БЕЗПЕКА
НА СТОРОЖІ МАЙНА ТА ЖИТЛА МЕШКАНЦІВ
Зима – то час нелегкий і небезпечний з погляду пожежної безпеки, бо з використанням різних опалювальних приладів збільшується ймовірність пожеж. Причини можуть бути пов'язані не тільки з опаленням, але й з недотриманням правил пожежної безпеки в побуті, неправильним монтажем приладів та несправною електропроводкою в будинку. У зимовий період роботи у пожежників стає значно більше, а кількість дзвінків про пожежу взимку перевищує кількість у будь-яку іншу пору року.
Основні причини займання:
1. Недотримання правил пожежної безпеки камінних та пічних конструкцій; різні тріщини та зношений метал також сприяють початку займання; закритий димохід сприяє попаданню іскор на поверхні та матеріали, які швидко спалахують.
2. Неправильне встановлення електро- та нагрівального обладнання; накриття приладів різними тканинами, які провокують появу відкритого вогню у приміщеннях.
3. Неправильне встановлення газових балонів у побуті та використання газу не за призначенням та для обігріву приміщень. Тому не забувайте провітрювати кімнату з газовим балоном, перевіряйте вентилі перед та після використання, не допускайте дітей до газу.
4. Несправність електропроводки. Тож не перевантажуйте мережу, змінюйте проводку, якщо це потрібно.
5. Використання неякісних чи несправних подовжувачів.
Щоб попередити мешканців про чинну небезпеку та уберегти від біди працівники Студениківської місцевої пожежної охорони провели відпрацювання та рятувальники Бориспільське районне управління ГУ ДСНС України у Київській області 15 лютого провели рейд із профілактичними рекомендаціями щодо дотримання правил пожежної безпеки.
Рятувальники навели разючу статистику пожеж та розповіли про основні причини їх виникнення, фахівці ДСНС надали рекомендації щодо дотримання елементарних правил безпечної поведінки. Поряд з цим пояснили, яку небезпеку являють собою вибухонебезпечні предмети та нагадали про дії при їх виявленні.