ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

Дата: 30.04.2024 10:21
Кількість переглядів: 82

НЕ ПАЛІТЬ: ШТРАФИ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ

Фото без опису

Наближаються поминальні дні, які зазвичай відзначаються на 9 день після Великодня. Цей період називається Радоницею. До цього часу усі намагаються прибрати територію кладовищ, доглянути за могилами.

Шановні мешканці, просимо вас залишати сміття у відведених місцях, а також не палити його.

 

Спалювати рослинність (листя, траву, побутове сміття) в Україні заборонено законом! Тобто, кожен, хто порушує – злочинець.

Які штрафи за спалювання листя і трави

Спалювання трави, листя, сміття та іншої рослинності заборонено законом та карається штрафом у розмірі від 3060 до 6120 гривень для фізичних осіб.

Штраф для посадових осіб – від 15 000 до 21 000 гривень.

Однак і ці штрафи можуть суттєво збільшитись, якщо спалювання листя призвело до займання лісу, поширення вогню на великій території (поле, луг, пасовища) та пожежі на території природно-заповідного фонду.

 

Крім усього іншого, є ще й кримінальна відповідальність – у разі, якщо через підпал листя було забруднено довкілля, завдано шкоди людям. За таке правопорушення штраф становитиме від 30 до 60 тисяч гривень або обмеження волі на строк до трьох років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Штрафом у розмірі від 90 до 150 тисяч гривень або обмеження волі на строк від 2 до 5 років карається знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, вздовж залізниці, а також суха трава, рослинність чи її залишки на землях сільськогосподарських призначень.

Якщо ж наслідки були ще серйознішими чи через пожежу загинули люди – можна отримати тюремний термін від 2 до 5 років.

Але шкода, насправді, вимірюється не лише коштами, вона багато більша:

  • Шкода здоровʼю

Спалена тонна рослин = 9 кг мікрочастинок диму

При горінні опалого листя в повітря виділяються важкі метали, канцерогени, бензо(а)пірен, чадний газ, діоксини та пил. Бензопірен може провокувати у людини онкологічні захворювання, а чадний газ блокує постачання кисню до тканин організму. Через це отруєння чадним газом викликає головний біль, запаморочення, пришвидшене серцебиття, ускладнене дихання. Під час згоряння тони рослинних залишків у повітря вивільняється приблизно 9 кг мікрочастинок диму. Дихання таким повітрям тривалий час провокує у людини розвиток хронічних хвороб дихальної системи.

  • Шкода довкіллю 

Від паління сухостою руйнується ґрунтовий покрив і вся його мікрофлора, знищуються насіння і коріння рослин. Після такого підпалу для відновлення ґрунту, життя рослин і комах потрібно 5-6 років. А ще спалювання сухої трави та листя збільшує промерзання ґрунту у 2-4 рази.

  • Шкода економіці

Нерідко підпал сухої трави призводить до степових, лісових і торф’яних пожеж.  Таке вогнище є некотрольоване і вогонь може швидко поширюватись не лише на природу, а й на населені пункти. Під час пожежі руйнуються цілі екосистеми: згорають гнізда птахів та гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту – зайці, їжаки, плазуни, земноводні.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь