БІБЛІОТЕКА СЕЛА СЕМЕНІВКА

Дата: 07.04.2023 15:26
Кількість переглядів: 149

Історична довідка бібліотеки села Семенівка

Фото без опису

Відразу після тяжких років війни 1939-1945 років відновилась бібліотека. Першим організатором післявоєнної бібліотеки був завідуючий сільським клубом Довгоп’ят Микола Миколайович. Микола обійшов все село, від хати до хати, і зібрав невелику кількість книг, які вціліли від війни та пожеж. Люди з радістю віддавали книги, які вони вберегли.

Перший книжковий фонд налічував 250 книг. Книги зберігались у дерев’яній скрині, а потім у залізному сейфі.

В бібліотеці книги ніколи не залежувались. Їх читали довгими зимовими вечорами цілими сім’ями.

 

Фото без опису

 

З 1946 року бібліотека знаходилась в будинку колгоспної контори та сільської ради. Це була хата з глиняною долівкою і вкрита солом’яним дахом. Книжковий фонд мав близько чотирьох тисяч примірників.

Десь з 1952-1953 років збільшився книжковий фонд до шести тисяч примірників бібліотека стала називатись сільською. В ті роки завідуючою бібліотекою працювала сільська вчителька Самійленко Катерина Андріївна . Бібліотека налічувала чотириста читачів.

 

 

В 1967році в Семенівні побудували новий Будинок культури, в якому виділено приміщення для бібліотеки. В 1971 році Катерина Андріївна переїхала в Переяслав-Хмельницький і бібліотеку прийняв Кучер Ростислав Павлович. Книжковий фонд на той час налічував вісім тисяч примірників. Багато зусиль приклав Ростислав Павлович для розповсюдження і збереження літератури. В ті роки він з книгами відвіду4вав ферми, тракторні бригади, автогаражі, щоб працівникам радгоспу було зручніше користуватись бібліотекою.

 


Фото без описуЗ 1990 року завідуючою бібліотеки розпочала працювати Гресько Світлана Олександрівна . В бібліотеці на той час десять тисяч примірників книг.

В бібліотеці постійно проводяться книжкові виставки, презентації нових книг, екскурсії в бібліотеку, дні пам’яті до різних дат, разом з працівниками Будинку культури проводяться літературно-музичні вечори та свята.

Більше десяти років у бібліотеці функціонує куточок старовини, де проводяться години народознавства, вивчаються побут та ремесла нашого села.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь