СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Прес-реліз від 23.10.2019 р.

У Київській області майже 170 тис. страхувальників

Станом на 1 жовтня цього року в управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області на обліку перебуває 170,6 тис. страхувальників, в тому числі: 71,2 тис. (41,7%) - юридичних осіб, 16,2 тис. (9,5%) - фізичних осіб, які використовують найману працю та 99,4 тис. (58,2%) - фізичні особи, які не являються роботодавцями, фермерські господарства – 0,05 тис. (0,03%). Про це інформує начальник відділу аналізу та контролю за використанням роботодавцями коштів Фонду обласного управління Вадим Грищук.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року загальна кількість страхувальників зменшилась на 6,6%, кількість юридичних осіб збільшилась 11,9%, кількість роботодавців серед фізичних осіб зменшилась на 5,0%, також зменшилась кількість ФОП без найманої праці на 16,6%, фермерські господарства збільшились на 41,7%.

З початку року на доходний рахунок управління надійшло 2863,8 тис. грн., а саме: неправомірно витрачених коштів за результатами перевірок – 1582,2 тис. грн., фінансових санкцій за недотримання законодавства про соціальне страхування – 792,8 тис. грн., адміністративних штрафів – 44,6 тис. грн., капіталізованих платежів – 268,4 тис. грн., страхових коштів – 79,4 тис. грн., претензії – 86,5 тис. грн. та ін. – 9,9 тис. грн.

Статус економічно-активного має з переліку одне підприємство - ДП «Підприємство Березанської виправної колонії №95», яке щомісячно частково сплачує борг за рішенням суду.

З початку року загальна сума погашеної заборгованості по страховим внескам склала 79432,33 грн. (в т. ч. списано заборгованість на суму 19852,49 грн.), а за аналогічний період 2018 року – 43474,83 гривень. 

Прес-реліз від 23.10.2019 р.

На Київщині проводяться зустрічі з лікарями медичних закладів

Минулоріч по Україні зросла кількість виданих закладами охорони здоров’я лікарняних, на підставі яких страхувальниками надано заяви-розрахунки для здійснення фінансування матеріального забезпечення робочими органами Фонду. Також зросла і загальна кількість оплачених днів по тимчасовій непрацездатності.

У зв’язку з цим, на Київщині розроблено механізм контролю за обґрунтованістю видачі листків непрацездатності та щоденно забезпечується його реалізація фахівцями управління та відділень управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області.

Так, з початку року проведено 2033 зустрічі з лікарями медичних закладів області: 349 – групових та 1684 - індивідуальних. У вересні відбулося 34 групових та 144 індивідуальних зустрічей. Найбільше зустрічей провели Ставищенське, Богуславське та Білоцерківське відділення. 

Під час зустрічей наголошено на посиленні контролю за видачею документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян та підвищенні відповідальності лікарів за обґрунтованістю видачі лікарняних.

Прес-реліз від 18.10.2019 р.

Видатки на допомоги по вагітності та пологах зросли на 345 млн грн

Фонд соціального страхування України прийняв на фінансування заяви-розрахунки для виплати допомог по вагітності та пологах на суму 3,4 млрд гривень упродовж трьох кварталів 2019 року. Це на 345,3 млн гривень, або 11,3% більше, ніж за той же період минулого року. Про це повідомляє прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Загалом за оперативними даними заяви-розрахунки були подані страхувальниками для виплати допомог по вагітності та пологах для 116,6 тисяч жінок.

Середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах за підсумками перших 9 місяців цього року зріс на 23,5%.

Нагадаємо, Фонд фінансує зазначену допомогу для всіх працюючих жінок за кожен день перебування у відпустці по вагітності та пологах. У загальних випадках тривалість такої відпустки складає 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів).

Додатково до основного може видаватись листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, який також підлягає оплаті за рахунок коштів Фонду. Такий листок непрацездатності видається в разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді.

Крім того, жінкам, віднесеним до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, листок непрацездатності видається з 27 тижнів вагітності терміном 180 календарних днів.

Прес-реліз від 03.10.2019 р.

За третій квартал цього року до відділень та управління виконавчої дирекції Фонду у Київській області звернулося понад 990 осіб

У третьому кварталі 2019 року до районних (міських) відділень та управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Київській області усно та письмово звернулася 991 особа. Із загальної кількості зареєстровано 192 письмових звернення та 799 - під час особистого прийому.

Більшість звернень стосувалася виплат по лікарняних, допомоги по вагітності та пологах, допомоги на поховання - 455 звернень, тобто 45,9% від загальної кількості. На другому місці інші питання, з якими зверталися громадяни, – 163 звернення або 16,4%. На третьому місці - виплата заборгованості зі страхових виплат та матеріального забезпечення - 79 звернення або майже 8% від загальної кількості. З початку року надійшла одна скарга на неправомірні дії працівників відділень та дві подяки.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість звернень зросла майже в 1,4 рази або на 282 звернення. Найбільше громадяни зверталися з питань виплати по листах непрацездатності, допомоги по вагітності та пологах, допомоги на поховання. 

З метою оперативного задоволення законних вимог заявників, адресного вирішення порушених питань громадян у робочих органах виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Київській області проводяться особисті прийоми потерпілих та страхувальників керівниками управління та відділень, їхніми заступниками та начальниками відділів.

Графіки прийому громадян керівництвом виконавчої дирекції Фонду та фахівцями обласного управління розміщено на стендах інформаційних куточків з питань роботи із зверненнями громадян в усіх відокремлених підрозділах та їх представництвах. Визначено відповідальних працівників за цей напрямок роботи.

Всі звернення розглянуто своєчасно, заявникам надано роз'яснення відповідно до вимог чинного законодавства.

В управлінні та відділеннях посилено контроль за своєчасним та об'єктивним розглядом звернень громадян. Налагоджено та регламентовано співпрацю з територіальними органами центральних органів виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями.

Правова робота за третій квартал 2019 року

Основним завданням юридичного відділу управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області є організація правової роботи спрямованої на правильне застосування, неухильне дотримання та запобігання невиконанню вимог чинного законодавства України та інших нормативних актів.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області продовжує представництво інтересів Фонду в судових інстанціях всіх рівнів та органах державної виконавчої служби, з питань примусового стягнення коштів Фонду.

В третьому кварталі 2019 року Господарським судом Київської області було задоволено позовні вимоги управління, а саме визнано кредитором стосовно боржників ТОВ «Поліс» (в сумі 796 659,23 грн.) та ТОВ «Броварський домобудівний комбінат Меркурій» (в сумі 3 291 037, 12 грн.) 

До Київського окружного адміністративного суду було подано позовні заяви про стягнення капіталізованих платежів до Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства «Станишівка» в сумі грошових вимог 213 842,79 грн., до корпорації «Макарівська міжгосподарська будівельна організація» в сумі грошових вимог 688 566,88 грн., до Сільськогосподарського виробничого кооперативу «ТОВ ім. Б. Хмельницького» в сумі грошових вимог 554 198,58 грн., до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Дружба» в сумі грошових вимог 213 842,79 грн. Також, до Яготинського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції в Київській області було направлено виконавчий лист з приводу стягнення з ПАТ «Лемешівське» капіталізованих платежів на суму 255 409,12 грн.

До Кагарлицького районного суду Київської області подано позовну заяву з приводу оскарження акту про нещасний випадок форма Н-1, в зв’язку з незгодою страхового експерта управління з результатами спеціального розслідування.

До Управління були подані три позовні заяви в порядку окремого провадження, про встановлення фактів що мають юридичне значення, а саме щодо проживання однією сім’єю з потерпілою особою.

Проводиться робота з арбітражними керуючими та ліквідаторами з приводу інформації по заборгованості та її оплаті.

На кінець кварталу на розгляді в судах перебуває 19 справ щодо різних напрямків діяльності управління, з яких: у Сквирському районному суді Київської області – 1 справа, у Шостому апеляційному адміністративному суді – 1 справа, в Окружному адміністративному суді м. Києва – 3 справи, у Верховному суді – 3 справи, в Київському апеляційному суді – 1 справа, у Білоцерківському міськрайонному суді – 1 справа, в Кагарлицькому районному суді – 1 справа, в Київському окружному адміністративному суді – 7 справ, Подільському районному суді м. Києва – 1 справа.

Зареєстровано 130 наказів управління з основної діяльності. З контрагентами управління укладено 29 договорів.

На кінець кварталу 2019 року на виконанні в органах виконавчої служби перебуває 58 справ щодо примусового стягнення заборгованості на підставі судових рішень.

З органами ДВС проводиться співпраця з приводу проведення щомісячних звірок по примусовому стягненню коштів Фонду, а також інші дії щодо контролю за станом виконавчих проваджень.

Прийнято 123 рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зокрема за неправомірно витраченими коштами Фонду на суму 1 172 509,38 грн, та за штрафними санкціями на суму в 569 996,52 грн.

Управлінням за порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності та у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності накладаються та стягуються адміністративні штрафи.

За результатами розгляду адміністративних справ було винесено 130 постанов про накладення адміністративного стягнення на суму в 26 014,00 гривень.

Прес-реліз від 02.10.2019 р.

До уваги страхувальників!

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області (далі – управління) повідомляє, що згідно з постановою правління Національного банку України від 28.12.2018 №162 в Україні номер банківського рахунку буде формуватися за стандартом IBAN та складатиме 29 літерно - цифрових символів:

- з 05.08.2019 до 31.10.2019 – перехідний період;

- з 01.11.2019 – у постійному режимі.

Враховуючи зазначене, у казначействі з 01.10.2019 змінено аналітичні параметри рахунків, відкритих за балансовим рахунком 3717 (дохідний) на ім'я управління та відділень управління, відповідно до вимог стандарту IBAN.

Наголошуємо, що з 01.10.2019 по 31.10.2019 діє перехідний період і зарахування коштів до 31.10.2019 буде здійснюватися на розрахункові рахунки як за стандартом IBAN так і на рахунки, які діяли до введення даного стандарту.

Враховуючи зазначене, з метою своєчасної та належної сплати страхових коштів Фонду наголошуємо на необхідності починаючи з 01.10.2019 здійснювати платежі за новими реквізитами рахунків.

Назва відділення

IBAN

Білоцерківське

UA818999980000037175000110043

Богуславське

UA908999980000037172000110080

Бориспільське

UA988999980000037170000110004

Броварське

UA848999980000037176000110149

Васильківське

UA208999980000037172000110176

Вишгородське

UA308999980000037179000110243

відділення у м. Біла Церква

UA628999980000037172000110002

відділення у м. Славутич

UA748999980000037171000110014

Іванківське

UA268999980000037171000110296

Ірпінське

UA908999980000037177000110007

Києво-Святошинське

UA178999980000037174000110356

Обухівське

UA878999980000037177000110449

Ставищенське

UA578999980000037178000110567

Фастівське

UA958999980000037170000110640

Яготинське

UA938999980000037176000110666

На Київщині відбувся семінар з питань запобігання корупції

З метою виконання заходів, передбачених Антикорупційною програмою Фонду соціального страхування України на 2019 рік, а саме підвищення рівня знань антикорупційного законодавства працівників відділень управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області, сьогодні, 2 жовтня, відбувся семінар в режимі skype на тему: «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів».

Семінар з працівниками відділень провели заступник начальника управління – начальник юридичного відділу Петро Рева та головний спеціаліст сектору з питань запобігання корупції відділу Богдан Білик.

В ході семінару - навчання П. Рева висвітлив питання щодо засобів врегулювання, алгоритму дій в разі настання конфлікту інтересів та відповідальності за порушення вимог законодавства в сфері запобігання корупції. Заступник начальника управління – начальник юридичного відділу детально зупинився на загальних вимогах до поведінки осіб, дотриманні політичної нейтральності, неупередженості, компетентності і ефективності під час здійснення працівниками своїх функціональних обов’язків, особливо тих, які проводять перевірки страхувальників та медичних закладів.

Він додав, що «корупція часто пов'язана з конфліктами інтересів, тому важливо щоб ті, хто можуть опинитися у двоякій ситуації, розуміли, як це може вплинути на об'єктивність прийняття рішень і неупередженість при виконанні службових обов'язків, а також чим вони ризикують, якщо ігнорують такі конфлікти». «Тема конфлікту актуальна та дуже важлива, адже кожен працівник повинен не лише встановити наявність у нього конфлікту інтересів, а й здійснити всі необхідні заходи для його врегулювання», - підкреслив Петро Рева.

Б. Білик роз’яснив значення термінів «потенційний конфлікт інтересів», «приватний інтерес» та «реальний конфлікт інтересів», визначив обов’язки та відповідальність сторін, а також ознайомив з алгоритмом дій в разі виникнення конфлікту інтересів. За його словами, хоча Закон України «Про запобігання корупції» прямо не вказує форму повідомлення про конфлікт інтересів, рекомендується робити повідомлення у письмовій формі, що дасть можливість документально підтвердити факт виникнення конфлікту та детально проаналізувати ситуацію аби визначитися з оптимальним способом врегулювання конфлікту інтересів. Богдан Білик також детально зупинився на спеціальних заходах, які має вжити керівник для врегулювання конфлікту інтересів.

Учасники семінару –навчання мали змогу обмінятися думками та обговорити конкретні приклади виникнення конфлікту інтересів.

Прес-реліз від 02.10.2019 р.

61% отримувачів щомісячних страхових виплат від Фонду досягли пенсійного віку

Фонд соціального страхування України фінансує щомісячні страхові виплати для понад 205 тисяч потерпілих на виробництві та членів їх сімей. З них 125 тисяч, або 61% осіб досягли пенсійного віку. Про це повідомляє пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Щомісячна страхова виплата здійснюється Фондом з метою компенсації потерпілому втраченого через травму або профзахворювання заробітку. Право на її отримання мають усі застраховані особи, постраждалі внаслідок трудової діяльності, яким висновком МСЕК встановлено стійку втрату професійної працездатності. Особи пенсійного віку, які продовжують працювати, є застрахованими особами, а, отже, мають право на призначення їм виплат у разі настання страхового випадку.

Нагадаємо, сума щомісячної страхової виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячного заробітку, який особа мала до ушкодження здоров’я.

Загалом у разі настання страхового випадку Фонд виплачує:

– допомогу по тимчасовій непрацездатності;

– одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;

– щомісячну страхову виплату втраченого заробітку потерпілого;

–  страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу, нижчеоплачувану роботу;

– щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;

– відшкодування вартості поховання потерпілого та пов’язаних з цим ритуальних послуг.

Прес-реліз від 01.10.2019 р.

У Фонді за участю Держпраці пройшла нарада зі спірних питань при розслідуванні профзахворювань

У виконавчій дирекції Фонду соціального страхування України за участі представників Державної служби України з питань праці відбулась нарада з розгляду та врегулювання спірних питань стосовно підготовки документів при підозрі виникнення у працівників професійних захворювань, а також розслідування причин їх виникнення. Про це повідомила пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

У заході взяли участь начальник управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції Фонду Сергій Таровик, начальники профільних відділів виконавчої дирекції Фонду, керівники та начальники відділів управлінь виконавчої дирекції Фонду в Кіровоградській, Львівський і Сумській областях, начальниця відділу з питань гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці Державної служби України з питань праці Людмила Харчук, представники Держпраці.

Під час наради учасники обговорили питання формування інформаційних довідок відповідно до діючої процедури складання санітарно-гігієнічних характеристик; наявності протоколів досліджень умов праці; налагодження чіткої взаємодії органів Фонду і Держпраці при складанні документів та інше.

Зазначимо, за даними Фонду кількість профзахворювань за січень–серпень збільшилась на 23,2% порівняно з тим же періодом 2018 року і склала 1 027 випадків. Найбільше кількість професійних захворювань зросла у Дніпропетровській, Кіровоградській і Львівській областях.

За словами Сергія Таровика, одним з пріоритетних спільних завдань фахівців Фонду, Держпраці та роботодавців під час розслідування професійних захворювань є визначення конкретних обставин і причин їх настання з метою подальшого розроблення ефективних заходів із запобігання. Людмила Харчук акцентувала на потребі встановлення конкретних термінів реалізації роботодавцями визначених процедур з упередження настання профзахворювань, а також здійснення контролю за їх виконанням.

Присутні також підняли питання необхідності удосконалення нормативно-правових актів з розслідування та обліку нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань. Так, Сергій Таровик зазначив, що вирішення окремих випадків не регламентовано наявними механізмами. Тож є необхідність продовження практики спільних міжвідомчих нарад для узгодження позицій, більшої ефективності та оперативності роботи.

Л. Харчук звернула увагу, що співробітники Державної служби з питань праці не уповноважені проводити розрахунки показників важкості праці, а зазначена інформація має надаватись роботодавцем відповідно до проведених лабораторних досліджень.

Учасники заходу,  серед іншого, наголосили на необхідності обстеження існуючих робочих місць при складанні інформаційних довідок замість віднесення їх до аналогічних. Сергій Таровик зазначив, що аналогічними можна вважати лише такі робочі місця, на яких умови і характер праці працівників аналогічні за всіма показниками, зокрема, збігається тип автотранспорту чи обладнання, його стан і строк експлуатації тощо. За словами Людмили Харчук, відносити робочі місця до аналогічних є необхідність лише у виключних випадках, наприклад, коли робоче місце працівника не зберіглось.

Також було розглянуто конкретні спірні випадки, які виникли під час  підготовки документів при підозрі виникнення професійних захворювань у співробітників.

Присутні наголосили, що вся інформація, яка зазначається в документах, необхідних для встановлення профзахворювання, має бути документально підтверджена.

Прес-реліз від 27.09.2019 р.

Кількість нещасних випадків на виробництві знизилась на 8,5%, смертельні випадки почастішали на 4,6%

За підсумками січня–серпня цього року кількість страхових нещасних випадків на виробництві зменшилась на 8,5% – з 3 161 у тому ж періоді 2018 року до 2 893 у 2019-му. Водночас, кількість смертельно травмованих осіб збільшилась на 4,6% та склала 250 осіб. Про це повідомляє пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Найбільша кількість виробничих нещасних випадків зареєстрована у Дніпропетровський області  (15,8% від загальної кількості по Україні), у місті Києві (11,3%) та у Донецькій області (10,6%).

Основними подіями, які призвели до нещасних випадків, за аналітичними даними І півріччя є:

– падіння потерпілого під час пересування – 24,1% (562 травмовані особи від загальної кількості травмованих по Україні);

– дія рухомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів – 12,7% (297 осіб);

– дорожньо-транспортна пригода на дорогах (шляхах) загального користування – 8,4% (197 осіб);

– падіння потерпілого з висоти – 7,7% (179 осіб);

– навмисне вбивство або травма, заподіяна іншою особою, – 5,5% (128 осіб);

– падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи, ґрунту тощо – 4,1% (96 осіб).

У разі нещасного випадку на виробництві ФССУ фінансує застрахованим особам щомісячні страхові виплати в разі часткової чи повної втрати працездатності; допомогу у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, одноразову допомогу в разі стійкої втрати працездатності або смерті потерпілого та ін. Також потерпілі на виробництві мають право на: лікування за рахунок коштів Фонду в закладі охорони здоров’я, враховуючи оперативні втручання; забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення упродовж усього періоду до відновлення працездатності; подальшу медичну реабілітацію; санаторно-курортне лікування тощо.

Прес-реліз від 06.09.2019 р.

Допомогу по догляду за хворою дитиною отримали 190 тис. осіб

За оперативними підсумками січня–липня 2019 року за рахунок коштів Фонду соціального страхування України надання допомоги по тимчасовій втраті працездатності по догляду за хворим членом сім’ї, у тому числі, за хворими дітьми до 14 років було профінансовано для майже 190 тис. застрахованих осіб за 270 тис. листками непрацездатності. Сума коштів, направлена на цю статтю видатків, склала 508,1 млн гривень. Про це повідомила пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Зазначена допомога фінансується Фондом, починаючи з першого дня здійснення догляду за хворим членом сім’ї, її розмір обчислюється на загальних підставах і складає від 50% середньої заробітної плати застрахованої особи (якщо стаж не перевищує 3 років) і до 100% (якщо стаж – понад 8 років).

Право на отримання компенсації втраченого заробітку на підставі лікарняних листків по догляду за хворим членом родини за рахунок коштів Фонду мають усі застраховані особи.

Надання допомоги з тимчасової непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років здійснюється за весь період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більше 14 календарних днів. А в разі стаціонарного лікування – за весь час перебування застрахованої особи в стаціонарі разом із хворою дитиною.

Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворим членом сім’ї виплачується не більш, як за три календарні дні, а у виняткових випадках, з урахуванням тяжкості хвороби та побутових обставин, – не більш ніж за сім календарних днів.

Прес-реліз від 04.09.2019 р.

Фонд профінансував лікарняні для 1,6 млн застрахованих осіб

За оперативними даними семи місяців 2019 року Фонд соціального страхування України профінансував надання допомоги по тимчасовій втраті працездатності для майже 1,6 млн застрахованих осіб. Загалом допомогу по тимчасовій втраті працездатності було призначено та надано на підставі 2,4 млн лікарняних листків. Про це повідомила пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Сума коштів, направлена на зазначену статтю видатків, у січні–липні склала 5,8 млрд гривень, що на 23% більше, ніж за той же період минулого року.

Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності зріс на 28,2% та склав 271,34 грн.

Нагадаємо, розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності залежить від тривалості страхового стажу та складає 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років), 60% (при стажі від 3 до 5 років), 70% (від 5 до 8 років) і 100% (якщо стаж – понад 8 років, або за наявності пільг відповідно до законодавства). 

Право на матеріальне забезпечення від Фонду соціального страхування України мають усі застраховані особи – громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні. Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи, здійснення підприємницької та іншої діяльності.

Прес-реліз від 03.09.2019 р.

Понад 93 тис. жінок отримали допомогу по вагітності та пологах від Фонду у січні–липні

За оперативними даними перших семи місяців 2019 року Фонд соціального страхування України профінансував надання допомоги по вагітності та пологах для понад 93 тисяч працюючих жінок. На ці цілі Фонд направив 2,63 млрд гривень, що на 14,1% більше, ніж за той же період минулого року. Про це повідомляє пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Загалом упродовж зазначеного періоду Фондом було профінансовано 108,1 тис. листків непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами. Нагадаємо, листок непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами видається з 30 тижня вагітності на 126 календарних днів, однак у разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді додатково до основного видається листок непрацездатності строком 14 календарних днів.

Допомога по вагітності та пологах надається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України за весь період відпустки у розмірі 100% середньої заробітної плати і не залежить від страхового стажу. Також сума допомоги не може бути меншою за розраховану з мінімальної заробітної плати. Якщо середній дохід застрахованої особи менший за мінімальну зарплату, встановлену на час настання страхового випадку, допомога розраховується, виходячи з мінімальної заробітної плати. Водночас, особам, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають стаж менше 6 місяців, розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Для отримання допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, отриманий листок непрацездатності необхідно передати роботодавцю не пізніше 12 календарних місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами.

Прес-реліз від 30.08.2019 р.

Фонд забезпечив медичним і постійним стороннім доглядом та побутовим обслуговуванням 5,7 тис. потерпілих на виробництві

За підсумками першого півріччя 2019 року Фонд соціального страхування України здійснив фінансування виплат для 5 731 потерпілого на виробництві для забезпечення їх спеціальним медичним доглядом, постійним стороннім доглядом або побутовим обслуговуванням. Про це інформує пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Так, виплати на спеціальний медичний догляд отримали 681 особа  з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва, на постійний сторонній догляд – 2 257 осіб, на побутове обслуговування – 2 793 особи, серед яких, відповідно, 142, 274 та 286 – внутрішньо переміщених осіб.

Сума витрат на необхідний догляд за потерпілим залежить від виду догляду, встановленого МСЕК, і не може бути меншою (на місяць):

  • від розміру встановленої на день виплати мінімальної заробітної плати – на спеціальний медичний догляд;
  • половини розміру мінімальної заробітної плати – на постійний сторонній догляд;
  • чверті розміру мінімальної заробітної плати – на побутове обслуговування.

Також упродовж шести місяців 2019 року Фондом здійснювалось фінансування витрат на додаткове харчування 109 потерпілим внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, у тому числі для 18 внутрішньо переміщених осіб.

Нагадаємо, облік потерпілих, які мають право на забезпечення спеціальним медичним доглядом, постійним стороннім доглядом та побутовим обслуговуванням, ведуть робочі органи виконавчої дирекції Фонду за місцезнаходженням справ про страхові виплати потерпілих. Для взяття на облік потерпілий (законний представник потерпілого) повинен подати до робочого органу виконавчої дирекції Фонду заяву про забезпечення необхідними видами догляду.

До заяви додаються копії висновку МСЕК про потребу у забезпеченні необхідними видами догляду та індивідуальної програми реабілітації (у разі відсутності зазначених документів у справі), завірені працівником робочого органу виконавчої дирекції Фонду на підставі пред’явлених потерпілим оригіналів цих документів.

Прес-реліз від 27.08.2019 р.

На забезпечення ліками потерпілих на виробництві Фонд направив 61,7 млн гривень

Понад 14,4 тис. потерпілих на виробництві було забезпечено лікарськими засобами та виробами медичного призначення за кошти Фонду соціального страхування України у І півріччі 2019 року. Загалом на ці цілі Фонд направив 61,7 млн гривень. Про це повідомляє пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Право на отримання  лікарських засобів за рахунок коштів Фонду має кожен потерпілий внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

Зазначена соціальна програма забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення доступна потерпілим на виробництві в усіх регіонах України. Участь у програмі беруть декілька тисяч аптечних закладів, яким Фонд відшкодовує вартість відпущених препаратів. Також потерпілі на виробництві можуть придбати необхідні ліки та медвироби у будь-якому аптечному закладі, їх вартість компенсується Фондом на підставі розрахункових документів.

Фондом соціального страхування України фінансується повна вартість препаратів та виробів медичного призначення, потреба в яких визначена МСЕК та лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я. Забезпечення відбувається в повному обсязі відповідно до потреби впродовж усього періоду до відновлення здоров’я.

Нагадаємо, крім фінансування медико-соціальних послуг, у разі настання страхового випадку ФССУ здійснює такі виплати:

1) допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;

2) одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;

3) щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;

4) страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу нижчеоплачувану роботу;

5) щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;

6) відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням померлого.

Комісія із соціального страхування на підприємстві

Комісія із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності кожної установи – це орган, який має не лише обов’язок, але й повноваження здійснювати контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам.

Згідно частини третьої статті 30 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23.09.1999 № 1105-IV (далі – Закон № 1105) рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації, до складу якої входять представники адміністрації підприємства, установи, організації та застрахованих осіб (виборних органів первинної профспілкової організації (профспілкового представника) або інших органів, які представляють інтереси застрахованих осіб) або фізичною особою – підприємцем, особою, яка провадить незалежну професійну діяльність.

На даний час чинною є Постанова правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 13 «Про затвердження Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (далі – Положення № 13).

 Комісія утворюється на кожному підприємстві, що використовує найману працю незалежно від форми власності, і приймає рішення про призначення або відмову в призначенні матеріального забезпечення (допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, допомоги на поховання) застрахованим особам

До складу комісії повинні входити:

- з боку підприємства – представники адміністрації підприємства;

- з боку працівників підприємства – представники працівників в особі профспілкової організації підприємства, а за її відсутності – іншого уповноваженого органу, який представляє інтереси працівників.

Кількість створюваних на підприємствах комісій із соціального страхування, законодавством не обмежена. При цьому діє принцип: одна комісія на один центр нарахування та виплати зарплати. Тобто, якщо підприємство має структурні підрозділи з відокремленою функцією нарахування зарплати, то у кожному такому підрозділі створюється окрема комісія. Якщо нарахування та виплата зарплати здійснюються централізовано, створюється центральна комісія.

З боку  роботодавця члени комісії призначаються наказом або іншим розпорядчим документом.

 З боку представника застрахованих осіб члени комісії обираються. Виборний орган профспілкової організації (або представницький орган кількох профспілкових організацій чи інший подібний орган, обраний згідно статті 245 КзПП) затверджує постанову (протокол).

Робота членів комісії не оплачується.

Строк повноважень комісії встановлюється спільним рішенням представницьких сторін.

 Підприємство повинно сприяти роботі комісії, створюючи для неї необхідні умови (наприклад, виділити приміщення), забезпечувати членів комісії інформаційними та довідковими матеріалами.

 На новоствореному підприємстві нова комісія із соціального страхування повинна бути створена в місячний строк після державної реєстрації підприємства (згідно пункту 1.9 розділу І Положення № 13).

Крім того, якщо на підприємстві не більше 15 застрахованих осіб працюючих за наймом, то комісію можна не створювати (згідно пунктом 1.4 розділу І Положення №13). У цьому випадку на загальних зборах працівників вибирають уповноваженого із соціального страхування, який разом із призначеним представником підприємства забезпечує здійснення своїх повноважень.

Відповідно до затвердженого Положення, комісія здійснює контроль за своєчасним направленням до відділення робочого органу виконавчої дирекції Фонду заяв-розрахунків про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення, а також розглядає скарги працівників підприємства на рішення комісії.

Крім того, комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства має право:

  • отримувати від роботодавця відомості щодо суми фінансування Фондом для надання матеріального забезпечення найманим працівникам;
  • отримувати від робочого органу виконавчої дирекції Фонду або його відділення безкоштовні консультації з питань застосування законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
  • звертатися за необхідності до робочих органів виконавчої дирекції Фонду або його відділень щодо перевірки правильності видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам підприємства;
  • перевіряти дотримання застрахованими особами режиму, визначеного лікарем на період тимчасової непрацездатності;
  • звертатися до робочих органів виконавчої дирекції Фонду або його відділень у разі спору між комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства та роботодавцем з питань надання матеріального забезпечення застрахованим особам підприємства, а також у випадку невиконання роботодавцем рішень комісії (уповноваженого);
  • вносити до робочих органів виконавчої дирекції Фонду або його відділень пропозиції по організації та удосконаленню роботи по соціальному страхуванню на підприємстві.

Згідно з пунктом 4.1 розділу IV Положення № 13 основною формою роботи комісії є засідання, які проводяться не рідше двох разів на місяць згідно із затвердженим планом.

На першому засіданні комісії відкритим голосуванням обирається голова комісії та його заступник.

Голова комісії і його заступник повинні представляти різні представницькі сторони (один з них має представляти адміністрацію підприємства, інший – працівників підприємства).

На засіданні мають бути присутні більше половини її членів за наявності представника кожної сторони (інакше рішення комісії вважатимуться неправомочними).

За результатами засідання комісії складається протокол (його форму затверджено в додатку до Порядку № 13).

Рішення комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх на засіданні членів комісії. У разі рівного розподілу голосів «за» та «проти» вирішальним є голос голови комісії.

 Уповноважений із соціального страхування не веде засідань, а розглядає питання матеріального забезпечення та надання соціальних послуг y міру їх надходження, приймаючи рішення особисто. Про це інформує відділ перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області.

Прес-реліз від 21.08.2018 р.

У Фонді обговорили результати роботи проведення перевірок і забезпечення надходжень страхових коштів у першому півріччі цього року

Селекторна нарада щодо підсумків роботи по забезпеченню надходжень страхових коштів у першому півріччі 2019 року пройшла у Фонді соціального страхування України. Захід відбувся під головуванням начальниці управління по роботі зі страхувальниками виконавчої дирекції Фонду Наталії Зеленської, участь у нараді взяли керівники і фахівці профільних відділів виконавчої дирекції Фонду, робочих органів в областях та місті Києві.

Від обласного управління в селекторній нараді взяли участь заступниця начальника управління – начальниця фінансово-економічного відділу Ірина Крещенська та начальник відділу аналізу та контролю за використанням роботодавцями коштів Фонду Вадим Грищук.

Учасники заходу проаналізували діяльність робочих органів виконавчої дирекції Фонду щодо проведених перевірок страхувальників і застосування фінансових санкцій за їх результатами.

Зазначимо, з метою мінімізації та упередження порушень, у 2018 році рішенням правління Фонду була запроваджена система попереднього контролю правильності нарахування виплат. Відповідно до неї, робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюють попередній контроль правильності нарахування виплат та у разі виявлення помилок надають рекомендації страхувальнику щодо усунення недоліків ще до фінансування виплат. Це дозволяє уникнути частини штрафів, які раніше могли накладатись на роботодавця у разі виявлення неправомірного використання коштів ФССУ під час перевірок за фактом вже профінансованих заяв-розрахунків.

Наталія Зеленська поінформувала присутніх щодо динаміки надходжень страхових коштів до Фонду у розрізі управлінь в областях і місті Києві, а також надала рекомендації щодо збільшення ефективності взаємодії зі страхувальниками. Проаналізувала включення страхувальників до планів-графіків проведення планових перевірок на ІІІ квартал цього року.

Нагадаємо, проведення планових перевірок страхувальників здійснюється Фондом на підставі ризикоорієнтованих підходів.

Актуальні питання та практичні рекомендації щодо ведення технологічного обліку страхувальників надала начальниця відділу технологічного обліку страхувальників управління по роботі зі страхувальниками виконавчої дирекції Фонду Вікторія Захаренкова. Про це інформує пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Прес-реліз від 15.08.2019 р.

Аналіз травматизму і професійної захворюваності та підходи до їх профілактики обговорили на нараді

Відповідно до аналітичних даних Фонду соціального страхування України упродовж І півріччя цього року загалом по Україні кількість страхових нещасних випадків зменшилась на 2,1%, кількість смертельно травмованих осіб збільшилась на 9,2%, кількість професійних захворювань збільшилась на 31%.

Про це повідомили на селекторній нараді за підсумками аналізу нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, а також стану їх профілактики упродовж січня–червня 2019 року. Захід відбувся під головуванням начальника управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції Фонду Сергія Таровика, участь у нараді взяли начальники  профільних відділів, керівники управлінь виконавчої дирекції в областях та місті Києві, представник розробника програмного забезпечення з обліку страхових випадків.

За словами начальника управління профілактики страхових випадків Сергія Таровика, тенденція до зростання чисельності діагностованих професійних захворювань здебільшого пов’язана із недосконалістю механізмів і робочого інструменту в галузі добувної промисловості і розробленні кар’єрів, де зафіксовано 83,9% усіх профзахворювань. Водночас, по окремим підприємствам існує проблема недостатніх даних щодо конкретних причин та обставин, які призвели до порушення санітарно-гігієнічних норм і спровокували професійне захворювання.

«Деталізація та всебічний аналіз усіх обставин, що призвели до страхового випадку, є запорукою створення безпечних і здорових умов праці, усунення ризиків. На жаль, під час розслідувань не завжди вдається з’ясувати, яка саме ланка технологічного процесу, який конкретний інструмент тощо стали причиною захворювання. У свою чергу, надто широке визначення проблеми не дає можливості розробити дієві заходи для недопущення подібних випадків у майбутньому. Тому одним із важливих кроків, які мають реалізувати страхові експерти з охорони праці Фонду, є підвищення вимог до заповнення актів з розслідування страхових випадків – причини мають бути визначені максимально чітко, а їх усунення, як і раніше, буде відслідковуватись», – говорить Сергій Таровик.

На нараді зазначили, що страхові експерти з охорони праці Фонду соціального страхування України за підсумками перших шести місяців цього року перевиконали визначений план роботи. Так, план участі в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на підприємствах виконано на 119% (реалізовано на 3,6 тис. підприємствах), інформаційно-роз’яснювальна робота виконана на 282% від плану (5,7 тис. заходів) тощо.

Також під час заходу було обговорено нововведення у роботі програми обліку нещасних випадків і профзахворювань, інтегрованої до Єдиної інформаційно-аналітичної системи Фонду. Про це інформує пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Прес-реліз від 14.08.2019 р.

Працівники управління взяли участь у селекторній нараді з профілактики страхових випадків та профзахворювань

Сьогодні, 14 серпня, в. о. начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Петро Рева, заступниця начальника управління - начальниця фінансово-економічного відділу Ірина Крещенська, начальник відділу профілактики страхових випадків Олексій Савченко, страхова експертка з охорони праці Людмила Мирвода взяли участь в селекторній нараді під головуванням начальника управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції Фонду Сергія Таровика.

На нараді обговорювались питання щодо стану виробничого травматизму та професійних захворювань у страхувальників в першому півріччі 2019 року, здійснення профілактичної роботи страховими експертами з охорони праці, вирішення проблемних питань, які виникають під час проведення ними необхідних заходів у суб’єктів господарювання. Розглянуто пріоритетні завдання щодо забезпечення стабільного зниження кількості нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань та витрат Фонду по страховим виплатам і наданню соціальної допомоги. Також обговорено питання роботи страхових експертів з охорони праці в новій централізованій базі даних нещасних випадків та професійних захворювань, інтегрованою з ЄІАС, в презентації якої взяла участь представниця від розробника Протек Світлана Черінько.

По завершенню запланованої селекторної наради, Олексій Савченко провів в режимі skype аналогічну нараду з керівниками і відповідними фахівцями відділень управління в районах та містах Київської області.

Обговорювались причини, що зумовили ріст на 4% страхового травматизму на підприємствах області у першому півріччі 2019 року. Так, збільшення числа потерпілих осіб у страхових нещасних випадках має місце у суб’єктів господарювання таких галузей: сільське та лісове господарства (на 44,4%), виробництво гумових і пластмасових виробів (на 71,4%), оптова та роздрібна торгівля (на 42,9%), охорона здоров'я (на 37,5%). На підприємствах зазначених галузей економіки сталося 44,2% всіх страхових випадків, що зареєстровані в управлінні протягом шести місяців 2019 року.

На відміну від інших регіонів України, де значно зріс показник професійних захворювань, на Київщині вже другий рік поспіль жодного такого випадку не зареєстровано.

Зазначено, що на збільшення кількості внесених до реєстру актів за формою Н-1 мав вплив той фактор, що 40,4% актів складено по нещасних випадках, які сталися у попередніх роках, а їх розслідування було завершено у звітному періоді (за аналогічний період минулого року таких актів складено на 5,4% менше). Також ефективній профілактиці страхових випадків не сприяла тривала відсутність страхового експерта з охорони праці у Білоцерківському відділенні управління, де два місяці посада з об’єктивних причин була вакантною. В зазначеному відділенні зареєстровано втричі більше страхових випадків, ніж за аналогічний період попереднього року. На погляд керівника відділу Олексія Савченка, кількість потерпілих у страхових нещасних випадках і профзахворювань має суттєво знизитися у разі запровадження диференціювання страхового тарифу з урахуванням умов і стану безпеки праці, виробничого травматизму та професійної захворюваності на кожному підприємстві, появи економічної заінтересованості у суб’єктів господарювання в поліпшенні умов і безпеки праці.

Прес-реліз від 13.08.2019 р.

 

На Київщині майже 4,5 тис. потерпілих (членів їх сімей), яким обласне управління проводить страхові виплати

Кількість потерпілих (членів їх сімей), яким управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області щомісячно проводить страхові виплати станом на 1 серпня цього року становить 4453 особи, з них: інвалідів I групи – 97 осіб, II групи – 465 осіб, III групи – 1929 осіб, а також 1671 потерпілий, який має відсоток втрати працездатності без групи інвалідності та 291 особа, яка має право на щомісячні страхові виплати в разі втрати годувальника.

З початку року потерпілим (членам їх сімей) виплачено 90,37 млн. грн., що на 8,31 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

В структурі страхових виплат, проведених за сім місяців 2019 року, основна частина припадає на: щомісячні страхові виплати – 85,59 млн. грн. та одноразову допомогу – 3,05 млн. грн. Сума витрат на щомісячні страхові виплати потерпілим склала 79,98 млн. грн. Сума витрат на щомісячні страхові виплати особам, що мають на це право в разі втрати годувальника склала 5,6 млн. грн. Одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності виплачена 29 потерпілим на суму 360,63 тис. грн. Сума одноразової допомоги утриманцям в разі смерті потерпілого склала 352,24 тис. грн. Одноразова допомога в разі смерті потерпілого на сім'ю була виплачена 14 сім'ям і склала 2 337,9 тис. гривень.

Крім того, відшкодовано вартість поховання чотирьох потерпілих на виробництві на загальну суму 14,27 тис. грн.

Допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності виплачена 146 потерпілим на суму 1,72 млн. грн.

Прес-реліз від 17.07.2019 р.

 

На Київщині майже 4,5 тис. потерпілих отримують страхові виплати

 

Кількість потерпілих (членів їх сімей), яким управління Фонду щомісячно проводить страхові виплати станом на 1 липня цього року становить 4476 осіб, з них: інвалідів I групи – 98 осіб, II групи – 465 осіб, III групи – 1928 осіб, а також 1666 потерпілих, які мають відсоток втрати працездатності без групи інвалідності та 319 осіб, які мають право на щомісячні страхові виплати в разі втрати годувальника.

За перше півріччя 2019 року потерпілим (членам їх сімей) виплачено 77,59 млн. грн., що на 8,04 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

У структурі страхових виплат основна частина припадає на: щомісячні страхові виплати – 73,24 млн. грн. та одноразову допомогу – 2,88 млн. грн.

Так, сума витрат на щомісячні страхові виплати потерпілим склала 68,37 млн. грн. Сума витрат на щомісячні страхові виплати особам, що мають на це право в разі втрати годувальника склала 4,87 млн. грн. Одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності виплачена 19 потерпілим на суму 184,93 тис. гривень. Сума одноразової допомоги утриманцям в разі смерті потерпілого склала 352,24 тис. грн. Одноразова допомога в разі смерті потерпілого на сім'ю була виплачена 14 сім'ям і склала 2337,9 тис. грн. Відшкодовано вартість поховання трьом потерпілим на виробництві на загальну суму 4,99 тис. грн. Допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності виплачена 115 потерпілим на суму 1,46 млн. гривень.

Відокремленими підрозділами управління виконавчої дирекції Фонду у Київській області продовжено раніше призначені страхові виплати 1295 потерпілим на виробництві (членам їх сімей), з них з Донецької області – 715 особам та з Луганської області - 580 особам.

Прес-реліз від 16.07.2019 р.

 

З початку року проведено 80 перевірок закладів охорони здоров’я Київщини. Виявлено понад 200 необґрунтовано виданих листків непрацездатності

 

За перше півріччя цього року фахівцями відділу перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області проведено 9 планових та 71 позапланова перевірка закладів охорони здоров’я Київської області з питань обґрунтованості видачі (продовження) листків непрацездатності застрахованим особам. Під час перевірок проаналізовано 3596 листків непрацездатності. Про це інформує відділ перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності обласного управління.

За результатами перевірок виявлено 74 необґрунтовано виданих та 142 необґрунтовано продовжених листків непрацездатності загальним терміном 1466 календарних дні. До закладів охорони здоров’я Київської області по необґрунтовано виданих (продовжених) листках непрацездатності підготовлено та надіслано 49 претензій на відшкодування коштів за нанесені збитки бюджету Фонду.

Фахівці відділу взяли участь у роботі 32 засідань обласних медико-соціальних експертних комісій, на яких розглядалися питання щодо продовження лікування тривалохворіючим застрахованим особам з видачею (продовженням) листків непрацездатності або встановлення факту стійкої втрати працездатності (інвалідності), брали активну участь у проведенні комплексу заходів щодо мінімізації витрат на матеріальне забезпечення по тимчасовій непрацездатності застрахованих осіб. Крім того, начальник відділу взяв участь у двох нарадах «День експерта» з доповідями з питань стану експертизи тимчасової непрацездатності у закладах охорони здоров’я області, посилення контролю за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності. Проведено п’ять семінарів-навчань з керівниками та працівниками відділень управління щодо порядку видачі та правильності оформлення листків непрацездатності.

За результатами щотижневого моніторингу видачі та продовження листків непрацездатності у закладах охорони здоров’я відзначається, що за перше півріччя цього року кількість виданих листків непрацездатності на 8 відсотків менша показників аналогічного періоду 2018 року. Фахівцями відділу опрацьовано 75 письмових звернень страхувальників щодо обґрунтованості видачі та правильності оформлення листків непрацездатності.

Прес-реліз від 15.07.2019 р.

 

Фонд виплатив 4,6 млрд. грн. лікарняних у першому півріччі

 

Як повідомляє пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, упродовж перших шести місяців 2019 року Фондом соціального страхування України було профінансовано листки непрацездатності на загальну суму 4,57 млрд. гривень. Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності у січні - червні склав 269,7 грн., що на 28,4% більше, ніж за той же період минулого року.

Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного з таких страхових випадків:

- тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, непов'язаної з нещасним випадком на виробництві;

- необхідності догляду за хворою дитиною;

- необхідності догляду за хворим членом сім'ї;

- догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за цією дитиною;

- карантину, накладеного органами санітарно-епідеміологічної служби;

- тимчасового переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу;

- протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства;

- перебування на лікуванні в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм.

Сума допомоги від Фонду залежить від тривалості страхового стажу та розміру середньоденного доходу працівника та складає:

1) 50% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років;

2) 60% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 3 до 5 років;

3) 70% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 5 до 8 років;

4) 100% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж понад 8 років;

5) 100% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають пільги відповідно до законодавства, у тому числі, постраждалим учасникам Революції Гідності за страховими випадками, які настали з 25.07.2018.

 

У Київській області майже 170 тис. страхувальників

 

Станом на 1 липня цього року в управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області на обліку перебуває 169,5 тис. страхувальників, в тому числі: 70,6 тис. (41,6%) - юридичних осіб, 15,4 тис. (9,1%) - фізичних осіб, які використовують найману працю та 83,5 тис. (49,2%) - фізичні особи, які не являються роботодавцями, фермерські господарства – 0,05 тис. (0,03%). Про це інформує відділ аналізу та контролю за використанням роботодавцями коштів Фонду обласного управління.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року загальна кількість страхувальників зменшилась на 3,3%, кількість юридичних осіб збільшилась 13,6%, кількість роботодавців серед фізичних осіб зменшилась на 2,9%, також зменшилась кількість ФОП без найманої праці на 12,6%, фермерські господарства збільшились на 108,3%.

З початку року на доходний рахунок управління надійшло 1155,9 тис. грн., а саме: неправомірно витрачених коштів за результатами перевірок – 524,5 тис. грн., фінансових санкцій за недотримання законодавства про соціальне страхування – 263,2 тис. грн., адміністративних штрафів – 19 тис. грн., капіталізованих платежів – 268,4 тис. грн., страхових коштів – 39,7 тис. грн., претензії – 34,7 тис. грн. та ін. - 6,4 тис. грн.

Статус економічно-активного має з переліку одне підприємство - ДП «Підприємство Березанської виправної колонії №95», яке щомісячно частково сплачує борг за рішенням суду.

З початку року загальна сума погашеної заборгованості по страховим внескам склала 52905,34 грн. (в т. ч. списано заборгованість на суму 11019,74 грн.), а за аналогічний період 2018 року – 33547,54 гривень.

 

Прес-реліз від 11.07.2019 р.

 

За шість місяців Фонд виплатив 1,76 млрд грн допомог по вагітності та пологах

 

За оперативними підсумками першого півріччя 2019 року середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах підвищився на 24,7% порівняно з 6 місяцями минулого року. Зазначена допомога надається Фондом соціального страхування України працевлаштованим жінкам у розмірі 100% середнього доходу за весь період перебування у відпустці по вагітності та пологах. Про це інформує пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Загалом упродовж січня - червня цього року Фонд профінансував 1,76 млрд. гривень допомог по вагітності та пологах.

Для обчислення розміру допомоги необхідно помножити розмір середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами. Тривалість страхового стажу при цьому не враховується. Водночас, особам, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають стаж менше 6 місяців, розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

У загальних випадках тривалість такої відпустки складає 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів). Додатково до основного може видаватись листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, який також підлягає оплаті за рахунок коштів Фонду. Такий листок непрацездатності видається в разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді. Крім того, жінкам, віднесеним до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, листок непрацездатності видається з 27 тижнів вагітності терміном 180 календарних днів.

Прес-реліз від 08.07.2019 р.

 

З початку року на Київщині витрати на всі види допомог склали майже чверть мільярда гривень

За оперативними даними, витрати на всі види допомоги (тимчасова непрацездатність, вагітність та пологи, поховання) по Київській області з початку 2019 року склали 248,95 млн. гривень. Про це інформує управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області.

Витрати по тимчасовій непрацездатності склали 179,98 млн. грн., - 72,3% до всіх видів допомог, по вагітності та пологах – 68,2 млн. грн. - 27,4%, на поховання – 0,77 млн. грн. або 0,3%.

За другий квартал цього року до відділень та управління виконавчої дирекції Фонду у Київській області звернулося понад 1000 осіб

У другому кварталі 2019 року до районних (міських) відділень та управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Київській області усно та письмово звернулося 1033 особи. Із загальної кількості зареєстровано 179 письмове звернення та 854 - під час особистого прийому.

Більшість звернень стосувалася питань виплати по листах непрацездатності, допомоги по вагітності та пологах, допомоги на поховання - 460 звернень, тобто 44,5% від загальної кількості. На другому місці інші питання з якими зверталися громадяни – 190 звернень або 18,4%. На третьому місці – медичне обслуговування - 85 звернень або 8,2% від загальної кількості. За другий квартал цього року до управління надійшло дві подяки працівникам Фонду.

Із загальної кількості звернень вирішено позитивно – 397 (38,4%), роз’яснено – 635 (61,5%), відхилено -1 (0,09%). Рішення про відхилення в задоволенні вимог, викладених у зверненні, доводиться до відома громадян в письмовій формі з посиланням на закон і викладенням мотивів відмови.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість звернень зросла майже в 1,6 рази або на 382 звернення. Як і другого кварталу минулого року, найбільше громадяни зверталися з питань виплати по листах непрацездатності, допомоги по вагітності та пологах, допомоги на поховання.

З метою оперативного задоволення законних вимог заявників, адресного вирішення порушених питань громадян у робочих органах виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Київській області проводяться особисті прийоми потерпілих та страхувальників керівництвом управління та відділень, начальниками структурних підрозділів. Практика проведення особистих прийомів керівництвом управління та відділень допомагає більш детально дізнатися про проблемні питання, які хвилюють населення, сприяє прийняттю оперативних рішень в інтересах людей та доводить ефективність даного методу розгляду звернень громадян.

Графіки прийому громадян керівництвом виконавчої дирекції Фонду та фахівцями обласного управління розміщено на стендах інформаційних куточків з питань роботи із зверненнями громадян в усіх відокремлених підрозділах та їх представництвах. Визначено відповідальних працівників за цей напрямок роботи.

Питання щодо стану роботи зі зверненнями громадян є пріоритетними і постійно аналізуються. Начальник управління особисто контролю хід та терміни розгляду заяв, пропозицій, скарг громадян та надання повних обґрунтованих відповідей, у разі потреби здійснює зворотний зв'язок. Розгляд звернень громадян, які звернулися до управління, та ті, які були направлені за дорученням керівництва виконавчої дирекції Фонду, інших органів влади вищого рівня до управління, здійснювалися без порушень, у визначені законодавством строки.

В управлінні постійно вживаються заходи щодо оперативного, кваліфікованого та своєчасного розгляду звернень, підвищення рівня позитивного вирішення питань, що турбують громадян.

Прес-реліз від 05.07.2019 р.

Допомога по догляду за хворою дитиною фінансується Фондом з першого дня

Фонд соціального страхування України компенсує застрахованим особам втрачений за період догляду за хворою дитиною або членом сім’ї заробіток, починаючи з першого дня догляду. Розмір допомоги залежить від тривалості страхового стажу і визначається на загальних підставах. Про це повідомила  прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Надання допомоги з тимчасової втрати працездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років здійснюється за весь період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більше 14 календарних днів. А в разі стаціонарного лікування – за весь час перебування застрахованої особи у стаціонарі разом із хворою дитиною.

Допомога по догляду за хворим членом сім’ї виплачується не більш як за три календарні дні, а у виняткових випадках, з урахуванням тяжкості хвороби та побутових обставин, – не більш ніж за сім календарних днів.

Зазначимо, допомога по тимчасовій непрацездатності у разі хвороби або травми самої застрахованої особи фінансується Фондом, починаючи з шостого дня непрацездатності, й до відновлення здоров’я або встановлення інвалідності. Перші п’ять днів непрацездатності оплачуються роботодавцем.

Розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності складає від 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років) і до 100% (якщо стаж – понад 8 років).

Прес-реліз від 04.07.2019 р.

Комісія із соціального страхування на підприємстві: повноваження та контроль

 

Повноваження комісій (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації регулюються Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 №1105-XIV і Положенням про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України 19.07.2018 №13.

Комісія (уповноважений) із соціального страхування - це фактично посередник між працюючою особою та Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд).

На жаль, не всі роботодавці розуміють, що від якості роботи комісії багато залежить. Деякі роботодавці надто легковажно ставляться до питання створення (обрання) комісії (уповноваженого) із соціального страхування. У свою чергу, відсутність такої комісії (або вповноваженого) є порушенням чинного законодавства.

Обізнаність працівників щодо їх прав на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг за рахунок коштів Фонду соцстраху безпосередньо залежить від належного виконання обов’язків головою та членами комісії із соціального страхування.

Як утворюються комісії із соціального страхування?

Відповідно до абзацу 1 ч. 3 ст. 30 Закону №1105, рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що обирається на підприємстві, в установі, організації, або фізичною особою — підприємцем, особою, яка провадить незалежну професійну діяльність. Така комісія утворюється, якщо чисельність застрахованих осіб на підприємстві — понад 15 працюючих за наймом (тобто за трудовими договорами). У разі якщо ця цифра менша, на загальних зборах працівників обирається уповноважений із соцстраху підприємства (п. 1.4 Положення про комісію).

До складу комісії із соціального страхування включаються представники від адміністрації підприємства, установи, організації та від застрахованих осіб (виборних органів первинної профспілки) або інших органів, які представляють інтереси застрахованих осіб.

На новоствореному підприємстві комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства створюється (обирається) у місячний строк після державної реєстрації підприємства (п. 1.9 Положення про комісію).

Таким чином, якщо кількість працюючих за трудовими договорами на підприємстві не перевищує 15 осіб, обирається уповноважений із соціального страхування, якщо ж перевищує 15 осіб - слід створювати комісію.

Які обов’язки та повноваження має комісія (уповноважений) із соціального страхування?

Комісія (уповноважений) із соціального страхування повинна:

  • здійснювати контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення;
  • приймати рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково);
  • розглядати підставу та правильність видачі листків непрацездатності й інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг;
  • проводити на підприємстві роз’яснювальну роботу та надавати працівникам консультації з питань надання матеріального забезпечення та соціальних послуг за рахунок коштів Фонду соцстраху.

Крім того, представники комісії (уповноважений) зобов’язані забезпечувати доступність інформації з питань надання матеріального забезпечення та соціальних послуг за рахунок коштів Фонду, у тому числі інформувати про наявність санаторно-курортних путівок та їх виділення кожному працівнику. Також до кола обов’язків зазначеної комісії (уповноваженого) включаються:

  • ведення обліку осіб, які часто та довго хворіють, й осіб, які отримали листки непрацездатності у зв’язку з невиробничими травмами;
  • аналіз, інформування та внесення пропозицій роботодавцеві з питань зниження рівня захворюваності.

Комісія (уповноважений) із соцстраху підзвітна роботодавцю та представнику застрахованих осіб, а її робота в установленому порядку підлягає перевірці органами Фонду соціального страхування України (п. 1.6 Положення про комісію).

Як комісія із соціального страхування здійснює контроль за правильністю видачі (подовження) листків непрацездатності?

Комісія із соціального страхування підприємства має право звертатися за потреби до робочих органів відділень Фонду соцстраху щодо перевірки обґрунтованості видачі та подовження листків непрацездатності застрахованим особам підприємства (абзац 4 п. 2.1 Положення про комісію).

Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 9 Закону №1105, Фонд (як страховик) має право здійснювати перевірку обґрунтованості видачі та подовження листків непрацездатності застрахованим особам.

Крім того, контроль за порядком видачі листків непрацездатності закладами охорони здоров’я всіх відомств здійснюють у межах своєї компетенції МОЗ України, Фонд соціального страхування України, профспілки та їх об’єднання (п. 8.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ України від 13.11.2001 №455).

Відповідно до ч. 1 ст. 31 Закону № 1105, підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом ― копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника та печаткою за основним місцем роботи.

Якщо за результатами перевірки обґрунтованості видачі та подовження листків непрацездатності фахівцями Фонду соцстраху чи відповідальними за експертизу з тимчасової непрацездатності органів охорони здоров’я будуть зроблені висновки про порушення встановленого порядку видачі листків непрацездатності, комісія із соцстраху має право прийняти рішення про відмову в призначенні матеріального забезпечення (абз. 2 п. 2.2 та пп. 3.1.1 Положення про комісію).

Хто несе відповідальність за неправильно заповнені листки непрацездатності, прийняті до оплати?

За неправильно заповнений листок непрацездатності, який прийнятий до оплати, несе відповідальність комісія із соціального страхування, а не медичний заклад.

Як зазначалося вище, для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності єдиною та необхідною умовою, що підтверджує юридичний факт наявності права на її отримання, є належним чином оформлений листок непрацездатності, правильність заповнення якого повинна перевірити комісія із соціального страхування.

Прес-реліз від 03.07.2019 р.

З 8 липня запрацюють нові рахунки для Фонду соціального страхування

Як повідомляє пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, для управлінь та відділень виконавчої дирекції Фонду відкрито рахунки 3717 на балансі центрального апарату Казначейства України:

- для зарахування коштів - код банку 899998, банк отримувача Казначейство України (ЕАП);

- для проведення витрат - код банку 820172, банк отримувача Казначейство України.

