ОСВІТА

Дата: 04.04.2024 11:18

ДОСВІД ГРОМАД КИЇВЩИНИ ОБГОВОРИЛИ ПІД ЧАС ЗАХОДУ «ОСВІТА ПЕРЕМОЖЦІВ: ПРІОРИТЕТИ ТА ПРАКТИЧНІ КРОКИ»

На Київщині на базі Університету Григорія Сковороди в Переяславі відбувся педагогічний захід «Освіта переможців: пріоритети та практичні кроки». Подію організовано Київською обласною державною адміністрацією та департаментом освіти і науки КОДА для директорів закладів загальної середньої освіти територіальних громад Броварського та Бориспільського районів.

Метою заходу стало обговорення актуальних питань, які стосуються реалізації концептуальних ідей і пріоритетних завдань сучасної державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти та визначення регіональних векторів розвитку закладів освіти.

Участь у педагогічному івенті взяли представники Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Київської обласної ради, Київської обласної державної адміністрації, Головного управління Національної поліції в Київській області, державних і наукових закладів та установ, громадських організацій, керівники місцевих органів управління освітою Броварського та Бориспільського районів.

У фокусі обговорення були найбільш актуальні питання діяльності та реформування галузі освіти в умовах сьогодення з урахуванням регіональних аспектів, зокрема:

• моделювання мережі старшої профільної школи;
  • цифрова трансформація освітньої системи;
  • використання штучного інтелекту для спрощення виконання адміністративних обов’язків та організації освітнього процесу;
  • запровадження в освітнє середовище міжнародної  проєктної діяльності та інновацій;
  • створення Центрів національно-патріотичного виховання дітей та молоді;
  • застосування нових підходів до вивчення предмета «Захист України»;
  • удосконалення системи організації харчування в закладах освіти;
  • створення безпечного освітнього середовища в умовах воєнних загроз;
  • підтримка здобувачів освіти у навчанні, професійному виборі та кар’єрному зростанні;
  • реалізація програм сприяння дорослому населенню, зокрема учасникам війни, у перекваліфікації та навчанні упродовж життя.

«Дуже важливо систематично проводити подібні зустрічі та ділитися досвідом. У кожного закладу, у кожній громаді він унікальний. Кращі практики обов’язково будуть поширені та втілені на регіональному рівні», – зауважила заступниця голови Київської ОДА Жанна Осипенко.

Повідомляє сайт КОНГРЕСУ МІСЦЕВИХ ТА РЕГІОНАЛЬНИХ ВЛАД ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ.