхувальників до реорганізації Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Оновлений документ розширено відомостями щодо виду зайнятості, страхового стажу, пільг постраждалих на ЧАЕС, більш повною інформацією щодо листка непрацездатності тощо.

Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам. Система інформування роботодавцем про здійснені виплати застрахованим особам має на меті зменшити ризик можливих затримок при компенсації застрахованим особам втраченого заробітку за період хвороби (оплата за листками непрацездатності), виплаті допомоги по вагітності та пологах, здійсненні страхових виплат потерпілим на виробництві. Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам за визначеною формою необхідно подати упродовж місяця з дня здійснення виплат матеріального забезпечення, окремих виплат потерпілим на виробництві.

Строки подачі заяви-розрахунку. Окрім раніше затверджених термінів розгляду документів для призначення матеріального забезпечення комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства, з 01 жовтня також передбачено подачу страхувальником (роботодавцем) заяви-розрахунку упродовж 5 робочих днів від дати затвердження протоколу засідання комісії (рішення уповноваженого).

Можливість подачі заяв-розрахунків, повідомлень про виплату коштів застрахованим особам і звітів у електронному вигляді. Раніше реалізована можливість подачі звіту Ф4-ФСС з ТВП у електронному вигляді із застосування електронного цифрового підпису, з 01 жовтня доступна також для подачі заяв-розрахунків і повідомлень про виплату коштів застрахованим особам. Нововведення має на мені зменшити навантаження на роботодавців, спростити та пришвидшити фінансування матеріального забезпечення. Для цього страхувальники мають звернутись до робочих органів виконавчої дирекції Фонду або їх відділень для укладення відповідних договорів.

 

Прес-реліз від 27.09.2018 р.

 

З 1 жовтня набуває чинності нова форма заяви-розрахунку

для фінансування лікарняних

 

За рішенням правління Фонду соціального страхування України з 1 жовтня 2018 року почне діяти нова форма заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та деяких виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів ФССУ. Відповідний Порядок фінансування страхувальників було затверджено постановою правління Фонду від 19.07.2018 №12. Про це повідомляє прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Оновлений документ розширено відомостями щодо виду зайнятості, страхового стажу, пільг постраждалих на ЧАЕС, більш повною інформацією щодо листка непрацездатності тощо.

Форму заяви-розрахунку розширено для реалізації попереднього контролю правильності нарахування сум матеріального забезпечення. Такий превентивний підхід дозволить відійти від практики перевірок роботодавців за фактом уже профінансованих виплат.

Робочий орган виконавчої дирекції Фонду або його відділення після надходження заяви-розрахунку здійснюватиме перевірку наведеної в ній інформації, зокрема, правильність нарахування виплат, наявність даних про страхувальника в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, дані про сплату ЄСВ тощо.

У разі потреби, може здійснюватися обмін інформацією зі страхувальником шляхом направлення запиту щодо уточнення інформації, наведеної у заяві-розрахунку. При виявленні помилок та/або недостовірних відомостей заява-розрахунок повертається страхувальнику з рекомендаціями щодо їх усунення.

Заява-розрахунок подається роботодавцем для надання працівникам таких видів матеріального забезпечення:

– допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною);

– допомога по вагітності та пологах;

– допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві);

– допомога по тимчасовій непрацездатності, яка настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання;

– виплата при тимчасовому переведенні потерпілого на легшу, нижчеоплачувану роботу;

– відшкодування вартості поховання потерпілого та пов’язаних з цим ритуальних послуг.

Як зазначалось, 01 жовтня вступає у дію можливість подання заяви-розрахунку в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису. Для подачі заяв-розрахунків, повідомлень про виплату коштів застрахованим особам і звітності по використанню коштів Фонду у електронному вигляді, страхувальники мають звернутись до робочих органів виконавчої дирекції Фонду або їх відділень для укладення відповідних договорів.

 

Прес-реліз від 25.09.2018 р.

 

У Київській області одноразову допомогу через втрату працездатності

призначено 38 потерпілим на виробництві

 

За оперативними даними управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області за 8 місяців цього року було профінансовано надання одноразових допомог в разі стійкої втрати професійної працездатності 38 потерпілим на виробництві, на що направлено майже 0,4 млн. грн. Про це повідомив начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Георгій Галиць.

Георгій Галиць наголосив, що право на отримання потерпілим одноразової допомоги настає з дня встановлення медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) стійкої втрати професійної працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. Розмір виплати залежить від ступеня втрати працездатності, виходячи з 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права потерпілого на страхову виплату.

За його словами, для призначення одноразової допомоги необхідно подати визначений перелік документів. У разі, якщо потерпілий за станом здоров’я чи з інших причин не може їх одержати та/або подати, це здійснює відповідний страховий експерт робочого органу виконавчої дирекції Фонду.

До робочого органу виконавчої дирекції Фонду подаються:

1) заява потерпілого про призначення страхових виплат;

2) акт про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом, за формою Н-1 (якщо стався нещасний випадок);

3) акт (спеціального) розслідування нещасного випадку (аварії), що стався (сталася), за формою Н-5 (якщо такий складався);

4) акт розслідування хронічного професійного захворювання за формою П-4 (якщо таке встановлено);

5) рішення суду про встановлення факту нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (якщо було засідання суду з цього питання);

6) висновок МСЕК про ступінь втрати професійної працездатності;

7) довідка про середню заробітну плату (дохід);

8) копія трудової книжки або витяг з неї, засвідчені страхувальником або підписом працівника робочого органу виконавчої дирекції Фонду при пред’явленні оригіналу;

9) довідка про розмір пенсії по інвалідності (якщо вона призначена) унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (у тому числі про розмір одержуваних надбавок), якщо пенсія призначена до 11.10.2017;

10) довідка будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів або пансіонату для ветеранів війни та праці про розмір вартості утримання потерпілого в ньому;

11) протокол засідання комісії з питань охорони праці підприємства, а у разі, якщо вона не створена на підприємстві, комісії з питань вирішення спорів при робочих органах виконавчої дирекції Фонду про відсоток зменшення розміру одноразової допомоги потерпілому на виробництві (у разі встановлення комісією з розслідування нещасного випадку, що ушкодження здоров’я настало не лише з причин, що залежать від роботодавця, а і внаслідок порушення застрахованою особою нормативних актів про охорону праці).

Документи формуються у справу про страхові виплати та зберігаються в управлінні (відділенні) Фонду. До справи додаються відомості про заробітну плату (дохід) потерпілого з Державного реєстру застрахованих осіб.

«Одночасно із зазначеною допомогою Фондом призначаються також щомісячні страхові виплати. Сьогодні вони фінансуються для майже 4,5 тис. потерпілих на виробництві та членів їх сімей», - підкреслив Георгій Галиць.

 

Відділ з профілактики страхових випадків обласного управління

розробив методичний посібник для страхових експертів

 

Відділ з профілактики страхових випадків управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області розробив методичний посібник з проведення перевірок стану умов і безпеки праці та профілактичної роботи на підприємствах.

Посібник розроблений для страхових експертів з охорони праці з метою надання допомоги у виконанні статутних функцій і обов’язків Фонду соціального страхування України щодо проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю працівників, викликаним умовами праці.

Методичний посібник розроблений на основі Положення про службу страхових експертів з охорони праці, профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 20.12.2011 №63, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.01.2012 за №66/20373.

Варто відзначити, що для реалізації статутних завдань Фонду страхові експерти з охорони праці здійснюють перевірки стану профілактичної роботи та охорони праці на підприємствах з метою вивчення умов і безпеки праці у них для подальшого надання в межах компетенції допомоги роботодавцю у вдосконаленні системи управління охороною праці.

Перелік питань, що розглядаються страховими експертами з охорони праці під час перевірок суб’єктів господарювання, визначений у п. 6.17 Положення.

Методичний посібник розроблений у вигляді довідника типових порушень нормативно-правових актів з охорони праці з посиланням на відповідні статті, пункти, параграфи і спрямований на покращення організації роботи страхових експертів з охорони праці та якості проведених перевірок і складених подань роботодавцям щодо усунення порушень законодавства про охорону праці.

 

Прес-реліз від 19.09.2018 р.

 

На Київщині особи з інвалідністю через виробничі травми мають право на забезпечення медичним доглядом і побутовим обслуговуванням за рахунок коштів Фонду

 

Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області здійснюється фінансування виплат для забезпечення потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань спеціальним медичним доглядом, постійним стороннім доглядом або побутовим обслуговуванням в обсязі 100% потреби. Необхідність зазначених видів послуг визначають медико-соціальні експертні комісії (МСЕК).

Згідно із звітними даними, упродовж восьми місяців 2018 року управління виконавчої дирекції Фонду у Київській області здійснило виплати на спеціальний медичний догляд для 24 осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва, на постійний сторонній догляд – для 91 особи, на побутове обслуговування – для 90 потерпілих на виробництві.

Сума витрат на необхідний догляд за потерпілим залежить від виду догляду, встановленого МСЕК, і не може бути меншою (на місяць) від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, – на спеціальний медичний догляд; половини розміру мінімальної заробітної плати – на постійний сторонній догляд; чверті розміру мінімальної заробітної плати – на побутове обслуговування.

Облік потерпілих, які мають право на забезпечення спеціальним медичним доглядом, постійним стороннім доглядом та побутовим обслуговуванням, ведуть відділення управління за місцезнаходженням справ про страхові виплати потерпілих. Для взяття на облік потерпілий (законний представник потерпілого) повинен подати до відповідного відділення управління виконавчої дирекції Фонду заяву про забезпечення необхідними видами догляду.

До заяви додаються копії висновку МСЕК про потребу у забезпеченні необхідними видами догляду та індивідуальної програми реабілітації (у разі відсутності зазначених документів у справі), завірені працівником відділення управління на підставі пред’явлених потерпілим оригіналів цих документів.

 

Прес-реліз від 17.09.2018 р.

 

Спортсменка з Київщини здобула перше місце з дартсу на шостій Всеукраїнській спартакіаді «Сила духу»

 

Сьогодні в Ужгороді завершилася VI Всеукраїнська спартакіада серед інвалідів праці «Сила духу». Протягом трьох днів нагороди у шести видах спорту (армспорт, бомбаскет, гирьовий спорт, дартс, теніс настільний, шахи) виборювали майже 300 учасників з 25 регіонів України. Переможців визначили в особистій, командній по видах спорту та загальнокомандній першостях.

Перше місце в особистій першості з дартсу серед жінок (сидячи) зайняла наша спортсменка з м. Біла Церква Наталія Баліцька. Наталія вже три роки поспіль бере участь у змаганнях і займає призові місця. Торік вона вже піднімалася на третю сходинку всеукраїнського п’єдесталу, і ось тепер – золота медаль.

Відтак у командній першості з дартсу команда Київської області посіла третє місце, пропустивши вперед команди з Донецька та Дніпра, а в загальнокомандній першості – 14 місце.

Представники команди Київщини мають досвід переможних виступів на спартакіадах серед інвалідів праці «Сила духу». Починаючи з 2013 року, спортсмени Київщини вже завойовували I місце у фінальних змаганнях з дартсу, II місце у фінальних змаганнях з армспорту і III місце у фінальних змаганнях з настільного тенісу.

Нагадаємо, що фінальному етапу VI Всеукраїнської спартакіади традиційно передували відбірні регіональні змагання, що відбулися у всіх областях та місті Києві. Цьогоріч в обласних змаганнях, які відбулися у м. Українка в червні взяли участь понад 130 спортсменів-аматорів, що представляли 14 команд відділень Київщини.

Начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Георгій Галиць подякував всім учасникам команди Київщини, які взяли участь у змаганнях та наголосив, що проведення спартакіади – це соціальний проект, який покликаний допомогти сотням людей, що з виробничих причин втратили здоров’я, проявити себе, навчитися долати труднощі та почуватися переможцями.

Однак не обійшлося і без прикрощів. Наш спортсмен з Фастова Сергій Андрощук під час фінальних змагань з армспорту отримав серйозну травму. Чоловіка госпіталізували до лікарні, де діагностували складний перелом правої руки. Нині він знаходиться в ужгородській лікарні, де очікує на операцію і проведе там ще десть днів.

Обласне управління, первинна профспілка «Соціал» та колеги по команді надали спортсмену-аматору всебічну допомогу на лікування.

Тому варто замислитися над тим, що необхідно удосконалювати формат проведення такої спартакіади, виключивши травматичні види спорту і замінивши їх більш безпечними.

Прес-реліз від 30.08.2018 р.

Допомога по вагітності та пологах не може бути меншою за розраховану з мінімальної заробітної плати

За рахунок коштів Фонду соціального страхування України допомога по вагітності та пологах надається у розмірі 100% середньої заробітної плати за весь період перебування у відпустці по вагітності та пологах. Якщо середній дохід застрахованої особи менший за мінімальну зарплату, встановлену на час настання страхового випадку, допомога розраховується виходячи з мінімальної заробітної плати.

Зазначений вид матеріального забезпечення фінансується Фондом незалежно від тривалості страхового стажу і, на відміну від допомоги з тимчасової втрати працездатності, має мінімальну гарантію щодо його розміру. Наприклад, якщо застрахована особа працює за основним місцем роботи неповний робочий день та має дохід, менший за мінімальний, допомога по вагітності та пологах буде розрахована для неї виходячи із затвердженої мінімальної заробітної плати.

Водночас, якщо упродовж 12 місяців перед настанням страхового випадку стаж застрахованої особи складає менше 6 місяців, сума допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Також сума матеріального забезпечення у розрахунку на місяць не має перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду.

Листок непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами видається з 30 тижня вагітності та складає 126 календарних днів. Жінкам, віднесених до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, листок непрацездатності видається з 27 тижня вагітності тривалістю 180 календарних днів. У разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді додатково до основного видається листок непрацездатності строком 14 календарних днів.

Приклад загального розрахунку допомоги по вагітності та пологах, виходячи з мінімальної заробітної плати:

(3 723 грн (заробітна плата застрахованої особи) * 12 місяців) / 365 календарних днів * 126 календарних днів (тривалість лікарняного) = сума допомоги по вагітності та пологах від ФССУ складе 15 422,40 грн. Податки та внески з зазначеної суми не утримуються. 

Прес-реліз від 09.08.2018 р.

На Київщині охоплення санаторно-курортним лікуванням після переходу на адресність збільшилось

у три рази

У Київській області адресним санаторно-курортним лікуванням за рахунок коштів Фонду соціального страхування України з початку 2018 року було забезпечено 70 осіб з інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. За результатами перших семи місяців цього року охоплення санаторно-курортним лікуванням зросло у три рази порівняно з тим же періодом минулого року.

Фонд соціального страхування України здійснює фінансування 100% вартості курсу лікування потерпілих і проживання їх супроводжуючих осіб у санаторно-курортних закладах за їх вибором.

З метою підвищення ефективності соціальних послуг, що надаються за кошти ФССУ, з 2017 року санаторно-курортне лікування потерпілих на виробництві здійснюється за адресним механізмом. Зокрема, відповідно до нового порядку особи з інвалідністю мають право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для проходження лікування. Також після переходу на адресність кількість закладів, у яких потерпілі проходять лікування, зросла у понад три рази.

У разі самостійного придбання потерпілим путівки, Фонд компенсує її вартість у розмірі, що не перевищує граничні розміри витрат, встановлені правлінням ФССУ.

Періодичність отримання санаторно-курортного лікування за кошти ФССУ:

– особи з інвалідністю І групи – щороку;

– особи з інвалідністю ІІ групи – один раз на два роки або щороку на підставі індивідуальної програми реабілітації (ІПР);

– особи з інвалідністю ІІІ групи – один раз на три роки, один раз на два або щороку на підставі ІПР.

У разі необхідності супроводу особи з інвалідністю до санаторно-курортного закладу, якщо така потреба визначена висновком МСЕК, Фонд фінансує витрати на перебування (проживання, харчування, витрати на проїзд) супроводжуючої особи на весь період санаторно-курортного лікування особи з інвалідністю.

 

Витрати на поховання по Київській області склали понад 1 млн гривень

Витрати на поховання станом на 1 серпня 2018 року по Київській області склали 1082 тис. грн. що на 232 тис. грн. більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Про це повідомляє управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області. Збільшення витрат відбулося за рахунок збільшення кількості випадків (на 14 виплат) та зростання середнього розміру допомоги на поховання з 2200 грн. до 4100 грн.

Нагадаємо, що в І кварталі 2017 року розмір виплати складав 2200 гривень.

 

Виробничий травматизм і профілактика страхових випадків у першому півріччі 2018 року

Як повідомив начальник відділу з профілактики страхових випадків управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Олексій Савченко, протягом І півріччя 2018 року до відділень надійшло 111 повідомлень про нещасні випадки на виробництві, в яких постраждало 116 осіб. За несвоєчасне повідомлення про нещасні випадки на виробництві службою страхових експертів з охорони праці складено 9 протоколів про адміністративні правопорушення, передбачених статтею 165-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За його словами, в суб’єктів господарювання Київської області не було жодного випадку професійного захворювання з початку поточного року. Страхові експерти з охорони праці взяли участь у розслідуванні 115 нещасних випадків, в тому числі 5 групових, 17 нещасних випадків із смертельним наслідком, 9 випадків смерті на підприємстві, 4 нещасних випадків з можливою інвалідністю. Завершено розслідування 106 нещасних випадків, з яких 100 визнано страховими (складено акти за формою Н-1). 

Олексій Савченко додав, що кількість осіб, що постраждали в страхових нещасних випадках, залишилась на рівні аналогічного періоду попереднього року. Кількість постраждалих із смертельним наслідком збільшилась на 25%.

Найбільше постраждало працівників у страхових випадках, що сталися на підприємствах, зареєстрованих у Броварському (27), Києво-Святошинському (16) районах та м. Біла Церква (12).

За видом економічної діяльності найбільше травмовано працівників у страхових випадках, що сталися на підприємствах в таких галузях, як:

  • постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (16 проти 9);
  • виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів (12 проти 9);
  • сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство (10 проти 11);
  • будівництво (10 проти 13);
  • транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність (10 проти 5).

За видами подій, що призвели до настання нещасного випадку, найбільше є такі:

  • дія рухомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів (18 проти 14);
  • пригоди (події) на транспорті (15 проти 0);
  • падіння потерпілого з висоти (13 проти 10);
  • падіння потерпілого під час пересування (11 проти 25).

За цими видами подій сталося майже 60% всіх страхових нещасних випадків, що зареєстровані у першому півріччі 2018 року.

Основними причинами настання нещасних випадків є:

  • невиконання вимог інструкцій з охорони праці (27 проти 21);
  • порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів (15 проти 4).

З цих причин травмовано понад 40% потерпілих в страхових нещасних випадках працівників.

У першому півріччі поточного року страховими експертами з охорони праці управління здійснено 185 перевірок суб’єктів господарювання Київщини щодо стану профілактичної роботи зі створення здорових та безпечних умов праці, в тому числі 7 позапланових перевірок підприємств, де сталися нещасні випадки на виробництві.

За результатами заходів виявлено 866 порушення законодавства про охорону праці. Внесено 180 подань роботодавцям про порушення законодавства про охорону праці, складено 9 протоколів про адміністративні правопорушення за несвоєчасне повідомлення про нещасний випадок на виробництві.

З метою надання роботодавцям допомоги у вирішенні питань збереження здоров’я людини та забезпечення безпеки праці, страхові експерти надали понад 300 консультацій з питань охорони праці та соціального страхування від нещасних випадків, взяли участь у проведенні 141 семінару, нарад, «круглих столів» та конкурсів; взяли участь у вивченні та поширенні позитивного досвіду профілактичної роботі на 31 підприємстві, у 45 комісіях з питань охорони праці, в розробленні 80 нормативних актів про охорону праці підприємств та 10 профілактичних заходів.

Водночас, за словами начальника відділу з профілактики страхових випадків управління Олексія Савченка, проведена робота не є самоціллю, а лише засобом для досягнення результату – зниження кількості страхових нещасних випадків і тяжкості травмування працівників, покращення умов праці на робочих місцях у суб’єктів господарювання та приведення їх у відповідність до нормативних вимог. Основна задача – мінімізувати ризик отримання травми на виробництві чи професійного захворювання для усіх застрахованих в управлінні осіб.

 

В управлінні Фонду соцстраху у Київській області відбувся третій етап заслуховувань керівників відділень

У четвер, 19 липня, ще четверо керівників відділень відзвітували про результати роботи за перше півріччя поточного року. Однак на цьому «період звітів» в управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області не завершується: найближчим часом буде проведено ще один раунд заслуховувань, на якому доповідатиме керівник відділення у м. Славутич. Сьогодні заслухали керівників Богуславського, Іванківського, Ставищенського та Яготинського відділень.

Керівники відділень звітували перед спеціально створеною комісією у складі керівників усіх структурних підрозділів управління. Було заслухано ряд питань щодо стану виробничого травматизму, страхових виплат та матеріального забезпечення, медичних та соціальних послуг, фінансового контролю та аудиту, фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку, організаційних та інших напрямків.

За підсумками заслуховування звітів комісія внесе начальнику управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Київській області Георгію Галицю пропозиції щодо подальшої роботи керівників робочих органів Фонду на місцях.

Нагадаємо, що управлінням підготовлено відповідний наказ, яким затверджено порядок оцінювання ефективності діяльності начальників відділень управління, склад комісії з оцінки показників ефективності діяльності керівника відділення та положення про комісію.

 

По Київській області витрати на допомогу по тимчасовій непрацездатності склали понад 175 млн. гривень

Витрати на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності станом на 1 липня 2018 року становлять 175352 тис. грн. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року витрати збільшились на 41505 тис. грн. або на 31,0%. Збільшення фактичних витрат відбулося за рахунок росту середньоденної допомоги на 52,76 грн. (з 158,64 грн. до 211,40 грн.). Про це повідомляє прес-служба управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області.

Кількість робочих днів, втрачених через тимчасову непрацездатність складає 829,5 тис. днів. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року, кількість днів зменшилась на 14,2 тис. днів.

 

На Київщині профінансовано 10,5 тис. лікарняних листків по догляду за дітьми до 14 років і хворими членами сім’ї

Понад 16,5 млн грн було направлено управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області на виплату допомоги з тимчасової втрати працездатності по догляду за хворим членом сім’ї відповідно до оперативних даних за І півріччя 2018 року. Загалом було профінансовано 10,5 тис. листків непрацездатності зазначеної категорії.

Право на оплату листків непрацездатності по догляду за хворим членом сім’ї мають усі застраховані у Фонді особи. Розмір допомоги визначається на загальних підставах і залежить від страхового стажу: від 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років) і до 100% (якщо стаж – понад 8 років).

На відміну від листків непрацездатності у зв’язку із хворобою власне застрахованої особи, фінансування за якими здійснюється ФССУ починаючи з шостого дня непрацездатності, лікарняні листки по догляду за хворим членом сім’ї оплачуються Фондом з першого дня.

Надання допомоги з тимчасової втрати працездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років здійснюється за весь період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більше 14 календарних днів. А в разі стаціонарного лікування – за весь час перебування застрахованої особи в стаціонарі разом із хворою дитиною.

Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворим членом сім’ї виплачується не більш як за три календарні дні, а у виняткових випадках, з урахуванням тяжкості хвороби та побутових обставин, – не більш ніж за сім календарних днів.

 

Санаторно-курортне лікування за кошти Фонду пройшли більше 3 тис. осіб з інвалідністю

З початку 2018 року за рахунок коштів Фонду соціального страхування України адресним санаторно-курортним лікуванням було забезпечено понад 3 тис. осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва. Відповідно до нового механізму, зазначені особи мають право вільного вибору закладу для проходження лікування, що збільшило доступність та охоплення соціальною послугою порівняно із тим же періодом минулого року. Про це повідомила прес-служба виконавної дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області.

ФССУ також здійснює компенсацію вартості проїзду потерпілих на виробництві до санаторно-курортного закладу та назад, у тому числі спеціалізованого транспортування із залученням спецтехніки та медичного персоналу. Крім того, у разі необхідності супроводу особи з інвалідністю до санаторно-курортного закладу, якщо така потреба визначена висновком МСЕК, Фонд фінансує витрати на перебування (проживання, харчування, витрати на проїзд) супроводжуючої особи на весь період санаторно-курортного лікування особи з інвалідністю.

Термін санаторно-курортного лікування для потерпілих з наслідками травм, захворюваннями хребта та спинного мозку становить 45 діб. Для інших категорій потерпілих – 24 доби.

Нагадаємо, з травня минулого року ФССУ було впроваджено новий механізм  забезпечення санаторно-курортним лікуванням потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затверджений постановою правління Фонду від 24 травня 2017 року № 33 «Про затвердження Порядку відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання».

Зазначимо, упродовж 2017 року за рахунок коштів Фонду соціального страхування України послугами із санаторно-курортного лікування було забезпечено 7 883 осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва/професійного захворювання та їх супроводжуючих. З них 484 людини є внутрішньо переміщеними особами.

 

На Київщині потерпілі на виробництві отримали від Фонду соцстраху 310,3 тис. грн. одноразових допомог

Відповідно до оперативних даних за перше півріччя цього року управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області профінансувало надання одноразових допомог 31 застрахованій особі, що втратили професійну працездатність через трудову діяльність. Загальна сума виплат склала понад 310,3 тис. грн.

Розмір зазначених виплат визначається відповідно до ступеня втрати професійної працездатності. Максимальний розмір такої допомоги складає 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права потерпілого на страхову виплату.

Якщо комісією з розслідування нещасного випадку встановлено, що ушкодження здоров’я настало не лише з причин, що залежать від страхувальника, а і внаслідок порушення потерпілим нормативних актів про охорону праці, розмір одноразової допомоги підлягає зменшенню, але не більше ніж на 50%. Відсоток зменшення розміру одноразової допомоги визначається рішенням комісії з питань охорони праці підприємства, а якщо вона не створена, комісії з питань вирішення спорів при управлінні (відділенні) Фонду.

Право потерпілого на отримання допомоги настає з дня визначення МСЕК стійкої втрати професійної працездатності та виплачується в місячний строк.

Також ФССУ компенсує потерпілим на виробництві 100% втраченого заробітку на час лікування і реабілітації після отриманої травми та, в подальшому, фінансує щомісячні страхові виплати.

Розмір щомісячної виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячної заробітної плати потерпілого перед настанням страхового випадку. При цьому, максимальний розмір щомісячної страхової виплати не може перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на дату настання права на страхову виплату.

Так, за оперативними даними І півріччя 2018 року управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області здійснило фінансування за листками непрацездатності, виданими внаслідок професійного захворювання або травми, пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, 106 особам. Щомісячні страхові виплати станом на сьогодні отримують понад 4,5 тис. потерпілих.

Нагадаємо, якщо внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання потерпілий тимчасово втратив працездатність, ФССУ фінансує всі витрати на його лікування.

 

Правління Фонду затвердило нову форму заяви-розрахунку

Як повідомила прес-служба управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, з 1 жовтня 2018 року почне діяти нова форма заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення застрахованим особам та окремих виплат потерпілим на виробництві. Документ оформлює та подає до робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України або його відділення страхувальник (роботодавець).

Відповідну постанову «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою непрацездатності та деяких виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів ФССУ» правління Фонду затвердило на своєму позачерговому засіданні 19 липня.

Нова форма заяви-розрахунку об’єднала документи, на підставі яких здійснювалось фінансування страхувальників до реорганізації Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Зокрема, відповідно до прийнятого Порядку, оформлена заява-розрахунок може бути передана роботодавцем і прийнята Фондом в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису.

Крім того, Порядок запроваджує нові підходи до обслуговування страхувальників, дозволить вдосконалити систему фінансування та упередити можливі помилки при визначенні розміру допомоги та страхових виплат.

З цією метою робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюватимуть попередній контроль правильності нарахування виплат та у разі виявлення помилок надаватимуть рекомендації страхувальнику щодо їх усунення ще до фінансування виплат. Це дозволить уникнути штрафів, які сьогодні можуть накладатись на роботодавця у разі виявлення неправомірного  використання коштів Фонду соціального страхування України під час перевірок за фактом вже профінансованих заяв-розрахунків.

Також з 1 жовтня цього року набуває чинності система інформування роботодавцем про здійснені виплати застрахованим особам, що має на меті зменшити ризик можливих затримок при компенсації застрахованим особам втраченого заробітку за період хвороби (оплата за листками непрацездатності), виплаті допомоги по вагітності та пологах, здійсненні страхових виплат потерпілим на виробництві.

 

Матеріальне забезпечення від Фонду отримали 1,5 млн українців

Як повідомила прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, з початку 2018 року Фондом соціального страхування України було профінансовано надання матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (компенсація втрати заробітку за час перебування на лікарняному), допомоги по вагітності та пологах і допомоги на поховання для понад 1,5 млн осіб.

Матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (враховуючи догляд за хворою дитиною) і у зв’язку із вагітністю та пологами перераховується Фондом на окремий поточний рахунок роботодавця для виплати працівникам не пізніше 10 робочих днів з дня отримання від страхувальника заяви-розрахунку. Усі виплати здійснюються Фондом соціального страхування в повному обсязі.

Право на матеріальне забезпечення від ФССУ мають усі застраховані – громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні. Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи, здійснення підприємницької та іншої діяльності.

Нагадаємо, допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу) і не залежить від страхового стажу (за умови наявності страхового стажу від 6 місяців, у разі меншого стажу розмір допомоги не може перевищувати двократний розмір мінімальної заробітної плати).

Розмір допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності залежить від страхового стажу застрахованої особи: від 50% середньої зарплати (якщо стаж не перевищує 3 років) і до 100% (якщо стаж – понад 8 років).

Допомога на поховання призначається сім'ї померлого або особі, яка здійснила поховання, на підставі свідоцтва про смерть застрахованої особи і не може бути меншою за розмір прожиткового мінімуму.

 

З 1 жовтня набуває чинності система інформування роботодавцями про здійснення виплат застрахованим особам

Правлінням Фонду соціального страхування України затверджено новий Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та деяких виплат потерпілим на виробництві. Про це повідомляє прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Відповідна постанова набуває чинності з 1 жовтня 2018 року та, зокрема, впроваджує систему оперативного інформування роботодавцями про здійснення виплат співробітникам шляхом надання до робочого органу виконавчої дирекції Фонду повідомлення.

Повідомлення про проведення виплат за встановленою формою може бути надіслано роботодавцем в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису, надіслано листом з повідомленням, або надано безпосередньо до робочого органу виконавчої дирекції Фонду чи його відділення. Строк надсилання повідомлення – упродовж місяця з дня проведення виплат.

«Головна мета нововведення – зменшити ризик затримок при виплатах за лікарняними листками. Документ розробили фахівці департаменту страхових виплат та матзабезпечення виконавчої дирекції ФССУ під керівництвом в.о. директора виконавчої дирекції Фонду Сергія Нестерова та директора департаменту Світлани Зарубіної – це була довготривала робота і професійний підхід, тому в результаті напрацьовано документ, який дозволить збільшити наш контроль за дотриманням роботодавцями прав застрахованих осіб. І одночасно допомогти роботодавцям завдяки заміні перевірок використання коштів Фонду на попередній контроль і упередження помилок. Тобто знизити для них ризик накладення штрафів. А в подальшому також зменшити навантаження шляхом спрощення звітності – наприклад, працюємо над вилученням звіту Ф-4 про використання коштів Фонду», – зазначив голова правління Фонду соціального страхування України Володимир Саєнко.

За новим порядком робочий орган виконавчої дирекції Фонду або його відділення після надходження заяви-розрахунку здійснюватимуть перевірку інформації, наведеної в ній, зокрема, правильність нарахування виплат, наявність даних про страхувальника в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, дані про сплату ЄСВ тощо.

При виявленні помилок та/або недостовірних відомостей заява-розрахунок повертається страхувальнику з рекомендаціями щодо їх усунення.

Перевірка заяви-розрахунку, надання рекомендацій за її результатами та фінансування для здійснення виплати застрахованій особи здійснюється робочими органами виконавчої дирекції Фонду або їх відділеннями упродовж 10 робочих днів після надходження заяви-розрахунку від роботодавця.

Відповідно до частини другої статті 32 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах виплачується застрахованим особам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

Нагадаємо, з 01 жовтня 2018 року також почне діяти нова форма заяви-розрахунку. Зокрема, вона може бути передана роботодавцем і прийнята Фондом в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь