ЗАСІДАННЯ ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ

Дата: 02.02.2021 08:17

Відбулося засідання постійних депутатських комісій, депутати розглянули питання наступної шостої бюджетної сесії.

Депутатські комісії працювали злагоджено та розглянули усі питання. І якщо комісії з питань бюджету, гуманітарної сфери, земельних відносин впоралися раніше, то засідання комісії з питань житлово-комунального господарства затягнулося надовго, обговорення було палким і навіть гарячим, але це не дивно, бо розглядалися питання комунальних тарифів. Звичайно, рішення ухвалюватиме сесія, але у самому формуванні тарифів депутати розібралися досконало. Ішлося про тариф, який формує громада – водозабезпечення та водовідведення. Що тут найважливіше? Комунальне господарство громади несе суттєві збитки, які покриваються із бюджету громади. Мова про населені пункти Переяславське, Студеники і частково Сомкову Долину. Причини тут зрозумілі: більшість абонентів не встановили прилади обліку. Якщо у Переяславському таких більше 90%, то у Студениках, трохи більше 30%, тому хтось платить за реальне споживання, а хтось «із двору». Депутати тут зійшлися на думці, що лічильники повинні поставити всі і на це люди матимуть два місяці. Для тих, хто цього не зробить, буде встановлена повна вартість води, а вона досить значна. Депутати порахували вартість кубометра води на рівні 11, 24 гривні, але це без врахування будь-яких можливостей для розвитку КП і за умови повної сплати усіма споживачами. А це – ідеальна ситуація, зараз вона зовсім не така. Неплатежі у деяких споживачів сягають 17 і більше тисяч гривень, і пенсіонерів у цьому переліку немає. Тому зрозуміло, що так бути не може. За воду хтось повинен платити, якщо не платить її прямий споживач, то платить уся громада… Отож тут є про що подумати. Окрім того, такий стан із оплатою і низькими тарифами не дозволяє КП «Господар» здійснювати навіть поточні ремонти, не кажучи вже про заміну зношених мереж, для цього вартість води повинна бути на рівні пропонованого тарифу – 14, 32 грн.

У решті населених пунктів громади водогони обслуговують приватні підприємства і вони встановлюють фінансово обґрунтовані тарифи, що залежать від їх господарських витрат, але і одні і інші – затверджуватиме сесія, яка відбудеться 4 лютого. Рішення, яке вона ухвалить, виконувати доведеться…