ЗВІТ СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ ПРО РОБОТУ СТУДЕНИКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ЗА 2020 РІК( частина 5)

Дата: 22.03.2021 08:43

Сфера охорони здоров’я:

Охорона здоров’я є одним із пріоритетів розвитку громади. У зв’язку із продовженням процесів децентралізації, поступово змінюється і медичне обслуговування населення. Формування медичної інфраструктури в ОТГ тісно переплітається з медичною реформою. Згідно з реформою пацієнт має право вільно обирати лікаря, а медичний заклад має укладати контракти з державою для так званої подушної оплати медичних послуг за принципом «гроші ходять за пацієнтом». Це говорить про те, що обов’язком громади є створення комфортних умов для лікування пацієнтів у медичних закладах, які створюються на їх території. У 2020 році у Студениківській громаді функціонувало Комунальне підприємство «Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини» Студениківської сільської ради (15.01.2019р. підписано договір з НСЗУ на 2019 рік), до складу якої увійшли всі заклади охорони здоров’я , що здійснюють свою діяльність на території Студениківської ОТГ:

1. Амбулаторія моно-практики с. Переяславське;

2. Амбулаторія групової практики с. Студеники;

3. Амбулаторія моно-практики с. Соснова;

4. Фельдшерський пункт с. Козлів;

5. Фельдшерський пункт с. Сомкова Долина;

6. Фельдшерський пункт с.Соснівка.

Дані заклади утримуються за рахунок коштів медичної субвенції та коштів місцевого бюджету. 2020 рік довів важливість підтримання галузі на належному рівні. Випробування пандемією медицина громади витримала. У цьому році ми продовжили оснащення закладів обладнанням, тест-системами, засобами захисту. Надавалася також невідкладна допомога, відповідно до договору, укладеного із екстреною медичною допомогою, Пункт базування якої розташований на території громади. Без сумніву, що пандемія внесла свої корективи у роботу медичної галузі, водночас довела, що усі наші заходи були правильними, своєчасними і необхідними. Щодо надання допомоги на вторинному рівні, то Студениківська громада є співвласником колишньої центральної районної лікарні, що у місті Переяслав, пропорційно до кількості населення підтримуємо також вторинні медичні послуги, робимо успішні кроки для впровадження телемедицини, щоб жителі громади могли отримати кваліфіковану допомогу вузьких спеціалістів.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Фото без описуФото без описуЗ місцевого бюджету у 2020 році на утримання та розвиток медицини виділено 6 234 тис грн.