СТРАТЕГІЯ ГРОМАДИ

Дата: 16.04.2021 14:10

ФОРМУЄМО СТРАТЕГІЮ РАЗОМ!

Закінчився перший етап із підготовки змін до Стратегії сталого розвитку Студениківської громади. На ньому сформовано та затверджено розпорядженням голови громади персональний склад робочої групи. Проведено опитування мешканців громади щодо напрямків покращення умов життя та підвищення якості надання послуг. Також проведено повний аналіз зібраного матеріалу, а сьогодні відбулося перше засідання робочої групи.

На жаль, карантинні вимоги не дозволили зібрати всіх бажаючих, але віртуальне спілкування було забезпечено.

Порядок денний першого засідання робочої групи наступний: аналіз соціально економічних даних поточної ситуації за результатами анкетування; визначення слабких та сильних сторін громади. SWOT аналіз; напрацювання подальшого плану роботи.

Домовились, що наступна зустріч відбудеться за тиждень, до того часу члени робочої групи працюватимуть над доповненням та уточненням SWOT аналізу, визначенням слабких та сильних сторін громади. Для отримання більш повної картини стану справ буде проведено моніторинг виконання Стратегії розвитку за 2019-2020 роки.

До відома жителів наводимо результати анкетування. На запитання анкети відповіли 264 респонденти, які пропорційно представляють усі села громади.

Кількість жителів, які змушені жити у громаді і яким комфортно тут жити приблизно однакова. Майже 10% хочуть, щоб тут жили їх діти, а 5% мріють виїхати за першої нагоди.

Щодо нерухомості у громаді, то її мають майже 70%, майже 26 – не мають, тобто це родини, що живуть із батьками, ще 12 планують придбати.

Якістю комунальних послуг невдоволена всього п’ята частина опитаних.

Не дивлячись на те, що за час існування громади великі кошти вкладені у дорожню інфраструктуру, все ж стан доріг не задовольняє 114 респондентів

Відсутність тротуарів турбує майже 60% опитаних.

Прагнуть покращення культурних послуг 98 респондентів.

Незадоволених медичними послугами значно менше – всього 34 особи з опитаних.

Ще менше, всього 24 особи незадоволені освітніми послугами. Добре оцінюють також дошкільну освіту.

Екологічним станом громади незадоволені трохи більше 25%.

Майже половина опитаних невдоволені розвитком відпочинкової інфраструктури.

35% вважають, що потрібно покращувати рівень безпеки. Така ж кількість бачить проблеми із умовами для ведення бізнесу.

Фото без описуФото без опису??????

Майже 50% бракує можливостей для працевлаштування, хоча у громаді є цілий ряд великих підприємств.

На думку опитаних, найбільше заважають розвитку громади недостатня активність та ініціативність мешканців – 48, 5 %, далі – безробіття – 36%, погане сполучення між селами винуватять – 26, 9 відсотків.

Першочерговими завданнями для громади опитані вважають створення робочих місць, ремонт доріг у селах та між селами громади та водозабезпечення.

62 відсотки вірять, що все це можна здійснити, а значить, вірять у громаду! А головним ресурсом для цих змін бачать прогресивну та дієву місцеву владу 24, 6 % опитаних. Робота над Стратегією громади продовжується, будемо раді отримати Ваші пропозиції.