ІНФРАСТРУКТУРА

Дата: 18.08.2021 12:16

У «МАЛЯТКУ ЗАВЕРШУЮТЬ ПЕРЕКРИТТЯ ДАХУ

У термомодернізації дитячого закладу «Малятко» підрядники перейшли до наступного етапу.

«Проведено значну роботу із облаштування вхідних груп та східців до кухонного приміщення, паралельно тривають роботи із облаштування даху. Хоча завершення робіт очікується на 15 жовтня, вони тривають у напруженому темпі. Ми не сподіваємось, що об’єкт буде здано раніше, але бачимо, що будівництво ведеться відповідно до проекту. Модернізація дошкільного закладу відбувається у рамках проекту Президента України «Велике будівництво». Ми задоволені, що це вже другий освітній заклад, який модернізується згідно з вимогами теплозбереження та енергоефективності», - зазначає голова Студениківської громади Марія Лях.

На час наших відвідин до будівництва також завітав технічний експерт від Міністерства регіонального розвитку. Він наголосив, що особливо ретельно контролюватимуть влаштування блискавкозахисту, водостоків, облаштування бетонних лоточків та дотримання технології утеплення будівлі.

Наразі покрівельні роботи виконані більше аніж на 90%. Замінено частину дерев’яних конструкцій даху, усі дерев’яні конструкції оброблено протипожежною сумішшю. Найбільша затримка у працівників пов’язана із браком мінеральної вати, хоча вона вже давно оплачена. Заводи не встигають за кількістю замовлень. Мінеральна вата використовується не тільки для утеплення стін, але і горища, тут вона двадцяти сантиметрова. Нею повністю утеплили вже 70% горища, решту очікують найближчими днями. Двояке ставлення у будівельників до розкішних туй, які ростуть тут уже 66 років. З одного боку вони заважають у роботі, з іншого – створюють затінок під час жарких літніх днів. На даху також постелена гідро та пароізоляція, почали робити ходову дошку і подали на дах останні листки металу, залишилося їх прикрутити. З фасадного боку почали підготовчі роботи з облаштування піддашку, зроблені дерев’яні конструкції для цього. Останній метал на підшивні роботи повинні отримати у наступний вівторок, потім розпочнеться облаштування водостоків. Бідкалися будівельники, що страшно подорожчали матеріали, тому вони поспішили оплатити їх насамперед.

Завершено також усі зварювальні роботи із облаштування перил до сходових груп. Дуже суттєво, що утеплено не тільки стіни і покрівлю, але і фундамент будівлі, бо найбільші втрати тепла якраз через нього. Вікна також замінили повністю, склопакети трикамерні, як і має бути у дошкільному закладі.

Паралельно ведеться утеплення фасаду мінеральною ватою. «Велике будівництво» - таки велике!