ІНФРАСТРУКТУРА

Дата: 25.12.2020 15:35

ОБЛАСТЬ ПІДТРИМАЛА ПРОЄКТИ ГРОМАДИ

Під час пленарного засідання першої сесії Київської обласної ради VIII скликання було ухвалено надзвичайно важливі рішення для життєзабезпечення області наступного року.

Депутати Київщини внесли зміни до Плану заходів з реалізації в 2021 – 2023 роках Стратегії розвитку Київщини на 2021 – 2027 роки і затвердили Програму соціально-економічного та культурного розвитку Київської області на 2021 рік. Головний фінансовий документ було ухвалено більшістю голосів депутатського складу обласної ради. Бюджет наступного року складає 4,9 мільярда гривень, торік був 5,6 мільярда гривень. Скорочення відбулося за рахунок субвенцій. Скажімо, якщо раніше, медичні, освітянські субвенції проходили через область, то нині вони спрямовуються безпосередньо на об’єднані територіальні громади. Закладено зростання бюджету в 2,9 мільярда гривень. Такі прогнози пов’язані зі зростанням мінімальної заробітної плати, адже основну частку доходу обласного бюджету складає ПДФО. Бюджет розвитку Київщини - 765 мільйонів гривень.

Депутати підтримали два проєкти нашої громади – це капітальний ремонт будівлі Студениківського закладу дошкільної освіти «Малятко» (термомодернізація) вартістю 6 791,24 тис. грн.., на дольовій участі, наша частина складає 1413,814 тис. грн.. та найбільш вартісний проект цього року - Будівництво стадіону в с. Переяславське вартістю 14883,58 тис. грн., наша частка складає 20%, або 2883,58 тис. грн.. Сподіваємось, що цього року жодні катаклізми не змінять цього рішення. Депутати Студениківської громади підтримали виділення необхідних коштів, перерозподіливши їх із інших статей бюджету. При цьому жоден із затверджених проєктів громади не постраждає, бо вони фінансуватимуться за рахунок вільних залишків.

«Щиро вітаємо громаду із таким успіхом, тримаємо кулаки на майбутнє. Маємо ще проєкти для фінансування. Наше завдання по максимуму повернути у громаду реверсну дотацію(вилучення), а це більше 13 мільйонів гривень, за рахунок залучення коштів обласного та державного бюджету на фінансування інфраструктурних проєктів. Щиро дякуємо депутатам Київської обласної ради за підтримку!», - зазначила Марія Олександрівна Лях, голова Студениківської ОТГ.