МЕДИЦИНА

Дата: 23.12.2020 15:27

СЕМЕНІВСЬКА АМБУЛАТОРІЯ У ГРОМАДІ

Триває процес передачі медзакладів, які були у спільній власності територіальних громад районів і якими опікувалися районні ради, у комунальну власність громад. У Міністерстві охорони здоров’я та Національній службі здоров’я запевнили, що комунальні медичні заклади будуть отримувати фінансування за раніше укладеними зі Службою договорами. А громади мали б профінансувати утримання будівель лікарень, комунальні послуги.

Зображення може містити: 2 людини, люди сидять, стіл та у приміщенні

Відповідно до реформи медицини, передбачено трирівневу систему охорони здоров’я. Перший рівень – первинна медицина - амбулаторії, ФАПи та ФП, другий – колишні районні лікарні, третій – спеціалізовані заклади. Станом на сьогодні ситуація змінилася. Але незмінним залишилася потреба надання якісних медичних послуг, тому громада має подбати про медичну галузь. Після приєднання Семенівської сільської ради до Студениківської ОТГ закономірно виникла потреба передати із районного бюджету на бюджет громади і медичний заклад. Саме цьому була присвячена зустріч голови Студениківської ОТГ Марії Олександрівни Лях, головного лікаря громади Вікторії Анатоліївни Кормишевої та головного лікаря КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Баришівської районної ради Київської області» Павла Олександровича Ковриги.

Зображення може містити: одна або кілька осіб та у приміщенні

Керівники підписали усі необхідні документи. Надалі відбуватимуться організаційні процеси передачі. У Амбулаторії Семенівки наразі є денний стаціонар на 2 ліжка та повністю укомплектований штат, починаючи із нового бюджетного року вони частково фінансуватимуться за рахунок громади. «Ми розуміємо яким важливим є наразі функціонування медичної галузі, тому разом із депутатським корпусом докладатимемо зусиль, щоб медицина була у громаді пріоритетною», - зазначила Марія Олександрівна Лях, голова Студениківської ОТГ.