ВІТАННЯ

Дата: 26.09.2021 10:48

СОМКОВА ДОЛИНА ВКЛОНЯЄТЬСЯ ЗЕМЛЯКАМ

Стародавнє село Сомкова Долина має таку багату історію, що може бути основою для сотні книг. Його сьогодення пишеться життям багатьох мешканців цього красивого села, а майбутнє, виколихане материнськими молитвами, маємо надію, буде славне та чудове.

Народилося село, що святкує свої чергові іменини, у 17-му столітті У ті давні часи у центрі долини над річкою Сага пан Кисіль, далекий родич і знайомий Переяславського купця Сомка, побудував свою садибу, одночасно дав земельні ділянки 10 кріпакам, які теж побудували свої хати. Так виник Кисилів хутір, що у 1918 році перейменований у село Сомкова Долина в честь Переяславського купця, Гетьмана Лівобережної України, Якима Сомка. Оповита легендами велична історія про життя і загибель Гетьмана, народила по собі численні оповідки та бувальщини, із якими ще належить розібратися історикам, а Сомкова Долина дякує нинішнім жителям за добру вдачу, довгий вік та щасливе народження. https://www.facebook.com/studenykivska.gromada/videos/3012880438992723

Звичайно ці подяки мали б звучати у сільському клубі на День села, але ситуація із пандемією внесла корективи і сьогодні самодіяльні артисти, земляки, народний колектив «Долинянка» та вокальний колектив «Любисток» села Соснова звертаються до земляків через екран.

Напередодні староста села Тетяна Шатун та завідувачка клубу Тетяна Стеценко привітали зі святом земляків. Вшанували тих, хто не один десяток літ зустрічав росяні ранки, виростив добрих дітей, дочекав онуків і правнуків – найповажніших жителів Ольга Якимівна Король, Катерина Григорівна Данілова, Ганна Максимівна Іванець, Єфросинія Архипівна Боліла, Уляна Іванівна Стаднік, Марія Павлівна Карпенко, Валентина Несторівна Туровська та Марія Денисівна Тиха – відзначили вісімдесятиліття, Наталія Іванівна Добровольська, Іван Григорович Чупрун, Петро Антонович Буцик перейшли 90-річний рубіж, а найповажнішій жительці села – старійшині сомководолинського роду – Марії Матвіївні Петрині – пішов 95 рік. Низько вклоняються земляки їх поважному віку і непростій долі, зичать доброго здоров’я, поваги і любові від рідних і близьких, дарують задушевні українські пісні.

За два останні роки у Сомковій Долині народилося восьмеро малюків. Сільська родина разом із колективами художньої самодіяльності зичить рости здоровими та щасливими наймолодшим жителям села: Миколці Царьову, Іванку Тиніцькому, Захарку Ступаку, Артемку Філіпову, Лілечці Купрійчук, Артемку Сазанському, Владиславчику Черняку Та Олександру Настенко!

Линуть вітання для тракториста Григорія Івановича Царьова, та доярки Домнікії Лук’янівни Горяєвої, які нагороджені високими державними відзнаками за самовіддану працю,

Вітають юне шкільне поповнення, своїх першокласників: Валерію Стеценко, Владислава Ступака та Артема Тешкевича. Батьки, земляки та учасники концерту – народний самодіяльний вокальний колектив «Долинянка» та гості свята – аматорський колектив «Любисток» села Соснова бажають їм захопливої подорожі до Країни Знань.

Щедрої долі, довгого віку, сили, здоров’я, щастя без ліку! Радості, сонця, погожої днини такі побажання на іменини! Із Днем села – прекрасна Сомкова Долино! Всім землякам вклоняємось уклінно!