Нові рахунки вводять у дію з 8 липня 2019 року.

Аби належно і своєчасно зараховувати кошти та мінімізувати нез'ясовані надходження Казначейство України просить платників, починаючи з 8 липня 2019 року, забезпечити спрямування коштів виключно на рахунки 3717, відкриті на балансі Казначейства.

Кошти, сплачені платниками на старі рахунки, не будуть зараховувати, а повертатимуть як нез'ясовані надходження.

Під час жнив необхідно бути обережним

На цьому наголошує начальник відділу профілактики страхових випадків управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Олексій Савченко.

За його словами, не за горами гаряча пора жнив. Природні умови вносять свої корективи в напружений графік роботи на полях. Господарники квапляться якомога швидше підготуватись до збирання урожаю зернових сільськогосподарські підприємства району. Подекуди вони вже почались, тому зростає небезпека отримання травм працівниками при роботі на зернозбиральних комбайнах, тракторах, інших технічних засобах обробітку та переробки зерна.

Безумовно, будь-яке порушення вимог правил безпеки на виробництві ставить під загрозу життя і здоров'я працівника, а своє життя та здоров'я людина повинна цінувати. Керівникам, власникам підприємств сільськогосподарського спрямування не зайве нагадати про основні організаційно-технічні заходи з охорони праці, які б звели до мінімуму можливість виникнення нещасних випадків та спричинення шкоди здоров'ю людини.

Для цього необхідно:

- за рахунок власник (роботодавця) застрахувати працівника від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;

- забезпечити працівника інструкцією з охорони праці, спецодягом та іншими засобами індивідуального захисту;

- забезпечити проходження працівниками періодичного медичного огляду, щорічного обов'язкового медичного огляду осіб віком до 21 року;

- проводити передрейсові медогляди водіїв автомобілів і трактористів-машиністів;

- забезпечити проходження працівниками щорічного спеціального навчання і перевірки знань з питань охорони праці, інструктажів з охорони праці безпосередньо на робочому місці за діючими інструкціями;

- вжити заходів щодо дотримання виробничої дисципліни, недопущення до виконання робіт осіб в стані алкогольного сп’яніння;

- своєчасно проводити державний технічний огляд транспортних засобів;

- постійно перевіряти наявність на рухомих частинах машин (карданні, ланцюгові, зубчасті, пасові передачі) огороджень захисними кожухами, що забезпечують безпеку обслуговуючого персоналу;

- місця для відпочинку працюючих слід відводити на відстані не менше 100м від місця проведення робіт (за межами хлібних масивів);

- не допускати  робота зернозбиральних комбайнів на полях, схил яких не перевищує 8-9°;

- під час роботи в полі і руху по дорогах нікому, крім комбайнера, не дозволяти знаходитись на зернозбиральному комбайні;

- не дозволяти перебування людей у кузові автомобіля або тракторного причепа при заповненні їх технологічним продуктом;

- всі роботи щодо усунення технічних несправностей виконувати, дотримуючись інструкції з охорони праці при збиранні зернових культур комбайнами.

Пам'ятаймо, що гарному врожаю радіють всі, але найкраще, коли він не приносить в оселю скалічене здоров’я або втрачене життя.

Прес-реліз від 01.07.2019 р.

З 01 липня в Україні зріс прожитковий мінімум та пов’язані з ним страхові виплати

Як інформує пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, прожитковий мінімум для працездатних громадян тепер становить 2007 грн, для непрацездатних – 1564 грн. У зв’язку з цим зріс граничний розмір одноразової допомоги для осіб, у яких право на страхові виплати настало після 01 липня п. р.:

- потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві відповідно до ступеня втрати професійної працездатності (17 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб) – 2007*17 = 34 119 грн;

- сім’ї у разі смерті потерпілого (100 розмірів прожиткового мінімуму) – 2007*100 = 200 700 грн;

- утриманцю у разі смерті потерпілого (20 розмірів прожиткового мінімуму) – 2007*20 = 40 140 грн.

Раніше ці виплати відповідно становили 32 657 грн, 192 100 грн, 38 420 грн.

Також змінився розмір компенсації потерпілому на бензин (пальне), ремонт і технічне обслуговування автомобілів – 22% прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць, або на транспортне обслуговування – 29% прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць, відповідно до постанови КМУ від 14.02.2007 №228.

Прес-реліз від 25.06.2019 р.

Серед причин зростання кількості лікарняних: збільшення захворюваності та порушення у видачі лікарняних

Фонд соціального страхування України протягом 2018 року надав матеріальне забезпечення більше, ніж 2,5 млн застрахованих осіб. Витрати на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності у порівнянні з 2017 роком збільшились на 1 679,4 млн грн, або на 27,7 відсотка. При цьому, загальна кількість днів тимчасової непрацездатності порівняно з 2017 роком збільшилась на 5,7 % і становить 37 759 242 дні. Про це інформує пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Нагадаємо, Фонд соціального страхування України фінансує надання допомоги по тимчасовій втраті працездатності всім застрахованим (працевлаштованим) особам, починаючи з шостого дня лікарняного й до моменту одужання або встановлення інвалідності. Розмір допомоги залежить від тривалості страхового стажу та складає від 50% (стаж до 3-х років) до 100% (стаж понад 8 років) середньоденної заробітної плати.

Серед найбільш вагомих причин росту загального числа днів тимчасової непрацездатності можна виділити:

1. Збільшення рівня захворюваності працюючого населення. У переважній більшості областей України зареєстровано зростання рівня сезонних захворювань на грип та ГРВІ, зростання рівня захворюваності на серцево-судинні, онкологічні, цереброваскулярні захворювання, травми, туберкульоз, спалахи кору.

2. Збільшення кількості хворих, які направлені на відновлювальне лікування в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів.

3. Збільшення кількості страхувальників, застрахованих осіб та категорій осіб, яким надається допомога по тимчасовій непрацездатності (працюють за цивільно-правовими угодами, працівники фермерських господарств та ФОП). Зокрема, станом на сьогодні право на отримання допомог, страхових виплат, медичних і соціальних послуг за рахунок коштів Фонду у разі настання страхових випадків мають 12,7 млн осіб. За останні два роки кількість застрахованих осіб зросла на 2,3 млн.

4. Недостатній контроль за станом експертизи тимчасової непрацездатності в закладах охорони здоров’я. За результатами перевірок фахівцями Фонду виявлено недоліки та упущення в організації та якості експертизи тимчасової непрацездатності в закладах охорони здоров’я і, як наслідок, наявність порушень у видачі (продовженні) листків непрацездатності, в тому числі необґрунтовану їх видачу (продовження).

Так, під час проведення перевірок закладів охорони здоров’я у 2018 році виявлено, що 6 395 листків непрацездатності видано з порушеннями порядку видачі листків непрацездатності, що становить 3,6% від листків непрацездатності, які проаналізовані під час перевірок у закладах охорони здоров’я, у тому числі 2 789 – необґрунтовано виданих та продовжених (1,6% від усіх перевірених листків непрацездатності в закладах охорони здоров’я).

5. Збільшення кількості приватних закладів охорони здоров’я та лікарів, що провадять медичну практику як фізичні особи-підприємці, яким надано право видачі листків непрацездатності.

Прес-реліз від 19.06.2019 р.

Фонд направив 3,4 млрд грн на щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві

Упродовж січня–травня Фонд соціального страхування України за оперативними даними профінансував майже 3,4 млрд гривень щомісячних страхових виплат для потерпілих на виробництві та членів їх сімей. Зазначені виплати щомісяця отримують близько 207 тис. осіб. Про це повідомила прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Розмір зазначених виплат залежить від ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячної заробітної плати потерпілого перед настанням страхового випадку. Мінімальний розмір такої виплати у перерахунку на 100% втрати професійної працездатності не може бути меншим за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на дату настання права на страхову виплату. Максимальний розмір не повинен перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму.

Нагадаємо, Фонд соціального страхування України здійснює страхування громадян на випадок тимчасової або стійкої втрати працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, а також смерті потерпілого. У кожному із зазначених випадків передбачено страхові виплати безпосередньо потерпілим або членам їх сімей.

Загалом у разі настання страхового випадку ФССУ здійснює такі виплати:

1) допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;

2) одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;

3) щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;

4) страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу нижчеоплачувану роботу;

5) щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;

6) відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням померлого.

Прес-реліз від 19.06.2019 р.

З початку року на Київщині відбулося понад 1,5 тис. семінарів-навчань із страховим активом установ, підприємств та організацій

У Київській області проходять семінари-навчання із керівниками установ, підприємств та організацій, головними бухгалтерами, головами комісій із соціального страхування з метою посилення контролю за обґрунтованістю видачі листків непрацездатності у закладах охорони здоров’я застрахованим особам та недопущення неправомірних витрат коштів Фонду на матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

За п’ять місяців поточного року відбулося 1512 семінарів: 280 – групових та 1232 – індивідуальних. В травні проведено 73 групових та 277 індивідуальних семінарів – навчань. Найбільше семінарів з початку року провели Ставищенське та Богуславське відділення.

Прес-реліз від 18.06.2019 р.

На Київщині проводяться зустрічі з лікарями медичних закладів

Минулоріч по Україні зросла кількість виданих закладами охорони здоров’я лікарняних, на підставі яких страхувальниками надано заяви-розрахунки для здійснення фінансування матеріального забезпечення робочими органами Фонду. Також зросла і загальна кількість оплачених днів по тимчасовій непрацездатності.

У зв’язку з цим, на Київщині розроблено механізм контролю за обґрунтованістю видачі листків непрацездатності та щоденно забезпечується його реалізація фахівцями управління та відділень управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області.

Так, з початку року проведено 1469 зустрічей з лікарями медичних закладів області: 318 – групових та 1151 - індивідуальних. В травні відбулося 48 групових та 232 індивідуальні зустрічі. Найбільше зустрічей провели Ставищенське, Богуславське та Білоцерківське відділення.

Під час зустрічей наголошено на посиленні контролю за видачею документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян та підвищенні відповідальності лікарів за обґрунтованістю видачі лікарняних.

Прес-реліз від 12.06.2019 р.

22,3% працюючих пройшли реабілітацію за кошти Фонду після кардіологічних патологій

Фонд соціального страхування України фінансує проходження курсу реабілітаційного лікування після перенесених захворювань і травм для всіх працюючих за наявності медичних показів. Пацієнти направляються на реабілітацію до санаторно-курортних закладів безпосередньо зі стаціонару закладу охорони здоров’я.

За даними І кварталу 2019 року серед застрахованих осіб, що пройшли реабілітацію за кошти Фонду, 22,3% мали кардіологічні захворювання, зокрема, перенесли інфаркти міокарда, операції на серці тощо. З них понад 53% за підсумками відновного лікування повністю відновили працездатність.

«Щороку в Україні фіксують близько 50 тисяч випадків інфаркту і понад 100 тисяч випадків інсульту, і з кожним роком рівень захворюваності на хвороби системи кровообігу зростає. У цілому, близько 37% працездатного населення України страждають на серцево-судинні захворювання, з них близько 30% – інфаркти міокарда», – говорить заступниця начальниці управління медичних і соціальних послуг виконавчої дирекції Фонду Любов Лисенко.

За словами Любові Лисенко, застосування медичної реабілітації в умовах санаторно-курортних закладів для хворих з кардіологічною патологією допомагає якнайшвидше відновити здоров’я та працездатність людини, зменшити показник первинної інвалідності, підвищити рівень життєдіяльності, а також скоротити терміни тимчасової непрацездатності.

«Серед застрахованих осіб, які отримали у І кварталі 2019 року за рахунок коштів Фонду медичну реабілітацію після інфаркту міокарда, нестабільної стенокардії та операцій на серці, понад 53% повністю відновили працездатність та стали до роботи відразу після завершення санаторної реабілітації», – зазначає Л. Лисенко.

Нагадаємо, підставою для направлення на відновне лікування, що фінансується за кошти Фонду, є висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я. З початку року реабілітаційним лікуванням на базі санаторно-курортних закладів було забезпечено майже 13 тис. застрахованих осіб.

Довідково. Медична реабілітація (відновне лікування) – вид медичної допомоги, що включає систему лікувальних заходів, які спрямовані на відновлення порушених чи втрачених функцій організму, виявлення та активізацію його компенсаторних можливостей, профілактику ускладнень та рецидивів захворювання.

Відбулася селекторна нарада щодо нового порядку розслідування нещасних випадків

Під головуванням начальника управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Сергія Таровика відбулася селекторна нарада з питань організації участі страхових експертів з охорони праці в розслідуванні нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Участь у заході взяли начальники профільних відділів управління виконавчої дирекції Фонду, керівництво та фахівці управлінь виконавчої дирекції Фонду в областях та місті Києві. Про це інформує прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Сергій Таровик зазначив, що 17.04.2019 Кабінетом Міністрів України було затверджено нову редакцію Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, документ набуде чинності з 01.07.2019. За його словами, новий порядок дозволяє гарантувати страховий захист на випадок виробничих травм і захворювань більш широкому колу осіб, зокрема, дія документу розширена на всіх застрахованих осіб: фізичних осіб-підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, членів фермерських господарств, осіб, які працюють на умовах цивільно-правового договору тощо.

Водночас, С.Таровик наголосив, що пріоритетом роботи страхових експертів Фонду залишається упередження настання нещасних випадків і професійних захворювань серед працівників.

Начальниця відділу організаційно-методичного забезпечення роботи страхових експертів Ірина Васинська ознайомила учасників наради із основними змінами та новими нормами Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, що набудуть чинності з першого липня.

Так, документом подовжено строки проведення розслідування нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) до 5 робочих днів (проти 3 днів у попередній редакції), спеціального розслідування – до 15 робочих днів (проти 10 днів).

Впроваджено строк давності для розслідування нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, який становитиме три роки з дня їх настання (у разі встановлення факту нещасного випадку рішенням суду, розслідування проводиться незалежно від дати його настання). Також встановлено строк дії повідомлення за формою П-3 – він складає шість місяців з моменту встановлення діагнозу хронічного професійного захворювання (отруєння) у працівника.

Крім того, з липня рішення щодо визнання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) пов’язаними чи не пов’язаними з виробництвом буде прийматись комісією (спеціальною комісією) шляхом голосування простою більшістю голосів. У разі рівної кількості голосів членів комісії голос голови комісії є вирішальним.

