ІНФОРМУВАННЯ
Відбулася Zoom конференція з керівниками та працівниками відділень
Сьогодні, 26 серпня, під керівництвом в. о. начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Георгія Галиця відбулася Zoom конференція з актуальних питань діяльності Фонду в умовах воєнного стану за участю керівників та працівників відділень. Участь у конференції взяли заступники начальника управління Петро Рева та Людмила Зуб, а також керівники структурних підрозділів управління.
Йшлося про виконання заходів робочих органів в умовах правового режиму воєнного стану в Україні, часткове фінансування заяв-розрахунків, впровадження в промислову експлуатацію системи електронного документообігу Фонду, зміни в трудовому законодавстві під час воєнного стану, а також про підготовку до проходження осінньо-зимового періоду 2022/2023 років та профілактику страхових випадків на виробництві.
Під час конференції наголошено на необхідності прискорити оцифрування справ про страхові виплати, медичні та соціальні послуги, зокрема, документів, які стали підставою для призначення страхових виплат, а також документів, які стали підставою для призначення та нарахування матеріального забезпечення.
Обговорено основні питання впровадження у промислову експлуатацію системи електронного документообігу Фонду в управлінні та відділеннях і питання, які виникають під час створення та реєстрації документів.
Також працівників відділень поінформовано про зміни в трудовому законодавстві під час воєнного стану. Зокрема, про зміни в Кодексі законів про працю, зміни в законах «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», «Про відпустки» тощо.
Під час конференції наголошено на необхідності належної підготовки матеріалів перевірок, зокрема актів перевірок дотримання порядку використання страхувальником страхових коштів Фонду, а також на необхідності приведення останніх у цифрові варіанти.
Було наголошено на необхідності забезпечення зберігання документів (в тому числі в електронному вигляді) по страхувальниках, які мають заборгованість зі сплати страхових коштів до Фонду, в тому числі по капіталізованих платежах.
Інформуючи про профілактику нещасних випадків, зазначено, що з початку року страхові експерти з охорони праці Київщини взяли участь у розслідуванні 286 випадків. Від ефективності роботи представників Фонду у складі комісій з розслідування (спеціального розслідування) нещасних випадків та гострих профзахворювань на виробництві в значній мірі залежить об’єктивність визначення випадків страховими, витрати на відшкодування по яким здійснюються з бюджету Фонду, а також своєчасність отримання потерпілими особами, або у випадку загибелі працівника – членами сім’ї та утриманцями, належних страхових виплат. З огляду на важливість зазначеного, відділом профілактики страхових випадків спільно з відділеннями управління розроблено алгоритм моніторингу розслідування нещасних випадків і професійних захворювань та щомісячного звітування про проведену роботу, дотримання якого забезпечить досягнення визначених пріоритетів.
Обговорено поточний стан підготовки до опалювального сезону. Завдання, яке поставлене перед усіма керівниками - бути максимально готовими до зимового періоду, до різних сценаріїв його проходження, запровадивши комплекс організаційно-технічних заходів, спрямованих на економію коштів та формування оптимального рівня витрат відділень. «Звичка споживання енергоресурсів має бути змінена - усі маємо зрозуміти, що треба економити тепло і електрику, - сказав Г. Галиць. - Особливо зараз. Тому ще до початку холодів треба утеплити вікна, двері, зробити інвентаризацію наявних автономних джерел опалення, адже в разі відсутності опалення та електрики значення матиме кожен градус тепла».