Очільниця культури

Дата: 06.04.2023 10:21

ЗОЯ ТИМЧЕНКО - ОЧІЛЬНИЦЯ КУЛЬТУРИ

Україна завжди була батьківщиною самородків, виняткових і дивовижних людей, які своїм талантом звеличують і прославляють рідну землю. Серед таких імен, безумовно, ім’я справжньої українки, залюбленої в українську пісню, самобутньої і неповторної співачки, волонтера, справжнього сподвижника розвитку української, особливо автентичної пісні,  – заслуженої діячки естрадного мистецтва України, члена спілки Асоціації діячів естрадного мистецтва України, лауреата численних фестивалів — Пісенний вернісаж, Львівська рапсодія, Трускавецька фієста, художнього керівника співочого гурту «Черешенька» — Зої Романівни Тимченко.

Від краси України — Поділля, успадкувала вона любов до всього українського, від чистих річок України – оксамитовий голос, а Київщина дала їй крила для лету. Майже тридцятирічна пісенна кар’єра подарувала їй творчу співпрацю із багатьма поетами-піснярами, а їх твори у виконанні мисткині назавжди залишилися у душах глядачів.

Зоя Тимченко водночас є вмілим організатором, збирачем народного побуту, старовинних українських пісень. Впродовж багатьох  років беззмінний керівник народного колективу «Черешеньки». Колектив лауреат та переможець численних пісенних конкурсів.

Впродовж двох років Зоя Тимченко очолює культуру Студениківської територіальної громади. За цей час організовано кілька міжнародних поїздок колективів, А два колективи стали переможцями Міжнародного фестивалю «Українські солоспіви в Рієці». Наразі у громаді нараховується 7 вокальних колективів та 3 дитячі колективи. Три колективи носять звання «народний, а дитячий хореографічний колектив «Барвінок» - звання «Зразковий».

Зоя Романівна – знаний на Київщині волонтер, стаж її волонтерства з початку 2014 року. Вона неодноразово була з концертами у військових частинах на передньому краї оборони, має відзнаки від командирів військових частин.

Вона автор музики численних пісенних творів. У її творчому доробку сотні пісень різних авторів. Нині усі свої зусилля вона скеровує на збереження пісенних традицій, популяризацію української пісні та розвиток самобутньої народної творчості. Серед митців Київщини вона посідає гідне місце і є справжнім самоцвітом у барвистому вінку народної творчості Київщини. Нею по праву може пишатись культура області.