З метою оптимізації скасовано акт за формою Н-5, натомість складається акт за формою Н‑1/П (якщо нещасний випадок пов'язаний із виробництвом) або Н-1/НП (якщо не пов'язаний). Також надано право, у разі виявлення в затвердженому акті за формою Н-1 недоліків у оформленні, що не впливають на об’єктивність розслідування, причини настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) та висновки комісії (спеціальної комісії), вносити необхідні зміни безпосередньо наказом роботодавця або органу, що утворив комісію.

Прес-реліз від 05.06.2019 р.

 

Відбулась селекторна нарада щодо забезпечення надходження страхових коштів і проведення перевірок

За підсумками роботи органів Фонду соціального страхування України щодо забезпечення надходжень страхових коштів і проведення перевірок страхувальників у І кварталі 2019 року під головуванням начальниці управління по роботі зі страхувальниками виконавчої дирекції Фонду Наталії Зеленської відбулась селекторна нарада. Участь у заході взяли керівники і фахівці профільних відділів виконавчої дирекції Фонду, робочих органів в областях та місті Києві.

Наталія Зеленська поінформувала про результати діяльності управлінь виконавчої дирекції Фонду упродовж січня–березня 2019 року у розрізі застосування фінансових санкцій за підсумками проведених перевірок, а також забезпечення надходжень страхових коштів. Надала практичні рекомендації щодо включення страхувальників до планів-графіків проведення планових перевірок на підставі ризикоорієнтованих підходів.

Нагадаємо, з березня 2019 року було відновлено проведення планових перевірок страхувальників щодо використання ними коштів Фонду. Водночас, система контролю отримала нові підходи, що мають на меті зменшити навантаження на страхувальників (роботодавців) та упередити можливі порушення.

Заступниця начальниці управління – начальниця відділу звітності та планування доходів управління по роботі зі страхувальниками ВД Фонду Олександра Урванцева надала інформацію щодо підсумків подання звітності по заборгованості страхувальників зі сплати страхових коштів до Фонду у І кварталі  цього року, а також проблемних питань її формування.

Зазначимо, рішенням правління Фонду соціального страхування України від 12.12.2018 №28 затверджено оновлену форму звіту по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до Фонду до повного погашення заборгованості. Затверджена форма звітності була прийнята з метою оптимізації і подається щоквартально.

Прес-реліз від 05.06.2019 р.

Ірина Крещенська провела skype-нараду з начальниками відділень обласного управління

Сьогодні, 5 червня, відбулася skype-нарада з начальниками відділень управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області після селекторної наради під головуванням начальниці управління по роботі зі страхувальниками виконавчої дирекції Фонду Наталії Зеленської.

Йшлося про результати роботи відділень щодо забезпечення надходження страхових коштів до Фонду за перший квартал цього року, аналіз проведених перевірок страхувальників та застосування фінансових санкцій за їх результатами. Участь у нараді взяли заступниця начальника управління – начальниця фінансово-економічного відділу Ірина Крещенська, начальник відділу аналізу та контролю за використанням роботодавцями коштів Фонду Вадим Грищук та спеціалісти відділу.

Ірина Крещенська окреслила основні завдання, які ставилися на селекторній нараді робочим органам та наголосила на попередній якісній підготовці проведення планових перевірок щодо дотримання страхувальниками вимог законодавства у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування фахівцями відділень і професійному оформленні актів за результатами ревізій. І. Крещенська зазначила, що планові перевірки мають проводитися фахівцями Фонду виключно за умови наявності вагомих приводів, які чітко визначені напрацьованими ризикоорієнтованими критеріями. Тобто перевірки здійснюються лише тоді, коли страхувальник дає для цього об’єктивні підстави. Зокрема, суттєве зростання кількості днів тимчасової непрацездатності на підприємстві, відсутність повідомлення про виплату коштів застрахованим особам упродовж трьох місяців з дня проведення фінансування Фондом за умови, що страхувальник не зміг пояснити цю затримку, системні порушення тощо.

Вадим Грищук акцентував увагу фахівців відділень на забезпеченні внесення даних по актах перевірок страхувальників та прийнятих відповідних рішеннях до системи ЄІАС після проведення перевірок та наголосив на веденні книги обліку кредиторської заборгованості страхувальників. Також він зупинився на основних порушеннях, на які необхідно звернути увагу при проведенні ревізій підприємств. «Необхідно активніше співпрацювати із страхувальниками, які мають значну суму недоїмки зі сплати страхових внесків до Фонду та контролювати стягнення заборгованості», - додав Вадим Грищук.

В ході skype-наради було заслухано фахівців відділень та дано відповідні доручення.

Прес-реліз від 03.06.2019 р.

Фонд забезпечив реабілітацією після хвороб і травм 11,4 тис. працюючих

З початку року за кошти Фонду соціального страхування України медичною реабілітацію після перенесених захворювань і травм було забезпечено близько 11,4 тис. застрахованих осіб та їх дітей. Зазначимо, право на проходження курсу реабілітації на базі санаторно-курортних закладів за кошти Фонду має кожна працевлаштована особа за наявності медичних показів. Про це повідомляє прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Сьогодні усі застраховані особи мають гарантовану допомогу у відновленні їх здоров’я і працездатності в разі хвороби або травми. Якщо є медичні покази, Фонд фінансує повний курс лікування в санаторно-курортному закладі після інсультів, ортопедичних операцій, черепно-мозкових травм, операцій на серці, легенях, органах зору, після інфарктів міокарда тощо. Таке лікування триває до 24 днів у залежності від профілю і є достатньо дороговартісним, не всі працівники мають можливість оплатити його самостійно. Тому Фонд бере на себе 100% фінансових зобов’язань із проходження застрахованими медичної реабілітації.

Підставою для направлення на відновне лікування до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу є висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

Нагадаємо, з 01 січня 2018 року механізм забезпечення реабілітаційним лікуванням за кошти Фонду соціального страхування України було реформовано та переведено на адресність. Зокрема, застрахованим особам надано можливість самостійно обирати санаторно-курортний заклад для проходження відновного лікування, путівки було замінено на тристоронні договори, а право направляти пацієнтів для проходження реабілітації отримали всі заклади охорони здоров’я України, що мають відділення для стаціонарного лікування.

У грудні 2018 року правлінням Фонду було внесено зміни до механізму забезпечення працюючих відновним лікуванням з метою посилення контролю за якістю та обсягом реабілітації: програму реабілітації розширено оцінкою ефективності лікування, передбачено фіксацію клініко-функціонального стану і загального результату відновного лікування, запроваджено показники ефективності реабілітації.

Прес-реліз від 21.05.2019 р.

 

З початку року до обласного управління надійшло 75 повідомлень про нещасні випадки на виробництві

З початку року до управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області надійшло 75 повідомлень про нещасні випадки на виробництві, в т. ч. 20 із смертельним наслідком. Про це поінформував начальник відділу профілактики страхових випадків Олексій Савченко.

За його словами, зареєстровано 66 нещасних випадків, які визнано пов’язаними з виробництвом (страхові). В страхових нещасних випадках, за результатами розслідування яких акти за формою Н-1 були внесені до реєстру Фонду, за чотири місяці цього року постраждало 73 працівника, з яких 11 – із смертельним наслідком.

Найбільше страхових випадків, в т. ч. із смертельним наслідком, у Білоцерківському, Києво-Святошинському відділеннях та відділенні у м. Біла Церква.

Ріст кількості постраждалих осіб у страхових нещасних випадках, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, стався у Вишгородському, Білоцерківському, Броварському, Києво-Святошинському, Фастівському, Яготинському, Іванківському, Богуславському відділеннях та відділенні у місті Славутич.

Випадків професійних захворювань у страхувальників Київської області не зареєстровано.

Найбільш травмонебезпечними галузями економіки за кількістю потерпілих у нещасних випадках є: будівництво, виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових  виробів, охорона здоров'я, сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство, оптова та роздрібна торгівля, транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність, виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції.

Кількість травмованих у вищезазначених галузях від загальної кількості склала 78,8%, в т. ч. 63,7% смертельних.

Серед основних причин настання нещасних випадків на виробництві переважають: невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення правил безпеки руху, невиконання посадових обов'язків.

За цими причинами сталося 63,6% всіх страхових випадків.

Нещасні випадки на виробництві сталися в основному за такими видами подій: падіння потерпілого, падіння потерпілого з висоти, падіння потерпілого під час пересування, дія руxомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів, дорожньо-транспортна пригода на дорогах (шляхах) загального користування, пригоди (події) на транспорті.

За цими видами подій сталося 73,% нещасних випадків, в т. ч. 45,5% смертельних.

Із загальної кількості потерпілих осіб у страхових нещасних випадках, оформлених актами Н-1 та внесених до реєстру: 49% не проходили навчання з питань охорони праці за професією чи роботою, під час виконання якої стався нещасний випадок, 32,1% не проходили перевірку знань з охорони праці, 30,1% не проходили медичний огляд (попередній та/або періодичний).

Страхові експерти з охорони при виконанні своїх статутних функцій і обов'язків з попередження нещасних випадків та професійних захворювань провели відповідну роботу, яка значною мірою сприяє зниженню рівня виробничого травматизму та професійної захворюваності. Зокрема, взяли участь у проведенні перевірок підприємств суб’єктів господарювання які знаходяться на обліку, надавали практичні консультації, проводили наради, семінари, «круглі столи», фахові дискусії з профілактики виробничого травматизму, взяли участь у перевірці знань з питань охорони праці посадових осіб та працівників підприємств. Крім того, взяли надавали допомогу роботодавцям в опрацюванні та вдосконаленні системи управління охороною праці на підприємствах.

Показники щодо кількості планових перевірок виконано усіма відділеннями у повному обсязі. По всім проведеним перевіркам (плановим і позаплановим) роботодавцям внесено подання про порушення законодавства про охорону праці. Відповіді про виконання внесених подань отримано по всіх поданнях, що були внесені у звітному періоді.

Так, страховим експертом з охорони праці Яготинського відділення внесено подання до управління Держпраці щодо притягнення до відповідальності посадової особи  КП «Управляюча компанія «Виробниче управління житлово-комунального господарства Переяслав-Хмельницької міської ради» за порушення законодавства про охорону праці.

Службою страхових експертів управління спільно з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, профспілками, Київським обласним об’єднанням роботодавців, Головним управлінням Держпраці у Київській області проведені відповідні заходи з нагоди  Всесвітнього дня охорони праці в Україні у 2019 році під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці», а саме: участь у проведенні 3 відкритих  уроків, лекцій, семінарів; участь у районному конкурсі на краще підприємство з охорони праці; участь у проведенні 5 засідань за «круглим столом»; зустріч з дітьми, які отримують страхові виплати по втраті годувальника внаслідок нещасного випадку на виробництві; проведення  обласного конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей-2019»; участь в заходах з ушанування  пам’яті загиблих на виробництві; забезпечено роботу «гарячої телефонної лінії» управління з питань охорони праці.

«Служба страхових експертів з охорони праці управління і надалі планує проводити активну профілактичну діяльність, спрямовану на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоров’ю працівників, викликаної умовами праці», - підсумував Олексій Савченко.

Прес-реліз від 26.04.2019 р.

Представники Фонду взяли участь у заходах до Дня охорони праці

До Дня охорони праці, який відзначається 28 квітня, відбувся брифінг Державної служби України з питань праці, у якому, зокрема, взяв участь начальник управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Сергій Таровик. Під час заходу було обговорено аналітичні дані щодо виробничого травматизму в Україні та світі, його причин та методи профілактики. Про це інформує прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Учасники звернули увагу на потребі імплементації вимог ЄС щодо умов праці до українського законодавства, обговорили реалізацію права кожної людини на безпечні і здорові умови трудової діяльності.

Сергій Акопян, заступник начальника управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції Фонду, взяв участь у заході з вшанування пам’яті загиблих під час виконання трудової діяльності та покладання квітів до меморіального каменю на Алеї загиблим на виробництві.

Також Сергій Акопян взяв участь у нагородженні переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей».

Зазначимо, у Міжнародній організації праці наголошують, що заходи навколо теми безпечного та здорового майбутнього праці мають ґрунтуватись на базі багаторічного досвіду із профілактики виробничого травматизму як загалом МОП, так і окремо кожної країни. За даними організації робочі дні, втрачені від причин, пов'язаних з виробничими факторами, становлять майже 4% світового ВВП, у деяких країнах – 6%.

Прес-реліз від 25.04.2019 р.

Відбулася селекторна нарада щодо порядку фінансування матеріального забезпечення від Фонду

Під головуванням начальника управління страхових виплат та матеріального забезпечення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Світлани Зарубіної відбулась селекторна нарада за участі керівництва та фахівців робочих органів ВД Фонду в областях і місті Києві. Учасники заходу обговорили оперативні підсумки надання допомог застрахованим особам і страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей за І квартал 2019 року.

Під час наради було також проаналізовано порядок і специфіку приймання робочими органами виконавчої дирекції Фонду та їх відділеннями заяв-розрахунків для фінансування матеріального забезпечення, у тому числі в електронному вигляді, обговорено питання корегування зазначених документів.

Крім того, присутні обговорили зміни, внесені до порядку фінансування Фондом страхувальників для надання ними допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання, а також деяких виплат потерпілим на виробництві.

Від управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області участь у нараді взяли начальник управління Георгій Галиць, начальник відділу профілактики страхових виплат та матеріального забезпечення Христина Степчук та працівники відділу.

Після селекторної наради Георгій Галиць провів skype-нараду з начальниками та працівниками відділень, які займаються питання страхових виплат та матеріального забезпечення, де окреслив основні завдання, які ставилися на селекторній нараді робочим органам та наголосив на економному і раціональному використанні коштів Фонду.

Нагадаємо, відповідно до постанови правління Фонду від 19.07.2018 №12, що набула чинності з 01.10.2018 року, до порядку фінансування страхувальників внесено ряд змін, зокрема, впроваджено нову форму заяви-розрахунку та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам, надано можливість подачі заяв-розрахунків і повідомлень про виплату коштів у електронному вигляді тощо.

Прес-реліз від 24.04.2019 р.

Представник управління взяв участь у нараді-семінарі «День експерта», де обговорили питання посилення контролю за обґрунтованістю видачі лікарняних

Сьогодні, 24 квітня, у конференц-залі комунального закладу Київської обласної ради «Київська обласна клінічна лікарня» відбулася нарада-семінар «День експерта». Участь у нараді взяли заступники головних лікарів, голови лікарсько-консультативних комісій закладів охорони здоров’я області, голови обласних та міжрайонних медико-соціальних експертних комісій.

Одним з основних питань, які обговорювались на нараді, було посилення контролю за обґрунтованістю видачі листків непрацездатності застрахованим особам у закладах охорони здоров’я Київщини.

Від обласного управління участь у «Дні експерта» взяв начальник відділу перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності Віталій Нємцев.

Під час наради Віталій Нємцев довів до учасників семінару результати планових перевірок закладів охорони здоров’я, проведених протягом березня-квітня поточного року, звернув увагу на недоліки в роботі лікувально-профілактичних установ з питань експертизи тимчасової непрацездатності, наголосив на необхідності вжиття додаткових заходів щодо підвищення відповідальності лікарів за обґрунтовану видачу листків непрацездатності, своєчасне направлення хворих на огляди медико-соціальними експертними комісіями.

Крім того, учасникам наради була доведена інформація про показники спільної діяльності відділень управління та закладів охорони здоров’я з щодо контролю за обґрунтованістю видачі листків непрацездатності, необхідності зберегти напрацьовані тенденції, забезпечити подальше зменшення кількості виданих листків непрацездатності та тривалості тимчасової непрацездатності застрахованих осіб.

Прес-реліз від 23.04.2019 р.

В обласному управлінні відбулася зустріч з дітьми, які втратили батьків на виробництві

Сьогодні, 23 квітня, напередодні Дня охорони праці в Україні, працівники управління зустрілися з дітьми, які отримують страхові виплати по втраті годувальника внаслідок нещасного випадку на виробництві. Участь в зустрічі взяли заступник начальника управління – начальник фінансово-економічного відділу Ірина Крещенська та працівники відділу профілактики страхових випадків обласного управління.

Такі зустрічі з ініціативи управління відбуваються не вперше і мають на меті сформувати свідому позицію молоді щодо значення та місця здорових і безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя, а також акцентувати увагу дітей - як майбутніх працівників - на виробничих небезпеках і ризиках.

Школярі Анастасія Івлєва з Білогородки та Максим Подольський з Боярки отримують виплати від Києво-Святошинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області. Анастасія втратила батька ще в 2012 році. Він працював на ТОВ «Анкор-Сервіс». Батько Максима, який працював на ПП «Фінансово-промислова компанія «Нафтогазсервіс», помер 2008 року. Обоє загинули внаслідок дорожньо-транспортної пригоди під час виконання службових обов’язків.

Працівники управління розповіли молоді про роботу Фонду соціального страхування в умовах сьогодення та основні завдання Фонду – орієнтованість на застрахованих осіб та осіб, потерпілих на виробництві, як на кінцевих отримувачів страхових виплат, матеріального забезпечення та соціальних послуг. Ірина Крещенська розповіла про конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», організованого в рамках інформаційно-просвітницької кампанії, приуроченої до відзначення в Україні Всесвітнього дня охорони праці і закликала дітей долучатися до нього. «Управління підтримує багаторічні традиції проведення цього конкурсу і популяризації превентивних заходів запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням» – сказала заступник начальника управління – начальник фінансово-економічного відділу.

Школярі, в свою чергу, поділилися планами на майбутнє та розповіли про свої успіхи в навчанні. Анастасія Івлєва, зокрема, хоче пов’язати своє життя з журналістикою, вона вже публікує свої твори на сторінках в соціальних мережах. Максим Подольський ще не обрав для себе фах і Ірина Крещенська запропонувала йому задуматися над професією спеціаліста з охорони праці, від якого великою мірою залежить життя та здоров’я багатьох людей.

На завершення зустрічі діти отримали подарунки від первинної профспілкової організації управління.

Прес-реліз від 22.04.2019 р.

Безпека праці при проведенні весняно-польових робіт у сільському господарстві

Як повідомляє прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, Фонд наполегливо рекомендує роботодавцям, керівникам сільськогосподарських підприємств, головам фермерських господарств, інженерам з охорони праці під час розпалу весняно-польових робіт посилити профілактичну роботу із запобігання виробничому травматизму; організувати роботу згідно з Правилами з охорони праці в сільськогосподарському виробництві; дотримуватись нормативних актів з охорони праці, а саме:

- закінчити проведення навчання працівників безпечним методам роботи;

- провести інструктажі з охорони праці та пожежної безпеки з усіма працівниками, які братимуть участь у весняно-польових роботах;

- забезпечити працюючих спецодягом, засобами індивідуального захисту (рукавиці, окуляри, респіратори тощо), засобами пожежогасіння та поповнити медичні аптечки для надання першої долікарської допомоги;

- відвести місце для відпочинку, споживання їжі та куріння;

- до роботи на тракторах й інших транспортних засобах допускати працівників віком не молодше 18 років, які пройшли медогляд, навчання та інструктаж з охорони праці та пожежної безпеки і мають посвідчення на право управління такою сільськогосподарською технікою;

- ознайомити під розписку всіх водіїв та механізаторів із безпечними маршрутами руху транспортних засобів;

- не допускати до роботи осіб хворих, перевтомлених, у нетверезому стані або тих, що не пройшли інструктаж з охорони праці та медогляд;

- провести заходи щодо зміцнення трудової та виробничої дисципліни;

- для виконання технологічних процесів не допускати машини й обладнання, які мають технічні несправності;

- замінювати, регулювати та очищати робочі органи машин дозволяється тільки при непрацюючому двигуні трактора, після того, як будуть опущені або встановлені на підставки робочі органи;

- не допускати експлуатацію машин без передбачених конструкцією огорож рухомих елементів;

- здійснювати постійний контроль за дотриманням правил безпеки під час весняно-польових робіт.

Виходячи з проведеного аналізу причин і обставин виробничого травматизму за останні роки та враховуючи рекомендації комісій з розслідування нещасних випадків на виробництві, визначено, що основними причинами нещасних випадків є послаблення контролю з боку безпосередніх керівників робіт, служб охорони праці за дотриманням безпечних правил роботи, невиконання працівниками інструкцій з охорони праці, невикористання працівниками засобів індивідуального захисту, формальний підхід до проведення навчання та інструктажів з охорони праці.

З настанням весняного періоду інтенсивність роботи в полі значно збільшується, потребуючи постійної уваги щодо забезпечення безпечної організації праці. Тому закликаємо при виконанні польових робіт особливу увагу приділяти дотриманню вимог нормативно-правових актів з охорони праці, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту. Ці заходи не вимагають від керівників сільгосппідприємств значних фінансових, трудових та матеріальних витрат, в той же час сприятимуть збереженню життя і здоров'я працюючих, зменшенню матеріальних та моральних збитків.

Шановні роботодавці, здійснюйте профілактичні заходи, спрямовані на запобігання нещасним випадкам на виробництві та профзахворюванням, це збереже здоров’я і життя ваших працівників та дозволить уникнути трагедій!

Прес-реліз від 19.04.2019 р.

Уряд затвердив порядок ведення Електронного реєстру лікарняних

Порядок організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності, який дозволить розпочати роботу електронної системи записів про тимчасову непрацездатність, затверджено Кабінетом Міністром України. Документ розроблено фахівцями Фонду соціального страхування України, Міністерства соціальної політики, Міністерства охорони здоров’я, Національної служби здоров’я, Пенсійного фонду України. Про це інформує прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Реєстр формується як система накопичення, збереження і використання електронних даних на базі централізованих інформаційних технологій реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Відповідно до порядку, листок непрацездатності реєструється виключно на підставі створеного в електронній формі медичного висновка, який засвідчує тимчасову непрацездатність. Кожен листок непрацездатності має унікальний реєстраційний номер, що формується та присвоюється автоматично за допомогою програмних засобів ведення Електронного реєстру листків непрацездатності.

«Реєстр матиме різні рівні доступу, які обмежують відомості, доступні для користувача. Зокрема, через електронні кабінети на порталі послуг до реєстру матимуть доступ роботодавці та самі працівники, застраховані особи. Однак інформація з реєстру, що містить відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків, період і причину непрацездатності, надається лише тій особі, якої вони стосуються, а також її роботодавцю, але виключно за період, коли особа перебувала з ним у трудових відносинах. При цьому причина непрацездатності – це не конкретний діагноз, а, наприклад, догляд за дитиною, непов’язана з виробництвом хвороба тощо», – говорить заступник начальника управління страхових виплат та матеріального забезпечення виконавчої дирекції ФССУ Ганна Харченко.

Реєстр складається із записів про тимчасову непрацездатність, що створюються автоматично програмними засобами на підставі отриманої інформації. Кожен запис включає відомості про тимчасово непрацездатну особу, унікальний номер випадку непрацездатності, номер, дату (час) реєстрації медичного висновку в електронній системі охорони здоров’я, причину та період непрацездатності, призначений режим лікування, відомості про лікаря, заклад охорони здоров’я, суму допомоги по тимчасовій втраті працездатності від Фонду соціального страхування України та ін.

Дані до реєстру надходять з використанням кваліфікованого електронного підпису та засобів криптографічного захисту інформації.

Як зазначалось, одним із пріоритетних напрямів роботи Фонду соціального страхування України є забезпечення контролю за видатками Фонду на матеріальне забезпечення, упередження нецільового використання коштів і здійснення перевірок обґрунтованості видачі листків непрацездатності.

«Запровадження електронного реєстру дасть можливість отримувати оперативну та достовірну інформацію про видані листки непрацездатності. Це дозволить суттєво збільшити ефективність контролю за використанням коштів Фонду на оплату тимчасової втрати працездатності, а також розвине і зміцнить інформаційно-аналітичний потенціал як закладів охорони здоров’я, так і Фонду», – зазначає заступник начальника управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції ФССУ Марина Біляєва.

Фонд соціального страхування України на підставі листків непрацездатності надає допомогу по тимчасовій втраті працездатності, допомогу по догляду за дитиною або хворим членом родини, допомогу по вагітності та пологах.

Прес-реліз від 18.04.2019 р.

Затверджено новий порядок розслідування нещасних випадків на виробництві

Рішенням Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 затверджено нову редакцію порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. Документом удосконалено процедуру проведення розслідувань та ведення обліку нещасних випадків і професійних захворювань, що сталися з працівниками на підприємствах незалежно від форми власності. Про це повідомила прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Дія порядку поширюється, серед іншого, на осіб, які працюють на умовах цивільно-правового договору або на інших підставах, передбачених законом, фізичних осіб-підприємців та ін.

Зокрема, порядком передбачено визначення вимог до санітарно-гігієнічних умов праці, спрощення процедури оформлення документів, що пов’язують нещасний випадок чи захворювання із професійною діяльністю, встановлення строку давності для розслідування нещасних випадків на виробництві тощо.

Прес-реліз від 17.04.2019 р.

5 етапів отримання допомоги за лікарняними

Як інформує прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, допомога по тимчасовій втраті працездатності надається Фондом соціального страхування України у разі настання страхового випадку у період роботи та повністю або частково компенсує втрачений за період хвороби заробіток. Фонд здійснює фінансування, починаючи з шостого дня непрацездатності й до відновлення здоров’я або встановлення інвалідності. Перші п’ять днів фінансуються за рахунок коштів роботодавця.

Право на допомогу по тимчасовій непрацездатності (компенсація втраченого заробітку за лікарняними листками) виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), а її розмір залежить від тривалості страхового стажу та складає від 50% до 100% середньої заробітної плати особи.

Порядок отримання матеріального забезпечення:

1. Отриманий у закладі охорони здоров’я листок непрацездатності працівник передає до уповноваженої особи на підприємстві (кадровика, табельника або бухгалтера) для заповнення зворотної сторони листка непрацездатності (визначення страхового стажу застрахованої особи та кількості днів, за які буде надаватись матеріальне забезпечення).

2. Листок непрацездатності передається на розгляд до Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації (приймається рішення щодо надання матеріального забезпечення).

3. Бухгалтерія страхувальника (роботодавця) розраховує суми матеріального забезпечення та оформлює заяву-розрахунок для отримання фінансування від робочого органу виконавчої дирекції Фонду.

4. Страхувальник подає заяву-розрахунок до робочого органу виконавчої дирекції Фонду за місцем обліку, на її підставі здійснюється фінансування шляхом перерахування Фондом заявлених коштів на спеціальний рахунок страхувальника. Заява-розрахунок може бути подана в електронному вигляді.

5. Страхувальник виплачує матеріальне забезпечення застрахованим особам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

Прес-реліз від 11.04.2019 р.

28 квітня – День охорони праці

Щорічно, 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці, який збігається із Всесвітнім днем охорони праці. Збігається також і девіз, який визначає Міжнародна організація праці. У 2019 МОП вирішила приурочити Всесвітній день охорони праці темі охорони праці на роботі майбутнього.

Міжнародна організація праці (далі – МОП) заснована в 1919 році. Це одна з найстаріших міжнародних міжурядових організацій - в 2019 році їй виповниться 100 років. Своїми першочерговими завданнями МОП визначає: підтримку демократії та соціального діалогу, боротьбу з бідністю і безробіттям, заборона дитячої праці. Щоб привернути увагу до цих та інших проблем сучасності, МОП оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці. Вперше Всесвітній день охорони праці відзначався в 2003 році. День охорони праці в Україні встановлений указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 і відзначається 28 квітня.

Девіз Всесвітнього дня охорони праці – «Безпечне та здорове майбутнє праці». Вибір теми обумовлений викликами і змінами в сфері праці, які відбулися в результаті розвитку технологій і під дією нових демографічних, глобалізаційних, кліматичних та інших факторів. МОП не тільки розмірковує над тим, якою буде робота майбутнього, але і аналізує свою столітню діяльність, спрямовану на поліпшення рівня охорони праці. Організація і надалі планує рухатися цим шляхом з урахуванням тих значних змін, які відбуваються в технологіях, демографічної ситуації, організації праці і кліматі.

Крім того, МОП працює над глобальним звітом про те, як вона вже сто років зберігає життя і пропагує безпечне й здорове робоче середовище. У цьому звіті буде відображена еволюція охорони праці, починаючи з періоду до заснування організації в 1919 році. Будуть в ньому вказані і основні поворотні моменти, які вплинули на цю сферу, а також на те, яким чином МОП сприяє підвищенню рівня охорони праці. У глобальному звіті будуть описані ті зміни в графіку роботи, технологіях (цифровізація і інформаційні та комунікаційні технології, робота платформ, автоматизація і робототехніка), а також демографічні, глобалізаційні, кліматичні та інші фактори, які впливають на динаміку розвитку охорони праці та характер професій в цій сфері не дивлячись на нові і старі ризики і відмінності, які існують між розвиненими і країнами, що розвиваються. Щоб зробити обговорення більш ґрунтовним, МОП представить 33 оригінальних аналітичних огляду від представників сфери охорони праці з усього світу, які поділяться важливими думками та ідеями на тему охорони праці та роботи майбутнього, продемонструвавши різні експертні та практичні підходи.

У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

Всесвітній день охорони праці, який відзначають 28 квітня, у цьому році стане лише початком всесвітніх подій та заходів, присвяченим охороні праці на роботі майбутнього, що триватимуть протягом усього року. Як зазначає Міжнародна організація праці, завдяки знанням та досвіду, накопиченим за 100 років, вона готова зрозуміти і прийняти ті виклики, які виникатимуть на шляху до бажаних змін у сфері праці.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області затвердило план заходів з відзначення Дня охорони праці та активно долучилось до підготовки проведення цієї роботи, реалізації запланованих заходів.

Прес-реліз від 10.04.2019 р.

Працівники в складі комісій зобов’язані перевіряти правильність видачі лікарняних колег

Як інформує прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на кожному підприємстві незалежно від форми власності утворюється комісія із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності або, у разі чисельності працівників 15 і менше, обирається уповноважений. Комісія складається з працівників, що були делеговані до неї роботодавцем і профспілковою організацією підприємства, та має широкий перелік обов’язків, прав і повноважень.

Так, комісія (уповноважений) із соціального страхування приймає рішення про призначення або відмову в призначенні застрахованим особам допомоги по тимчасовій втраті працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомоги по вагітності та пологах і на поховання. На підставі цього рішення роботодавцем оформлюється та подається заява-розрахунок, за якою Фонд соціального страхування України здійснює фінансування матеріального забезпечення.

Серед іншого, комісія зобов’язана розглядати підставу і перевіряти правильність видачі та заповнення листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення. За необхідності комісія має право звертатись до робочих органів виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України або їх відділень щодо перевірки правильності видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам підприємства.

За наявності підстав комісія може як відмовити в призначенні матеріального забезпечення працівнику, так і прийняти рішення про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково).

Права та обов’язки комісії (уповноваженого) врегульовані постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 13 «Про затвердження Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності».

Прес-реліз від 09.04.2019 р.

У Київській області 170,7 тис. страхувальників

Станом на 1 квітня цього року в управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області на обліку перебуває 170,6 тис. страхувальників, в тому числі: 70,7 тис. (42%) - юридичних осіб, 14,3 тис. (9%) - фізичних осіб, які використовують найману працю та 85,5 тис. (49%) - фізичні особи, які не являються роботодавцями. Про це поінформував начальник відділу аналізу та контролю за використанням роботодавцями коштів Фонду Вадим Грищук.

За його словами, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року загальна кількість страхувальників збільшилась на 5%, юридичних осіб на 3%, кількість роботодавців серед фізичних осіб на 5%. Також зросла кількість ФОП без найманої праці на 6%.

З початку року на доходний рахунок управління надійшло 58,3 тис. гривень. Значну суму недоїмки зі сплати страхових внесків до Фонду по управлінню виконавчої дирекції Фонду у Київській області станом на 1 березня мають такі страхувальники: ВАТ «Білоцерківсільмаш», ДП «Підприємство Березанської виправної колонії управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в місті Києві та Київській області(№95)», Триліський спиртовий завод, ВАТ «Згурівський бурякорадгосп» та ЗАТ «Переяслав-Хмельницький хлібозавод».

Вадим Грищук додав, що статус економічно-активного має з переліку одне підприємство - ДП «Підприємство Березанської виправної колонії №95», яке щомісячно частково сплачує борг за рішенням суду.

Прес-реліз від 08.04.2019 року

На Київщині понад 4,5 тис. потерпілих отримують страхові виплати

Кількість потерпілих (членів їх сімей), яким управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області щомісячно проводить страхові виплати станом за перший квартал становить 4503 особи, з них: інвалідів I групи – 98 осіб, II групи – 468 осіб, III групи – 1943 особи, а також 1675 потерпілих, які мають відсоток втрати працездатності без групи інвалідності та 319 осіб, які мають право на щомісячні страхові виплати в разі втрати годувальника. Про це інформує начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення обласного управління Христина Степчук.

Х. Степчук відзначила, що за перший квартал цього року потерпілим (членам їх сімей) виплачено 38,05 млн. грн., що на 6,13 млн. грн. більше ніж за відповідний період минулого року.

За її словами, в структурі страхових виплат основна частина припадає на щомісячні страхові виплати – 36,2 млн. грн. та одноразову допомогу – 1,22 млн. гривень. Сума витрат на щомісячні страхові виплати потерпілим склала 33,7 млн. грн. Сума витрат на щомісячні страхові виплати особам, що мають на це право в разі втрати годувальника склала 2,49 млн. грн. Одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності виплачена 10 потерпілим на суму 96,73 тис. грн. Сума одноразової допомоги утриманцям в разі смерті потерпілого склала 243,36 тис. грн. Ця допомога надавалась 8 утриманцям. Одноразова допомога в разі смерті потерпілого на сім'ю була виплачена 7 сім'ям і склала 880,6 тис. грн.

Крім того, з початку року відшкодовано вартість поховання двом потерпілим на виробництві на суму 4,99 тис. грн. Допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності виплачена 76 потерпілим на суму 623,3 тис. грн.

Христина Степчук додала, що відокремленими підрозділами у Київській області продовжено раніше призначені страхові виплати 1305 потерпілим на виробництві (членам їх сімей), з них з Донецької області – 715 особам та з Луганської області - 590 особам.

Прес-реліз від 04.04.2019 р.

Відбулась селекторна нарада з питань надання медичних і соціальних послуг застрахованим особам

Як інформує перс-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, під головуванням заступника директора виконавчої дирекції Фонду Світлани Лапчик відбулася селекторна нарада з питань забезпечення реабілітаційним лікуванням застрахованих осіб, а також медичними та соціальними послугами потерпілих на виробництві. Участь у заході взяли начальник управління медичних та соціальних послуг виконавчої дирекції ФССУ Олена Пухка, заступники начальника Любов Лисенко і Сергій Слєпєнков, керівники та фахівці управлінь виконавчої дирекції Фонду в областях і місті Києві. Від обласного управління взяли участь заступник начальника управління – начальник фінансово-економічного відділу Ірина Крещенська, начальник відділу перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності Віталій Нємцев та працівники відділу медичних та соціальних послуг.

На нараді було розглянуто актуальні питання забезпечення потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань лікуванням, лікарськими засобами, виробами медичного призначення,  санаторно-курортним лікуванням, технічними та іншими засобами реабілітації. Зокрема, акцентовано увагу, що на офіційному веб-сайті Фонду розміщено інформаційний перелік санаторно-курортних закладів, який системно поновлюється. Перелік розміщено з метою надання допомоги потерпілим у виборі санаторно-курортних закладів, відповідно до визначених профілів санаторно-курортного лікування.

Також учасникам наради надано практичні рекомендації щодо подальшої роботи із забезпечення ефективного та раціонального використання коштів у межах затверджених кошторисів, надання потерпілим на виробництві необхідної медико-соціальної допомоги.

Було обговорено стан забезпечення відновним лікуванням застрахованих осіб після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів. Розглянуто зміни, внесені до механізму забезпечення працюючих відновним лікуванням з метою посилення контролю за якістю та обсягами реабілітації, озвучено оперативні дані забезпечення реабілітацією за рахунок коштів Фонду у першому кварталі 2019 року.

Віталій Нємцев провів skype-нараду з працівниками відділень, які займаються питаннями організації надання медичних та соціальних послуг, медичної реабілітації

Начальник відділу управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Віталій Нємцев провів skype-нараду з працівниками відділень, які займаються питаннями організації надання медичних та соціальних послуг, реабілітаційного лікування після селекторної наради під головуванням заступника директора виконавчої дирекції Фонду Світлани Лапчик.

Під час наради йшлося про питання забезпечення потерпілих медичними та соціальними послугами та лікування застрахованих осіб в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів. Віталій Нємцев окреслив основні завдання, які ставилися на селекторній нараді робочим органам та наголосив на економному і раціональному використанні коштів Фонду.

За його словами, за перший квартал цього року на Київщині 241 потерпілий на виробництві отримав медичні та соціальні послуги на суму 2124,5 тис. грн. Проліковано 49 потерпілих на суму 344,4 тис. грн. З початку року 31 потерпілого було забезпечено протезно-ортопедичними виробами на суму 363,5 тис. гривень, 41 потерпілий забезпечений лікарськими засобами та виробами медичного призначення на суму 280,2 тис. грн. Крім того, 88 потерпілих отримали виплати на спеціальний медичний, постійний сторонній догляд та на побутове обслуговування на загальну суму 1076,6 тис. гривень.

Віталій Нємцев також додав, що нині укладено 141 тристоронній договір на суму 1732 650 грн., 101 застрахована особа вже отримала відновлювальне лікування на загальну суму 945 380 гривень.

Відбулося навчання для спеціалістів відділень з питань перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності

З метою підвищення кваліфікації працівників відділень виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області проведено навчання для спеціалістів відділень, які з 1 квітня цього року займаються питаннями перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності.

Навчання провів начальник відділу перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Віталій Нємцев, який наголосив на тому, що основними завданнями фахівців відділень з питань перевірки обґрунтування видачі листків непрацездатності є контроль за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності, що приведе до ефективного використання коштів Фонду. Так як цей напрям роботи новий для спеціалістів відділень, то ініційоване управлінням навчання має на меті підготувати фахівців, які будуть співпрацювати із закладами охорони здоров’я, проводити постійний аналіз по заявах-розрахунках щодо виявлення осіб, які часто та тривало хворіють.

Віталій Нємцев детально зупинився на заходах щодо зниження рівня тимчасової непрацездатності в області та ефективної роботи з контролю за обґрунтованістю видачі листків непрацездатності в закладах охорони здоров’я.

Днями працівникам відділення було розіслано методичні рекомендації з вивчення та практичного використання нормативних документів щодо перевірок обґрунтованості видачі листків непрацездатності.

На завершення навчання спеціалісти мали можливість обмінятись думками та отримати відповіді на всі запитання.

З початку року на Київщині допомогу по вагітності та пологах отримали майже 4 тис. працюючих жінок

Як відзначив начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Георгій Галиць, з початку року допомогу по вагітності та пологах отримали 4002 застрахованих осіб. Загальна сума виплат склала 91,2 млн. гривень. При цьому в липні цього року допомогу по вагітності та пологах отримали 778 застрахованих осіб і сума виплат склала 16,3 млн. гривень.

За словами обласного керівника, допомога по вагітності та пологах надається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України за весь період відпустки у розмірі 100% середньої заробітної плати і не залежить від страхового стражу. Підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Загалом фінансування допомоги здійснюється за 126 календарних днів відпустки по вагітності та пологах і перераховується на окремий поточний рахунок роботодавця не пізніше десяти робочих днів з дня отримання заяви-розрахунку.

Георгій Галиць додав, що роботодавець здійснює виплату допомоги застрахованій особі в найближчий після дня призначення допомоги строк, встановлений для виплати заробітної плати.

 

У серпні на обліку в управлінні соцстраху Київщини перебуває понад 160 тис. страхувальників

Як повідомив завідувач сектору з обліку страхувальників та доходів відділу фінансового контролю та аудиту управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Сергій Таранюк, станом на 1 серпня 2018 року в управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області на обліку перебуває 164118 страхувальників, в тому числі юридичних осіб – 67314, фізичних осіб, які використовують найману працю – 12091, фізичних осіб, які не є роботодавцями – 84712.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість юридичних осіб збільшилась на 1425, кількість роботодавців серед фізичних осіб – підприємців збільшилась на 54 особи.

За словами Сергія Таранюка, з початку року на доходний рахунок управління надійшло 285,4 тис. грн., а саме: неправомірно витрачених коштів за результатами перевірок – 133,4 тис. грн., фінансових санкцій за недотримання законодавства про соціальне страхування – 58 тис. грн., адміністративних штрафів – 10,9 тис. грн., капіталізованих платежів – 6 тис. грн., страхових коштів – 67,9 тис. грн. та ін.

Він додав, що значну суму недоїмки зі сплати страхових внесків до Фонду по Київській області станом на 1 серпня 2018 року мають наступні страхувальники: ВАТ «Білоцерківсільмаш», ДП «Підприємство Березанської виправної колонії управління державного департаменту України з питань виконання покарань в місті Києві та Київській області (№95)», ТОВ швейна фабрика «Гаян», Триліський спиртовий завод, ВАТ «Згурівський бурякорадгосп».

Сергій Таранюк відначив, що статус економічно-активного має з переліку одне підприємство - ДП «Підприємство Березанської виправної колонії №95» , яке щомісячно частково сплачує борг за рішенням суду.

У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року сума недоїмки зменшилася на 37,9 тис. грн. Повністю погашено недоїмку зі сплати страхових коштів по 4 страхувальниках, найбільший з них - Філія ДП Міністерства оборони України ДОК «Укрвійськбуд-22» (сплачено заборгованості на 20 тис. грн.).

З початку року при управлінні відбулося 2 засідання комісії щодо погашення заборгованості з керівниками структурних підрозділів та начальників відділень. Регулярно керівники підприємств – боржників викликаються на засідання комісій по заборгованості при райдержадміністраціях.

Крім того, спеціалістами відділень ведеться активна співпраця з органами Державної виконавчої служби. Щомісячно працівниками сектору обліку страхувальників подається інформація щодо існуючої заборгованості з виплати заробітної плати та недоїмки, з переліком страхувальників, до прокуратури Київської області.

 

Майже 50 мешканців Київської області оздоровилися за соцстрахівські кошти

47 мешканців Київської області з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва на виробництві чи професійного захворювання побувало у санаторно-курортних закладах України впродовж першого півріччя нинішнього року. Про це повідомив начальник відділу медичних та соціальних послуг управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Віталій Нємцев.

Про їх оздоровлення подбало управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київський області, повністю оплативши вартість путівок.

Всього ж нинішнього року в оздоровницях України заплановано поліпшити здоров’я 156 потерпілих на виробництві та внаслідок професійних захворювань, з недугами органів дихання, опорно-рухового апарату, нервової системи, хребта та спинного мозку, органів зору й травлення, з наслідками опіків. На ці цілі з коштів Фонду буде спрямовано більше 2 млн. гривень.

Зауважимо, що потерпілим надано право самостійно обирати санаторно-курортний заклад відповідно до медичних показань за профілем лікування та в межах граничних розмірів витрат. Здебільшого інваліди віддають перевагу оздоровницям, що розташовані в західних та південних регіонах України.

Серед багатьох завдань, які виконує Фонд соціального страхування України, наданню соціальних послуг відводиться чільне місце, а його реалізація стала відчутним внеском у соціальний захист людей праці та членів їх родин.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь