СЕСІЯ
СТУДЕНИКІВСЬКА ГРОМАДА ПЕРЕДБАЧАЄ 10 МІЛЬЙОНІВ НА ЗСУ ТА 3 МІЛЬЙОНИ НА ДОПОМОГУ БІЙЦЯМ-ЗЕМЛЯКАМ
На спільному засіданні сесії та виконкому підвели підсумки роботи громади, ухвалили засади роботи на наступний рік.
Насамперед щодо найбільш вагомого питання – допомога ЗСУ.
У четвер на засіданні депутатських комісій голова громади оголосила, що у 2024 році близько 10-12 мільйонів гривень буде направлено на ЗСУ, ще три мільйони на програму підтримки воїнів-земляків.
До проведення сесії за участі депутатів було підготовлено Програму підтримки ЗСУ, тому на сесію було винесено дві Програми: «Підтримки ЗСУ, підрозділів територіальної оборони та добровольчих формувань» та Програму «Турбота».
Щодо Програми «Підтримки ЗСУ, підрозділів територіальної оборони та добровольчих формувань»: ці кошти, а саме 10 мільйонів гривень, як передбачено законом, будуть виділені із вільних залишків – асигнувань, які не були витрачені у поточному році. Також сума буде збільшена за рахунок коштів із перевиконання бюджету. Їх розподіл проходитиме на окремих сесіях у січні-лютому наступного року із вільних залишків та впродовж року із перевиконання. Саме такі підходи до виділення коштів визначені законодавством, таким же шляхом пішли і сусідні громади, до прикладу Ташанська ТГ.
Але наразі у бюджеті передбачено 1 мільйон гривень на Програму «Підтримки ЗСУ, підрозділів територіальної оборони та добровольчих формувань», який, за потребою, може бути витрачений уже в січні.
Щодо питань підтримки воїнів-земляків, то за Програмою «Турбота» допомога буде надаватися на конкретну підтримку кожного бійця: на це передбачено 2 мільйони гривень та на реабілітацію внаслідок поранення: для цього передбачено один мільйон гривень також із вільних залишків. Але уже закладено у бюджет 500 тисяч, які можуть використовуватися з січня 2024 року.
«Я щиро вдячна депутатам за злагоджену роботу, бо, зрештою, ми робимо спільну справу, підтримуємо наших воїнів. Наразі ми співпрацюємо із військовими частинами Київщини і готові активно включитися у цю роботу та підтримати військових за їх зверненнями», - зазначила голова громади.
Попередньо всі питання розглянуті на депутатських комісіях, тому до сесії більшість питань детально обговорені. Деякі Програми передбачають розвиток галузі на 3 роки, інші – на наступний рік.
Насамперед схвалили основний документ розвитку - Програму соціально-економічного розвитку Студениківської сільської ради на 2024 рік.
Умови повномасштабного вторгнення, Бюджетний кодекс суворо регламентують порядок розпорядження бюджетними коштами громад. Зокрема, першочерговими залишаються асигнування захищених статей: заробітної плати працівникам бюджетних установ й енергоносіїв, безпекових заходів та підтримки територіальної оборони.
Програма соціально- економічного розвитку на 2024 рік передбачає завершення робіт із термомодернізації та облаштування освітніх закладів та деякі проєкти, роботи із яких розпочали цьогоріч. Зокрема, утеплення дитсадка у селі Переяславське, облаштування мультифункціонального майданчика у селі Пристроми.
На сесії також схвалено та підтримано цілий ряд Програм із розвитку окремих напрямків
Програма розвитку освіти передбачає створення умов для якісної освіти і справедливого доступу до неї, удосконалення мережі закладів освіти з урахуванням потреб дітей; забезпечення якісної освіти всіх рівнів, створення умов справедливого доступу до неї; створення безпечних умов для учасників освітнього процесу; оновлення матеріально-технічної бази та створення нового освітнього простору у закладах освіти відповідно до запитів і потреб модернізації галузі.
Орієнтовний обсяг фінансування Програми на 2024-2026 роки становить 28 854,9 тис. грн.
Програма розвитку та фінансової підтримки КП «Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини» на 2024 -2026 роки окрім усього іншого, передбачає продовження роботи із впровадження у практику телемедицини для забезпечення якісної і своєчасної діагностики захворювань.
Також схвалено Програму безоплатного відпуску лікарських засобів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення Студениківської сільської територіальної громади та за певними категоріями захворювань на 2024-2026 роки.
Чотири програми стосувалися розвитку культури.
Програма відзначення державних, обласних, сільських та професійних свят на 2024-2026 роки передбачає забезпечення належного рівня організації відзначення свят, пам’ятних та ювілейних дат, заохочень за заслуги перед громадою, здійснення представницьких та інших заходів. Фінансування Програми на наступний рік передбачено у межах 110 тисяч гривень.
Комплексна Програми розвитку культури Студениківської сільської ради на 2024-2026 роки направлена на формування доступної та якісної системи задоволення культурних потреб, модернізацію культурного життя громади, створення належних умов для функціонування галузі культури Студениківської громади, забезпечення охорони, збереження, відродження та розповсюдження надбань традиційної культури, консолідації суспільства на основі народних традицій; запровадження інновацій у культурно-мистецькому процесі, бібліотечній сфері.
Також схвалена та підтримана депутатами Комплексна програма підтримки та розвитку молоді на 2024-2026 роки «Молодь Студениківської громади». та Програма розвитку фізичної культури і спорту «Студениківська громада спортивна» на 2024-2026 роки.
Кілька питань стосувалися «Регіонального ландшафтного парку «Студениківський». Необхідність створення цього комунального підприємства обумовлена потребою зберегти більше 2 тисячі 104 га колишнього колгоспного лісу, який не тільки слугуватиме охороні флори та фауни краю, але і стане значним надбанням для майбутніх поколінь мешканців громади. Боротьба за ліс тривала майже 6 років, до неї долучилися бізнесові структури громади, депутатський корпус, виконавчий апарат, обласна адміністрація та рада. Створення ландшафтного парку стало єдиною можливістю не дати знищити чи вирубати ліс спритним ділкам.
Отримавши статус ландшафтного парку ці землі мають використовуватись тільки відповідно до державних вимог до такого роду об’єктів. Законодавцем також визначено вимоги до штату парку. Саме тому на збереження біорозмаїття Програмою передбачено також необхідну техніку. Детальніше з Програмою фінансової підтримки Комунальної установи Спеціальна адміністрація на 2024-2025роки та Програмою лісовпорядних робіт Комунальної установи можна ознайомитись на сайті громади.
Також Програму лісовпорядних робіт схвалено для КП «Господар», що забезпечить ефективну організацію та науково обґрунтоване ведення лісового господарства, охорону, захист, раціональне використання лісів. Це стосується 256 гектарів лісу, які не входять до ландшафтного парку.
Депутати схвалили Програму фінансування заходів з відбору громадян на військову службу за контрактом, призову на строкову службу та мобілізаційної підготовки на території Студениківської сільської територіальної громади на 2024 рік, передбачивши кошти на канцелярські потреби, підвезення мобілізованих та проходження ними медогляду, загалом близько 240 тисяч.
Поновлено також дію Програми територіальної оборони Студениківської сільської ради на 2024 рік, якою передбачено будівництво фортифікаційних споруд.
Програмою забезпечення належних умов перебування внутрішньо переміщених осіб в Студениківській сільській територіальній громаді на 2024-2025 роки передбачено ремонт наявних приміщень фонду житла для тимчасового проживання ВПО, забезпечення предметів та послуг. Водночас зазначаємо, що програма лише передбачає кошти, фінансування виділятиметься за потребою.
Зміни, внесені депутатами до Програми розвитку земельних відносин на території Студениківської сільської територіальної громади на 2023-2025 роки, передбачають виготовлення землевпорядної документації із встановлення меж громади. У зв’язку із завершенням процесу децентралізації і появою територіальних громад, виникла потреба у встановленні меж їх територій. Сусідні громади уже розпочали таку роботу, з метою уникнення накладок і непорозумінь, цю роботу розпочинає і Студениківська громада.
Традиційно громада також ухвалила рішення про передачу коштів на засадах міжбюджетного трансферту для підприємств, що належать до спільної власності: Комунального некомерційного підприємства «Переяславська БЛІЛ» на енергоносії (1.6 мільйона гривень), для Ташанського центру соціального обслуговування пенсіонерів та інвалідів (1, 4 мільйони гривень), для комунальної установи «Трудовий архів» ( 84, 7 тисяч гривень).
Бюджет Студениківської сільської територіальної громади на 2024 рік схвалили члени виконкому та затвердили депутати. Детально дивіться на сайті громади.
Також затверджено штатні розписи бюджетних установ, комунальних підприємств, виконавчого апарату ради. Усе аналогічно до минулого року.
Бурхливу дискусію викликало питання виплати премії голові Студениківської ТГ Марії Лях премії.
Задовго до сесії депутати винесли питання на обговорення у соціальні мережі. Гнівних коментарів було немало. Однак голова громади – це менеджер, обраний громадою для виконання обов’язків із організації безперебійної роботи комунальних установ, бюджетної сфери, виконання повноважень делегованих державою, тому й оплата його праці повинна відповідати обсягу виконуваних завдань. Можна багато говорити, однак давайте звернемось до цифр. Посадовий оклад 12 000,00 грн. Ранг і вислуга 2 500,00 грн., 50% надбавки 7250,00 грн. Разом складає 21 750,00 грн. Та плюс 80% премії - 17 400,00 грн. Всього 39150,00 грн., з вирахуванням податків до видачі на руки зарплата становитиме близько 31 тисячу гривень. Як справедливо підкреслили депутати, – це середня зарплата, тому вони підтримали це рішення 17 голосами «за».
Розглянуто також цілий ряд земельних питань.
Детальніше із повним змістом сесії можна ознайомитися на сайті громади